Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

Remis z Kuźnia Ustroń 10-09-2017
 
GKS Dąb Gaszowice - KS Kuźnia Ustroń 1:1 (0:0)
Krzysztof Sikora 73' - Adrian Sikora 67'
 
Skład Gaszowic: Mirosław Kuczera - Wojtek Orzeł, Michał Szczurek, Krzysztof Sikora, Michał Mazur - Tomasz Reguła, Mariusz Reguła, Michał Pieczka (55' Paweł Wieczorek) - Sebastian Szymura, Grzegorz Brózda (81' Kamil Sikora), Paweł Kulczyk (68'Przemysław Stebel)
 
Niestety dziś trochę słabszą dyspozycję mieli nasi piłkarze. Goście z Ustronia bronili praktycznie całą drużyną i wyprowadzali groźne kontry. W pierwszej połowie nie udało nam się wykorzystać rzutu karnego. W drugiej połowie trzeba było gonić wynik i udało nam się wyrównać. Nie udało nam się jednak strzelić zwycięskiej bramki i ostatecznie mecz zakończył się remisem. Jesteśmy jednak dalej jedyną niepokonaną drużyną z 32 drużyn 4 ligi śląskiej i z tego bardzo się cieszymy.

 

Relacja:
Mecz rozpoczął się od mocnych ataków naszej drużyny i juz w 2 minucie Sebastian Szymura posłał piłkę wzdłuż bramki gości, niestety nikt z naszych zawodników nie zdołał odpowiednio zamknąć akcji. Goście odpowiedzieli szybkim kontratakiem, który omal nie zakończył się zdobyciem przez nich bramki, gdyż zawodnik Kuźni przestrzelił minimalnie. Kilka minut później Paweł Kulczyk rzucił z lewej strony boiska długą, idealną piłkę do Grzegorza Brózdy. Grzegorz Brózda próbował w efektowny sposób wykończyć tę akcję mocnym strzałem, ale niestety zabraklo mu trochę precyzji. Goście ustawili się typowo na kontrę i co jakiś czas wyprowadzali groźne kontrataki. Po jednej z takich kontr, Mirek Kuczera uratował nas od straty bramki świetną interwencją, a dobitkę zawodnika Kuźni zatrzymała poprzeczka. Z drugiej strony boiska Michał Pieczka minął dwóch rywali i wyłożył piłkę do Sebastiana Szymury, nasz młodzieżowiec próbował uderzyć na bramkę, ale jego strzał został zablokowany przez obrońców gości. Najlepszą akcję pierwszej połowy przeprowadził GKS Dąb Gaszowice lewą stroną boiska. Michał Mazur ostro ruszył do przodu, a następnie podał piłkę do wbiegającego w pole karne Mariusza Regułę. Mariusz Reguła blisko już bramki Kuźni, został nieprawidłowo powstrzymany przez obrońcę gości i sędzia podyktował rzut karny. Niestety bramkarz z Ustronia przeczytał intencje Krzysztofa Sikory i obronił jego strzał z 11-tu metrów. W drugiej połowie scenariusz był podobny, niestety nasi pilkarze nie mogli przełamać obrony gości. W 55 min meczu weszli na boisko Adrian Sikora w drużynie gości, a także Paweł Wieczorek w naszej drużynie, zastępując Michała Pieczkę. Jak się później okazało, obaj piłkarze mieli wpływ na końcowy wynik. Po wejściu na boisko Adriana Sikory kontrataki Kuźni były jeszcze groźniejsze. W 67 minucie meczu, były reprezentant Polski w pojedynku biegowym pokazał na co jeszcze go stać, zaskakując w ostatniej fazie akcji płaskim strzałem Mirka Kuczerę. GKS Dąb Gaszowice wyraźnie podrażniony stratą bramki mocniej ruszył do przodu. Po jednej z akcji Gaszowic w 73 minucie meczu, Paweł Wieczorek został nieprzepisowo zatrzymany blisko linii końcowej boiska, za polem karnym Kuźni. Mariusz Reguła z rzutu wolnego wrzucił piłkę na długi słupek bramki gości, a tam Krzysztof Sikora strzałem głową umieścił ją w bramce. Ostatnie 20 minut meczu to akcje obu drużyn. Naszą drużynę uratował słupek, po strzale jednego z piłkarzy Kuźni Ustroń. GKS Dąb Gaszowice też do końca meczu walczył o zwycięską bramkę, niestety sytuacje naszych piłkarzy nie zostały wykorzystane.

 


Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice