Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

Rozgrywki ligi okręgowej nabrały ostrego tempa. Po środowych zaległościach, już w sobotę 03 czerwca 2017 r. rozegrana zostanie 28 kolejka tych rozgrywek. GKS DąbGaszowice podejmuje w sobotę drużynę LKSu Drama Zbrosławice. Nasi sobotni goście, to jedyna drużyna w całej stawce naszych rywali, która na jesień nie przegrała z nami meczu. Na boisku w Ptakowicach gdzie rozgrywa swoje mecze Drama Zbrosławice mecz zakończył się wynikiem 2:2. W sobotę na Piecach jest więc okazja, by i tę drużynę GKS Dąb Gaszowice pokonał. Drama Zbrosławice bardzo dobrze prezentuje się na wiosnę, ale że można ją pokonać, pokazał w środę Zameczek Czernica. Liczymy iż nasi piłkarze także pokonają gości ze Zbrosławic i GKS Dąb Gaszowice mocno przybliży się do awansu. Na kolejny niezwykle ciekawy mecz, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na godzinę 17 00

 

KS 94 Rachowice - GKS Dąb Gaszowice 0:2 (0:0)

 

Bramki dla Gaszowic: K Szewczyk, M Reguła

 

Zdecydowana przewaga GKSu Dębu Gaszowice przez cały mecz. W pierwszej połowie brakowało jednak postawienia przysłowiowej kropki nad i. Druga połowa to już totalny szturm na bramkę Rachowic, jednak z coraz groźniejszych akcji bramkowych Dębu gospodarze wychodzili obronną ręką. Dopiero w 74 min meczu po strzale Krzysztofa Szewczyka piłka znalazła drogę do bramki. Po paru minutach było już 2:0 po uderzeniu Mariusza Reguły. Nasi piłkarze nie zwalniali jednak tempa i po kapitalnym strzale Grzegorza Brózdy, piłka uderzyła w poprzeczkę i spadła całym obwodem za linią bramkową (co po meczu sędziowie mogli zobaczyć na zdjęciach fotoreportera nowiny.pl) Niestety w czasie meczu sędziowie nie zauważyli tego faktu i bramka nie została uznana. Dąb do końca meczu nie rezygnował z podwyższenia wyniku. Bardzo blisko strzelenia kolejnych bramek był Kuba Słaby. Piłka po strzale naszego zawodnika najpierw uderzyła w poprzeczkę, a po paru minutach po kolejnym uderzeniu trafiła w słupek. Gospodarze próbowali kontr, ale nasi obrońcy i bramkarz dobrze radzili sobie z ich atakami i wynik do końca meczu już się nie zmienił.


Gratulacje dla całej drużyny, zdobycia kolejnych ważnych 3 pkt !!!

 

 

W środę 31 maja 2017 r. o godz 18 00 GKS Dąb Gaszowice na boisku w Rachowicach, rozegra przełożone spotkanie 22 kolejki katowickiej 2 grupy ligi okręgowej, z gospodarzami KS 94 Rachowice. Nasi środowi przeciwnicy to drużyna bardzo groźna na swoim boisku, więc spodziewać się możemy kolejnego zaciętego i ciekawego meczu. Naszą drużynę interesują jednak tylko 3 pkt i o taką zdobycz punktową piłkarze GKSu Dębu Gaszowice będą walczyli do końca meczu.

Na środowy mecz podstawiony zostanie autokar. Wyjazd z boiska na Piecach o godz 15 45. Zapraszamy

 

Czarni Pyskowice - GKS Dąb Gaszowice 2:6 (1:2)

Bramki dla Gaszowic: Kamil Sikora -2, B Pyszny, T Reguła, G Brózda, M Reguła.
Dziś ze skutecznością GKSu Dębu Gaszowice było zdecydowanie lepiej i efekty od razu są widoczne. Do przerwy trafiali Beniamin Pyszny oraz Kamil Sikora. Po przerwie kolejną bramkę dołożył Kamil Sikora, a następnie Tomasz Reguła, Grzegorz Brózda oraz Mariusz Reguła. Przy stanie 6:2 bliski strzelenia 7 bramki był Marek Tomas, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek. Oby taką skuteczność nasi piłkarze mieli już do końca sezonu.
Wielkie brawa Panowie !!!
 

 

W sobotę 27 maja 2017 r. o godz 17 00 na boisku Czarnych Pyskowice, GKS Dąb Gaszowice rozegra swoje spotkanie w ramach 27 kolejki 2 grupy katowickiej okręgówki. Ze względu na 3 punktowe już tylko prowadzenie naszej drużyny nad Jednością 32 Przyszowice, każdy z ostatnich pięciu meczów, musi być dla nas jak finał. Broniąca się przed spadkiem z okręgówki drużyna Czarnych Pyskowice, wiosną na swoim boisku jest groźnym przeciwnikiem. Przekonały się o tym Naprzód Rydułtowy który przegrał w Pyskowicach 2:0, a także Zameczek Czernica ulegając gospodarzom 4:1. Jak będzie w sobotę ? Zobaczymy. Jednego możemy być pewni, iż nikt na meczu Czarni Pyskowice - GKS Dąb Gaszowice nie będzie się nudził. Jak zwykle liczymy też na niezawodnych kibiców GKSu Dębu Gaszowice, którzy jeżdżą za swoją drużyną. 

 

Przyszłość Ciochowice - GKS Dąb Gaszowice 2:2 (2:1)

Bramki dla Gaszowic: Paweł Wieczorek, Kamil Sikora

Niestety stary scenariusz powrócił. Spora przewaga, szczególnie w ostatnich 30 min, dużo stworzonych sytuacji bramkowych przez Dąb i tylko 2:2. Trzeba jednak przyznać, iż przeciwnik był groźny w ofensywie i po swoich akcjach zdobył pewnie 2 bramki. Strzelanie rozpoczął jednak GKS Dąb Gaszowice. Beniamin Pyszny przy lini końcowej ograł obrońcę gospodarzy i wyłożył piłkę do Pawła Wieczorka, a ten pewnie strzelił na 1:0. Niestety prowadzeniem cieszyliśmy się niewiele ponad minutę, gdyż po akcji Przyszłości było już 1:1. Po kilkunastu minutach gospodarze prowadzili już 2:1. Wcześniej Krzysiek Sikora był blisko strzelenia bramki dla Dębu, gdyż piłka po jego strzale głową uderzyła w poprzeczkę. Końcowka pierwszej połowy zdecydowanie dla naszej drużyny, ale dobrych okazji nie udało nam się wykorzystać. Pierwsze 20 min drugiej połowy w miarę wyrównane, potem już do końca meczu spora przewaga Dębu i duża ilość sytuacji bramkowych, z których jednak gospodarze wychodzili obronną ręką. Dopiero po wejściu na boisko Kamila Sikory, udało nam się wyrównać. Nasz młodzieżowiec najwyżej wyskoczył do piłki zagranej z rzutu rożnego i strzałem głową doprowadził do stanu 2:2. Do końca meczu nasi piłkarze mieli jeszcze dobre sytuacje bramkowe, niestety żadna z nich nie dała nam upragnionego 3:2. Kapitan Dębu Grzegorz Brózda dwoił się i troił, ale bramki nie udało mu się niestety strzelić. Goście groźnie kontratakowali, ale wynik już się nie zmienił. W następnym meczu nie możemy już sobie pozwolić na stratę punktów.

 W sobotę 20 maja 2017 r. o godz 17 00 w ramach 26 kolejki katowickiej 2 grupy ligi okręgowej GKS Dąb Gaszowice rozegra swój mecz na wyjeździe z Przyszłością Ciochowice. Sobotni rywal Dębu to chyba najbardziej nieobliczalna drużyna w naszej grupie okręgówki. Przyszłość Ciochowice potrafiła w jesiennym meczu, przegrać na własnym boisku z mocnym personalnie ROWem aż 0:10, by na wiosnę wygrać w Rybniku z równie mocnym składem ROWu 4:2. Tydzień przed wygraną z ROWem w Rybniku, Ciochowice przegrały jednak u siebie z niżej notowanym Rymerem 2:3. Mocna personalnie na jesień Czernica polegla w Ciochowicach aż 3:6. Także w jesiennym meczu na Piecach, Dąb najpierw prowadzil z Ciochowicami 2:0, by w drugiej połowie przegrywać już 2:3. Ostatecznie nasza drużyna wygrała 4:3, ale emocje towarzyszyły nam do ostatnich minut. Jak będzie w sobotę ? zobaczymy. Jedno jest pewne, iż dla GKSu Dębu Gaszowice liczą się w tym meczu tylko 3 pkt. Duże i dobre boisko w Ciochowicach, nie powinno być przeszkodą w realizacji tego celu. Jak zwykle liczymy też na kibiców Dębu, gdyż doping dla naszych w tym meczu, będzie bardzo ważny.


Na dzisiejszy mecz z Przyszłością Ciochowice podstawiony będzie autokar. Wyjazd z boiska na Piecach o godz 14 40. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

 

GKS Dąb Gaszowice - LKS Buk Rudy Wielkie 7:1 (2:0)

Bramki dla Gaszowic: G Brózda - 3 bramki, T Reguła - 2 bramki, M Reguła, K Szewczyk

Po kilku meczach w których skuteczność naszej drużyny mocno zawodziła, dziś nasi piłkarze odblokowali się i pokazali na co ich stać. Drużyna GKS Dębu Gaszowice prawie w każdym meczu ma przytłaczającą przewagę, niestety ze skutecznością to już różnie bywa. Dziś było jednak bardzo dobrze. Co prawda przynajmniej trzy stuprocentowe sytuacje również dziś zostały niewykorzystane, ale nasi piłkarze strzelili w sumie 7 bramek, więc jest zdecydowana poprawa. Do przerwy do bramki trafiali Grzegorz Brózda oraz Mariusz Reguła, po przerwie po 2 bramki dołożyli Tomasz Reguła oraz Grzegorz Brózda. Wynik na 7:1 ustalił Krzysztof Szewczyk. Drużyna GKSu Dębu Gaszowice zagrała dziś bardzo dobry mecz.

Wielkie brawa Panowie !!!

Rozgrywki w lidze okręgowej nabierają przyśpieszenia. Już w środę 17 maja 2017 r.  o godz 18 00 na boisku w Piecach GKS Dąb Gaszowice rozegra zaległy mecz 21 kolejki z drużyną LKS Buk Rudy Wielkie. Mamy wszyscy nadzieję, iż limit pecha w strzelaniu bramek przez naszą drużynę po sobotnim meczu już się wyczerpał i jutro będzie już tylko dobrze, w tym elemencie gry. Goście z Rud Wielkich skutecznie ostatnio bronią się przed degradacją i tanio skóry nie sprzedadzą, więc emocji jak zwykle na Piecach nie zabraknie. Na jutrzejszy mecz, wszystkich kibiców serdecznie więc zapraszamy.

GKS Dąb Gaszowice - Sokół Łany Wielkie 2:2 (2:2)

Bramki dla Gaszowic: Wieczorek, K Słaby

GKS Dąb Gaszowice we wczorajszym meczu tylko zremisował z Sokołem Łany Wielkie. Zaczęło się bardzo dobrze, gdyż po rzucie wolnym wykonanym przez Mariusza Regułę, Paweł Wieczorek otworzył wynik wczorajszego spotkania i wydawało się, iż kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Kolejnych sytuacji jednak nie wykorzystaliśmy, a po akcji Sokoła jeden z ich piłkarzy zdecydował się na strzał z okolicy 20 metra i zaskoczył nim Roberta Tlołkę. Dąb ruszył do odrabiania strat, ale to goście po klasycznej kontrze wyszli na prowadzenie w tym meczu. Nasza drużyna dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównała. Mariusz Reguła dośrodkował z lewej strony, a akcję zamknął strzałem przy słupku Kuba Słaby. Ta bramka dała wszystkim nadzieję, iż w drugiej połowie może być już tylko lepiej. Niestety nie było, pomimo olbrzymiej przewagi w polu i sytuacjach w których wydawało się, że bramki muszą już paść, bramki niestety nie padały. Widać było wyraźnie, iż dotknęła nas w drugiej połowie totalna niemoc strzelecka. Musimy mieć wszyscy jednak nadzieję, iż w środę w zaległym meczu z Bukiem Rudy Wielkie, będzie już dużo lepiej.

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice