Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 
 
Płomień Połomia - GKS Dąb Gaszowice 1:2 (0:0)
 
Bramki dla Gaszowic: Kulczyk, Brózda
 
Sparing z bardzo mocnym przeciwnikiem który szturmem przeszedł A klasę deklasując rywali. Patrząc na skład personalny tej drużyny będzie jednym z faworytów w 3 grupie okręgówki. 
Początek meczu dosyć wyrównany, obie ekipy przeprowadzały akcje ofensywne, ale po kilkunastu minutach to nasza drużyna przejęła inicjatywę na boisku, a gospodarze nastawili się na kontry. Przewaga GKSu Dębu Gaszowice uwieńczona została bramką dopiero w 2 połowie meczu, a jej strzelcem trenujący od paru tygodni z nami Paweł Kulczyk. Kilka dobrych sytuacji bramkowych naszych piłkarzy, nie znalazło ostatecznie drogi do siatki. Nasza defensywa sporo się w tym meczu jednak napracowała, gdyż Połomia mając w swoim składzie takich piłkarzy jak Herok czy Cieślak, była bardzo groźna w kontrataku. W ostatnich piętnastu minutach meczu padły dwie bramki z rzutów karnych. Najpierw po faulu na Łukaszu Herok, precyzyjnie rzut karny wykonał dobrze znany w Gaszowicach Konrad Cieślak, strzelając wyrównującą bramkę. W ostatniej minucie spotkania na 2:1 dla Gaszowic, wynik ustalił Grzegorz Brózda, po faulu w polu karnym na Beniaminie Pyszny. 
 

 

Jak już wcześniej informowaliśmy jutro 29 lipca 2017 r. pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice rozegra o godz 16 00 sparingowe spotkanie w Połomi. Natomiast w środę 02 sierpnia 2017 r. o godz 18 00 zaplanowano kolejny sparing. Naszym przeciwnikiem będzie Rymer Rybnik, a mecz zostanie rozegrany na boisku w Rybniku-Niedobczycach. 

 

Concordia Knurów odwołała niestety środowy sparing naszych drużyn, tym samym następny mecz kontrolny zostanie rozegrany w sobotę 29 lipca 2017r. o godz 16 00 na boisku w Połomi. Naszym przeciwnikiem będzie beniaminek ligi okręgowej Płomień Połomia 

 
GKS Dąb Gaszowice - APN Odra Wodzisław Śl  4:0 (2:0)
 
Bramki dla Gaszowic: Szymura, testowany, testowany, Zientek
 
Trener Marszolik w dzisiejszym meczu testował rożne ustawienia zespołu i kolejnych zawodników. Z mistrzowskiej drużyny brakowało dziś co prawda tak ważnych piłkarzy jak Paweł Wieczorek, Grzegorz Brózda, Krzysztof Sikora, Mariusz Reguła czy Szymon Jezierski, ale pozostali nasi piłkarze oraz zawodnicy testowani pokazali dobrą piłkę. Szkoda, że nie udało nam się kolejny już raz wykorzystać rzutu karnego, ale i tak pewna wygrana z 3 drużyną 2 grupy zeszłorocznej katowickiej okręgówki może cieszyć. Trener Marszolik daje też pograć w meczach sparingowych naszym zdolnym wychowankom. W meczu z Odrą, debiutancką bramkę w pierwszej drużynie zdobył kolejny z naszych młodych piłkarzy Szymon Zientek. Tym samym w dzisiejszym meczu bramki strzelili dwaj nasi wychowankowie oraz dwóch piłkarzy testowanych. Bardzo nas cieszy postawa naszych młodych piłkarzy.
 

Szymon i Seba gratulacje !!! 

 

 
 
GKS Dąb Gaszowice - Unia Książenice 3:0 (0:0)
 
Bramki dla Gaszowic: Wieczorek, Brózda, Szymura
 
Obie drużyny testowały kilku zawodników. W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy rzutu karnego i bramki padły dopiero w drugiej połowie meczu. Trener Marszolik powoli dopina już skład na 4 ligę. Miłym akcentem było kilkanaście minut w pierwszej drużynie dla debiutującego młodego bramkarza Roberta Zdrzałka. Ze starej gwardii nie grali dziś Łukasz Michalski, Kuba Słaby, Krzysztof Szewczyk oraz Beniamin Pyszny.
 

Naszym sparingpartnerom z Książenic, życzymy bardzo dobrego sezonu w okręgówce. 

 

 

Do wcześniej zaplanowanych sparingów w okresie przygotowawczym, dołożony został jeszcze jeden. Jutro to jest w czwartek 20 lipca 2017 r. o godz 18 00 na boisku w Piecach, zostanie rozegrany dodatkowy mecz kontrolny. Naszym sparingpartnerem będzie Unia Książenice. 

 

 

Kolejny sparing naszej drużyny już w sobotę 22 lipca 2017 r. o godz 17 00 na boisku w Piecach. Naszym przeciwnikiem będzie APN Odra Wodzisław Śl 

 
Drugi zaplanowany sparing okresu przygotowawczego już za nami, GKS Dąb Gaszowice na boisku w Piecach pokonał Przyszłość Rogów 5:0 (2:0)
Bramki dla Gaszowic: Przemysław Stebel - 2 bramki, Sebastian Szymura, Krzysztof Sikora oraz Beniamin Pyszny.
Nie grali dziś Mariusz Reguła, Kuba Słaby oraz Łukasz Michalski

 

 

W czwartek poznaliśmy terminarz IV ligi. GKS Dąb Gaszowice rozpocznie 12 sierpnia 2017r. na boisku w Piecach, a naszym przeciwnikiem będzie jeden z faworytów rozgrywek, drużyna KS Dekor Bełk.

ŚZPN nie byłby jednak sobą, gdyby przed rozgrywkami nie zgotował wszystkim kontrowersyjnej niespodzianki. Zamiast do pierwszej grupy, gdzie grają drużyny z okolic Bytomia, ŚZPN dołożył do drugiej grupy IV ligi, następcę zdegradowanej Polonii Bytom i tym samym mamy 17 drużyn w naszej grupie.
 
 
 
 
 
 
http://www.slzpn.katowice.pl/komunikaty/285/terminarze-iv-ligi-grupy-1-i-2
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 

 

KS Naprzód Rydułtowy - GKS Dąb Gaszowice 2:4 (2:2)

Bramki dla Gaszowic: B Pyszny - 2, Stebel, Wieczorek

Pierwszy sparing w okresie przygotowawaczym już za nami. Trener Marszolik na boisku w Rydułtowach sprawdzał formę nie tylko piłkarzy Dębu którzy wywalczyli awans, ale także umiejętności kilku testowanych zawodników. Z piłkarzy Dębu brakowało w tym spotkaniu Grzegorza Brózdy, Krzysztofa Szewczyka oraz Łukasza Michalskiego. Bramki dla Dębu w tym meczu strzelali jednak tylko zawodnicy mistrzowskiej drużyny. Drużynę Naprzodu przed utratą bramki, dwa razy ratowała jeszcze poprzeczka.

Kolejny sparing naszej drużyny już w sobotę na Piecach o godz 16 00. Naszym przeciwnikiem będzie Przyszłość Rogów

 

 

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice