Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

  

Wynikiem 3:3 zakończył się już 41 Barbórkowy mecz na boisku w Piecach. W sobotnie popołudnie tradycyjnie już spotkali się piłkarze którzy grają obecnie w klubie (w tym roku z niewielkimi odstępstwami od tej reguły) z byłymi zawodnikami klubu. 

 

Drużyna GKSu Dębu Gaszowice wystąpiła w dosyć eksperymentalnym składzie, a stanowili ją głównie zawodnicy drugiej drużyny.

 

GKS Dąb Gaszowice: B Porwoł - P Berger, P Sznajder, K Bugdol, Z Zdrzałek, D Staniek, S Jezusek, S Tomaszewski, K Tomaszewski

 

Oldboje Gaszowice: G Cichos - Z Bugdol, Cz Bugdol, H Pypeć, R Fojcik, A Watoła, W Kubek, D Pluta, W Bugdoł, K Bednorz, M Otlik

 

GKS Dąb Gaszowice - Oldboje Gaszowice 3:3 (2:1)

 

Bramki dla GKS: Staniek, Sznajder, Berger

Bramki dla Oldboje: W Bugdoł - 2, D Pluta

Sędziował: Janusz Syrek

 

Prowadzenie w tym meczu objęli piłkarze GKSu, Oldboje zaczęli gonić wynik po fantastycznym uderzeniu W Bugdoła i przelobowaniu świetnie jak zwykle broniącego B Porwoła. Po przerwie Oldboje po trafieniach W Bugdoła oraz D Pluty objęli prowadzenie, ale ostatnią bramkę w meczu zdobył GKS i mecz zakończył się remisem 3:3. Drużyna Oldbojów grała co prawda w przewadze, ale z kontuzją grał K Bednorz, a w 2 połowie kontuzji doznał też W Bugdoł i musiał zejść z boiska. Po meczu odbyła się jeszcze seria rzutów karnych, ale bardziej dla zabawy, gdyż nikt konkretnego wyniku w karnych już nie liczył. 

 

 

Czołówka strzelców 2 grupy katowickiej okręgówki, po rundzie jesiennej.

 

18 - Frydryk - Nędza

17 - Brózda - Gaszowice

15 - Gładkowski - ROW

14 - Śleziak - Rydułtowy

13 - Drozdowski - ROW, Hajok - Przyszowice

11 - T Wawrzyniak - Przyszowice

10 - Standera - Zbrosławice, Dudziński - Czernica

9 - Piechocki - Rachowice, Reinhard - Czernica

8 - B Pyszny - Gaszowice, Kiełtyka - Przyszowice, Kuciel - Czernica

 

 

Zarząd GKSu Dębu Gaszowice informuje, iż przyjmowane są zapisy na klubowe koszulki. Koszulka polo, w kolorze zielonym z herbem klubu, koszt 40 zł. Zapisy przyjmuje Prezes Jacek Widenka do piątku 02 grudnia 2016 r. tel 668247095

 

 

W sobotnim ( 26 listopada 2016 r ) półfinale Pucharu Polski Podokręgu Racibórz, Zameczek Czernica pokonał Naprzód Zawada 4:0 (0:0), a to oznacza iż we wiosennym finale pierwszy raz w historii zagrają dwie drużyny z Gminy Gaszowice. Finał najprawdopodobniej gdzieś w połowie kwietnia, ale o terminie i miejscu finałowego meczu, dowiemy się po decyzjach Zarządu Podokręgu Raciborz.

 

 
Półfinał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz
 
GKS Dąb Gaszowice - Unia Racibórz 5:2 po dogrywce (5:2,2:2,1:1)
Bramki dla Gaszowic: Wieczorek - 2 bramki, Gnyp - 2 bramki, K Sikora.
 
Skład Gaszowic: Niedziela - Kraśniewski, Sikora, Jezierski, J Słaby - Michalski, Gnyp, Tomas, B Pyszny - Szewczyk, Wieczorek
Grali też:  Brózda, D Pyszny, Staniek
 
Sporo sytuacji bramkowych w regulaminowym czasie 90 min meczu, miała drużyna GKSu Dębu Gaszowice. Niestety tylko Paweł Wieczorek skutecznie wykończył 2 akcje. Niewątpliwie w dzisiejszym meczu brakowało 2 liderów Dębu, Tomka Reguły i Grzegorza Brózdy. Chory ostatnio Brózda, wszedł na kilkanaście minut przed końcem regulaminowego czasu i choć sam bramki nie strzelił (a miał jedną doskonałą sytuację) asystował w dogrywce przy bramkach na 3:2 Krzysztofa Sikory oraz 4:2 i 5:2 Kuby Gnypa.
Goście przed końcem regulaminowego czasu gry, wyrównali po kuriozalnej bramce, doprowadzając do dogrywki. W dogrywce jednak Gaszowice odzyskały skuteczność, aplikując rywalowi 3 bramki.
 
 
Brawo Panowie, jesteśmy ponownie w finale !!!

 

  

Piłkarze GKSu Dębu Gaszowice w 15 kolejkach ligi okręgowej strzelili 62 bramki, co daje 4,13 bramki na mecz.

Zdobyczą bramkową w rundzie jesiennej podzielili się:

17 - Grzegorz Brózda

 8 -  Beniamin Pyszny

 7 -  Dominik Pyszny, Paweł Wieczorek

 4 - Tomasz Reguła

 3 - Przemysław Kośmider, Łukasz Michalski,

      Jarosław Pawelec, Krzysztof Szewczyk

 2 - Szymon Jezierski, Jakub Gnyp

 1 - Krzysztof Sikora, Jakub Słaby

 1 - bramka samobójcza ( J Sikora)

 

 

 

W niedzielę 27 listopada 2016 r. o godz 11 00 na boisku w Piecach odbędzie się półfinał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz pomiędzy GKS Dąb Gaszowice a Unią Racibórz 

 

Unia Racibórz, zajmuje po rundzie jesiennej 2 grupy katowickiej 4 ligi - 12 miejsce. Nasi niedzieli przeciwnicy w 17-tu jesiennych meczach IV ligi wygrali 6 meczy, 4 razy podzielili się punktami z przeciwnikami oraz 7 razy schodzili z boiska pokonani, zdobywając ostatecznie w rundzie 22 pkt. Szkoleniowcem Unii Racibórz jest prowadzący w zeszłym sezonie ŁTS Łabędy trener Tomasz Owczarek. Należy też przypomnieć, iż w zeszłym sezonie również w półfinale Pucharu Polski na boisku w Piecach spotkaliśmy się z Unią Racibórz. Po bramkach Grzegorza Brózdy oraz Dawida Jankowskiego wygraliśmy półfinał 2:0. Unia Racibórz przed obecnym sezonem znacząco wzmocniła jednak zespół.  Wraz z trenerem Tomaszem Owczarek do Unii z ŁTS Łabędy przyszedł Szymon Ignacek, z Polonii Bytom wypożyczony został doświadczony obrońca Jacek Broniewicz. Ponadto wzmocnili Unię Jarosław Plewa z Fortecy Świerklany, Kamil Slisz z ROWu Rybnik, a także Andrzej Durda i Dominik Czerepak z GLKS Kietrz. Największą stratą dla Unii Racibórz było odejście Mateusza Sitnika do Unii Turza Śl.  Z Unii Racibórz odeszli też Wilusz, Erynkwajt, Siedlaczek oraz bracia Pundyk. Dobrze więc widać, iż jest to już inna drużyna, niż Unia Racibórz grająca na Piecach w zeszłym sezonie.


Ambicją GKSu Dębu Gaszowice jest jednak obrona zdobytego w zeszłym sezonie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu, więc niedzielny mecz z Unią, zapowiada się niezwykle ciekawie.


Wszystkich kibiców na powyższy półfinał serdecznie zapraszamy !!!

 

 

Unia Książenice - GKS Dąb Gaszowice 0:5 (0:3)

 

Bramki dla Gaszowic: Brózda - 2 bramki, Reguła, Michalski, Pawelec
 
Po profesorsku wypunktowany groźny rywal z Książenic. Gospodarze tego meczu robili wszystko by strzelić bramki Dębowi i chwilami było bardzo groźnie pod naszą bramką. Dziś jednak kapitalnie zagrały wszystkie formacje naszej drużyny i z minuty na minutę " Gaszowicka Maszyna" coraz bardziej się rozpędzała dokładając kolejne bramki, by zakończyć mecz wygraną 5:0
 
Gratulacje Panowie !!!

 

Miło nam poinformować, iż druga drużyna GKSu Dębu Gaszowice rozgrywająca swoje mecze na boisku w Łukowie Śl, zdobyła mistrzostwo jesieni B klasy ll grupy Podokręgu Racibórz. Druga drużyna prowadzona przez trenera Zbyszka Zdrzałka, zdobywając w 13 meczach aż 32 pkt, wyprzedziła o 3 pkt LKS Pawłów i aż o 6 pkt liderujące przez parę kolejek LKS Adamowice (na boisku którego wygrała w 10 kolejce jesiennej rundy 2:1).

 

Gratulacje Panowie !!!

 

W niedzielę 20 listopada 2016 r. o godz 13 00 pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice w ramach rozgrywek katowickiej 2 grupy okręgówki, rozegra swój mecz na boisku Unii Książenice. Beniaminek z Książenic, który przez kilka pierwszych kolejek grał wyłącznie mecze wyjazdowe ( w związku z przebudową boiska) zadziwiał wszystkich. W pierwszych 5 kolejkach drużyna Unii przywiozła z wyjazdów aż 13  pkt. Zwycięstwa w Pyskowicach 4:0, Zbrosławicach 2:1, Rudnie 3:1 i Rybniku z ROW II 3:2 oraz remis w Ciochowicach 0:0. musiały budzić u wszystkich przeciwników szacunek. Dobry wynik Unia uzyskała jeszcze w 6 kolejce remisujac w Łabędach 2:2 i potem coś się zacięło. Trzy mecze z czołówką zostały wysoko przegrane, 0:3  w pierwszym meczu na swoim boisku z Rydułtowami , 1:5 w Przyszowicach i 1:5 u siebie z Czernicą, zepchnęły Unię ze ścisłej czołówki, na dalsze miejsca. Potem ze zmiennym szczęściem grali nasi niedzieli przeciwnicy. Jednakże 2 ostatnie mecze na własnym boisku 3:2 z Nędzą i 5:0 z Sokołem Łany potwierdziły, iż forma zawodników Unii znów jest na wysokim poziomie. Szczególny szacunek musi budzić aż 5:0 w ostatnim meczu z Sokołem, który z nikim tak dotkliwie nie przegrał i był w doskonałej formie, wygrywając przed meczem w Książenicach aż 6 meczy z ostatnich 8 tego zespołu.  Nie ma też co ukrywać, iż wielu zawodników Dębu oraz Unii doskonale się zna, gdyż grali ze sobą w różnych klubach. Dodatkowo parę sezonów temu w barwach Unii, grał  jeszcze nasz trener Zdzisław Marszolik oraz Przemysław Kośmider. Z drugiej strony jednym z najlepszych obecnie zawodników Unii, jest były piłkarz GKSu Dębu Gaszowice, ceniony i lubiany w Gaszowicach Szymon Cichecki. Na bardzo ciekawy mecz w ostatniej kolejce rundy jesiennej, wszystkich kibiców Dębu zapraszamy i prosimy o ważny jak zawsze doping dla naszej drużyny.

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice