Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 
GKS Dąb II Gaszowice - Płonia Racibórz 3:2 (2:1)
 
Bramki dla Gaszowic: Staniek, Sapek,Tomaszewski
 
Gratulacje kolejnych 3 pkt !!!

 

 
Z wszystkich 7 grup ligi okręgowej województwa śląskiego tylko GKS Dąb Gaszowice oraz Kuźnia Ustroń mogą pochwalić się w tym sezonie serią 10 wygranych meczy z rzędu. Lider bielskiej okręgówki Kuźnia Ustroń, nie ma jednak kompletu punktów, gdyż rozegrała w tym sezonie już 11 meczy. W 1 kolejce tego sezonu Kużnia Ustroń przegrała 1:0 w Koszarawie. Kolejne 10 meczy to już seria samych zwycięstw tej drużyny. GKS Dąb Gaszowice jest jedyną drużyną na poziomie ligi okręgowej województwa śląskiego z kompletem 10 zwycięstw w tym sezonie.

Wszyscy mamy oczywiście nadzieję, iż na tym się nie skończy.

Szacun Panowie !!! 

 

Sokół Łany Wielkie - GKS Dąb Gaszowice 1:2 (0:1)

 

Bramki dla Gaszowic: Gnyp, D Pyszny

 

Jak się spodziewaliśmy nie był to łatwy mecz. Początek meczu zdecydowanie dla Gaszowic, ale niestety bardzo dobre sytuacje które mieliśmy nie zostały wykorzystane. Po kilkunastu minutach gospodarze ocknęli się i zaczęli bardzo groźnie kontrować. Na całe szczęście bardzo dobry dziś mecz w bramce rozegrał nasz młodzieżowiec Robert Tlołka. Jeszcze przed przerwą po strąceniu piłki głową przez Krzysztofa Szewczyka, Kuba Gnyp dał Gaszowicom prowadzenie. Po przerwie jednak po naszej stracie piłki, gospodarze wyprowadzili kontratak, który w perfekcyjny sposób wykończyli i było 1:1. Na nasze szczęście drugą asystą w tym meczu popisał się Krzysztof Szewczyk, który świetnie podał naszemu młodzieżowcowi, a Dominik Pyszny z zimą krwią pokonał bramkarza gospodarzy.

 

Brawo Panowie mamy 10 zwycięstwo z rzędu !!!

 

Dzięki Panowie za walkę !!!

 

 

W sobotę 15 października 2016 r. o godz 15 00 pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice w ramach rozgrywek 2 grupy katowickiej okręgówki rozegra swoje spotkanie na boisku beniaminka Sokoła Łany Wielkie. Nasz sobotni rywal w pierwszych kolejkach okręgówki płacił tzw "frycowe" przegrywając z bardziej doświadczonymi drużynami. W 4 kolejce w Czernicy drużyna Sokoła zadziwiła jednak wszystkich, strzelając mocnej drużynie Zameczku 5 bramek pod rząd, doprowadzając do wyniku 6:5, ostatecznie przegrywajac jednak 7:5 W ostatnich 4 meczach beniaminek z Łan Wielkich uzbierał jednak aż 9 pkt wygrywając 3 mecze. Świadczy to niewątpliwie o sporym potencjale tego zespołu i aktualnie dobrej dyspozycji. Konfrontacja obu drużyn zapowiada się więc niezwykle ciekawie, tym bardziej iż dla GKSu Dębu Gaszowice liczą się tylko 3 pkt i po taką zdobycz punktową nasza drużyna jedzie do Łan. Wszystkich kibiców Dębu zapraszamy na sobotni mecz w Łanach Wielkich i prosimy o doping dla naszej 11tki.

 

 
 
GKS Dąb Gaszowice - LKS 1908 Nędza 6:2 (5:0)
 
Bramki dla Gaszowic: Wieczorek, Szewczyk, Gnyp, D Pyszny, Brózda, B Pyszny
 
9 kolejne zwycięstwo zanotował GKS Dąb Gaszowice w tegorocznych rozgrywkach klasy okręgowej. Gaszowice zaczęły od wysokiego C, gdyż po 6 min było już 3:0. Do przerwy Dąb prowadził 5:0. Po przerwie niestety Gaszowice nie wykorzystały kilku dogodnych sytuacji i to się zemściło, gdyż Nędza (grająca dużo lepiej po przerwie) zdobyła 2 bramki. Ostatnie słowo należało jednak do Gaszowic, gdyż Beniamin Pyszny pięknym strzałem ustalił wynik na 6:2.

 

 

W sobotę 08 października 2016 r. na boisku w Piecach GKS Dąb Gaszowice w ramach 9 kolejki katowickiej 2 grupy ligi okręgowej podejmować będzie drużynę LKS 1908 Nędza. Drużyna naszych sobotnich przeciwników, przez ostatnie lata wyrobiła sobie opinię bardzo solidnej, która co sezon plasuje się w czołówce. W tym sezonie jednak, jak do tej pory, nasi sobotni rywale grają poniżej oczekiwań. My jednak wiemy, iż w sobotę, trzeba będzie bardzo mocno walczyć o ligowe punkty, gdyż goście w swoich szeregach mają kilku bardzo dobrych piłkarzy z Cicheckim, Frydrykiem i Czernym na czele. Na bardzo ciekawy sobotni mecz, zapraszamy kibiców na godz 15 00.

 

 http://sport.nowiny.pl/sport/121472-lider-z-gaszowic-lepszy-do-rymera-rybnik-foto.html

 

Rymer Rybnik - GKS Dąb Gaszowice 0:3 (0:0)

 

Bramki dla Gaszowic: D Pyszny, Brózda, Reguła
 
Ciekawy mecz kibice mogli zobaczyć na boisku Rymera Rybnik. Spora przewaga Dębu juz w pierwszej połowie meczu, ale żadna z dobrych sytuacji nie została uwieńczona bramką. Po przerwie jeszcze większa dominacją Gaszowic i po paru kolejnych niewykorzystanych sytuacjach, w końcu worek z bramkami otworzył Dominik Pyszny. Dominik wykorzystał idealne podanie Tomka Reguły i strzelił na 1:0. Parę minut później bramkę dołożył Grzegorz Brózda, a wynik ustalił po profesorsku grający w tym meczu Tomek Reguła. Po stracie bramek przez Rymer mecz się otworzył. Gospodarze bardziej się odkryli i kolejne sytuacje miał Dąb, ale ostatecznie wynik już się nie zmienił. W Rymerze w ofensywie aktywny był Herok, dobrze grał jak zwykle Marcol, ale najlepszy był w bramce Łagoda, który uchronił Rymer od wysokiej porażki.
Brawo Panowie, mamy 8 kolejne zwycięstwo !!!

 

Dla GKSu Dębu Gaszowice najważniejsze są ligowe zwycięstwa,  ale kibiców bardzo cieszy też spora ilość zdobywanych bramek przez naszych piłkarzy. 

W siedmiu kolejkach ligi okręgowej sezonu 2016/2017 r. drużyna GKSu Dębu Gaszowice strzeliła 30 bramek, co daje 4,29 bramki na mecz. Mamy nadzieję, iż w kolejnych meczach nasi piłkarze utrzymają tak wysoką średnią i kibiców Dębu cieszyć będzie dalej, spora ilość zdobywanych bramek w pojedynkach z rywalami.

Zdobyczą bramkową po 7 kolejkach podzielili się:

9 bramek - Grzegorz Brózda

6 bramek - Beniamin Pyszny

4 bramki - Paweł Wieczorek

4 bramki - Dominik Pyszny

3 bramki - Przemysław Kośmider

2 bramki - Jarosław Pawelec

1 bramka - Łukasz Michalski

1 bramka - Szymon Jezierski

 

 

 

Już w sobotę 01 października 2016 r o godz 15 00 pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice w ramach 8 kolejki katowickiej 2 grupy ligi okręgowej, rozegra wyjazdowy mecz na stadionie w Rybniku-Niedobczycach z Rymerem Rybnik. Drużyna Rymera Rybnik ze względu na kłopoty kadrowe przed sezonem oraz zawirowania z trenerem, skazywana była przez niektórych, na walkę tylko o utrzymanie. Jednak podopieczni trenera Wiesława Budgoła, pokazują z meczu na mecz, iż wcale tak źle z Rymerem nie będzie. Remisy na swoim boisku z mocnymi Przyszowicami i Nędzą, do tego wysoka wygrana u siebie z Ciochowicami oraz wyjazdowe zwycięstwo z nieobliczalnym beniaminkiem z Łan. To wszystko pokazuje, iż drużyna Rymera Rybnik, dla nikogo nie będzie łatwym przeciwnikiem. W 4 ch poprzednich sezonach, w których GKS Dąb Gaszowice występował w lidze okręgowej, rozegrał 4 mecze z Rymerem. Na boisku w Piecach, Dąb wygrał 2:1 oraz zremisował 1:1. Na boisku Rymera padły 2 remisy, 1:1 oraz 0:0. Statystycznie patrząc Dąb z Rymerem jeszcze nie przegrał, ale też na stadionie w Rybniku-Niedobczycach jeszcze nie wygrał. Bardzo liczymy więc, iż ta druga statystyka po sobotnim meczu się zmieni i GKS Dąb Gaszowice zdobędzie twierdzę Rymera. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, iż 3 zawodników Dębu grało w zeszłym sezonie w Rymerze Rybnik. Także nasz środkowy obrońca Szymon Jezierski, spędził tam kilka sezonów, przechodząc do Gaszowic przed zeszłym sezonem. Z kolei do Rymera, przed obecnym sezonem dołączył były bramkarz Dębu, ceniony i lubiany w Gaszowicach - Michał Łagoda. Dodatkowo trenerem Rymera Rybnik jest mieszkający na Piecach, już wspomniany Wiesław Bugdoł, a Gaszowice trenuje mieszkający w Rybniku-Niedobczycach Zdzisław Marszolik.

Na niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz, zapraszamy kibiców Dębu i prosimy o zawsze ważny doping dla naszej drużyny. 

 

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice