Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

Zarząd GKSu Dębu Gaszowice prosi członków klubu którzy nie uregulowali jeszcze składek członkowskich za 2016 r o powyższą wpłatę. Przypominamy iż składka członkowska wynosi 30 zł.

 

LKS Adamowice - GKS Dąb ll Gaszowice 1:2 (0:1)

 

Bramki dla Gaszowic: Mandrysz, Tomaszewski

 

Zwycięstwo na terenie dotychczasowego lidera z Adamowic zanotowała nasza druga drużyna i tym samym odebrała fotel lidera B klasy - Racibórz ll najgroźniejszemu rywalowi. 

 

Gratulacje !!!

 
 
GKS Dąb Gaszowice - Przyszłość Ciochowice 4:3 (2:2)
 
Bramki dla Gaszowic: Brózda - 2 bramki, Jezierski, Reguła
 
Emocji dziś na Piechach nie zabrakło. Trener Marszolik nie mogł w tym meczu skorzystać z 3 zawodników i zdecydował się w pierwszej 11 tce wystawić aż pięciu młodzieżowców. Goście z Ciochowic zagrali chyba najlepszy mecz tej jesieni, a my niestety byliśmy nieskuteczni. Okazji do strzelenia bramek dla Gaszowic było dziś naprawdę dużo, ale brakowało nam precyzji i wielokrotnie też szczęścia. Gdy jednak Grzegorz Brózda podwyższył w pierwszej połowie na 2:0, wydawało się jednak że nie będzie źle, pomimo wcześniejszej nieskuteczności. Goście wykorzystali niestety słabszy okres naszej gry w końcówce 1 połowy. Piłkarze Ciochowic najpierw z rzutu karnego strzelili kontaktową bramkę, by chwilę później po błędzie w ustawieniu obrony Dębu, wyrównać stan meczu na 2:2, bramką do szatni. Gdy jednak po paru minutach 2 połowy zrobiło się 3:2 dla Ciochowic, a skuteczność naszej drużyny dalej się nie poprawiła, zaczęło pachnieć sensacją. Dobre drużyny wyróżnia jednak charakter. Taki też charakter pokazali nasi zawodnicy w ostatnich 20 min meczu. Najpierw Szymon Jezierski kapitalnym uderzeniem dał wyrównanie Gaszowicom, by po paru minutach po zespołowej akcji Tomek Reguła wyprowadził Dąb na prowadzenie.
Spory wkład w końcowy wynik ma też Robert Tlołka. Robert w doliczonym już czasie meczu, wspaniałą interwencją, wybił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę naszej bramki i ostatecznie po szalonym meczu Gaszowice wygrały 4:3
Szacun Panowie za 11 wygraną z rzędu !!!

 

 

W sobotę 22 października 2016 r o godz 15 00 pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice w ramach rozgrywek 2 grupy katowickiej okręgówki podejmuje na boisku w Piecach spadkowicza z 4 ligi, drużynę Przyszłości Ciochowice. Nasz sobotni rywal, bardzo dobrze rozpoczął ten sezon, gdyż w dwóch pierwszych meczach, 2 razy wygrał. Następne kolejki przyniosły tej drużynie już jednak 6 porażek i  2 remisy. My bardzo liczymy na kolejne 3 pkt i przedłużenie serii zwycięstw naszej drużyny. Na sobotni mecz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

 

 
GKS Dąb II Gaszowice - Płonia Racibórz 3:2 (2:1)
 
Bramki dla Gaszowic: Staniek, Sapek,Tomaszewski
 
Gratulacje kolejnych 3 pkt !!!

 

 
Z wszystkich 7 grup ligi okręgowej województwa śląskiego tylko GKS Dąb Gaszowice oraz Kuźnia Ustroń mogą pochwalić się w tym sezonie serią 10 wygranych meczy z rzędu. Lider bielskiej okręgówki Kuźnia Ustroń, nie ma jednak kompletu punktów, gdyż rozegrała w tym sezonie już 11 meczy. W 1 kolejce tego sezonu Kużnia Ustroń przegrała 1:0 w Koszarawie. Kolejne 10 meczy to już seria samych zwycięstw tej drużyny. GKS Dąb Gaszowice jest jedyną drużyną na poziomie ligi okręgowej województwa śląskiego z kompletem 10 zwycięstw w tym sezonie.

Wszyscy mamy oczywiście nadzieję, iż na tym się nie skończy.

Szacun Panowie !!! 

 

Sokół Łany Wielkie - GKS Dąb Gaszowice 1:2 (0:1)

 

Bramki dla Gaszowic: Gnyp, D Pyszny

 

Jak się spodziewaliśmy nie był to łatwy mecz. Początek meczu zdecydowanie dla Gaszowic, ale niestety bardzo dobre sytuacje które mieliśmy nie zostały wykorzystane. Po kilkunastu minutach gospodarze ocknęli się i zaczęli bardzo groźnie kontrować. Na całe szczęście bardzo dobry dziś mecz w bramce rozegrał nasz młodzieżowiec Robert Tlołka. Jeszcze przed przerwą po strąceniu piłki głową przez Krzysztofa Szewczyka, Kuba Gnyp dał Gaszowicom prowadzenie. Po przerwie jednak po naszej stracie piłki, gospodarze wyprowadzili kontratak, który w perfekcyjny sposób wykończyli i było 1:1. Na nasze szczęście drugą asystą w tym meczu popisał się Krzysztof Szewczyk, który świetnie podał naszemu młodzieżowcowi, a Dominik Pyszny z zimą krwią pokonał bramkarza gospodarzy.

 

Brawo Panowie mamy 10 zwycięstwo z rzędu !!!

 

Dzięki Panowie za walkę !!!

 

 

W sobotę 15 października 2016 r. o godz 15 00 pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice w ramach rozgrywek 2 grupy katowickiej okręgówki rozegra swoje spotkanie na boisku beniaminka Sokoła Łany Wielkie. Nasz sobotni rywal w pierwszych kolejkach okręgówki płacił tzw "frycowe" przegrywając z bardziej doświadczonymi drużynami. W 4 kolejce w Czernicy drużyna Sokoła zadziwiła jednak wszystkich, strzelając mocnej drużynie Zameczku 5 bramek pod rząd, doprowadzając do wyniku 6:5, ostatecznie przegrywajac jednak 7:5 W ostatnich 4 meczach beniaminek z Łan Wielkich uzbierał jednak aż 9 pkt wygrywając 3 mecze. Świadczy to niewątpliwie o sporym potencjale tego zespołu i aktualnie dobrej dyspozycji. Konfrontacja obu drużyn zapowiada się więc niezwykle ciekawie, tym bardziej iż dla GKSu Dębu Gaszowice liczą się tylko 3 pkt i po taką zdobycz punktową nasza drużyna jedzie do Łan. Wszystkich kibiców Dębu zapraszamy na sobotni mecz w Łanach Wielkich i prosimy o doping dla naszej 11tki.

 

 
 
GKS Dąb Gaszowice - LKS 1908 Nędza 6:2 (5:0)
 
Bramki dla Gaszowic: Wieczorek, Szewczyk, Gnyp, D Pyszny, Brózda, B Pyszny
 
9 kolejne zwycięstwo zanotował GKS Dąb Gaszowice w tegorocznych rozgrywkach klasy okręgowej. Gaszowice zaczęły od wysokiego C, gdyż po 6 min było już 3:0. Do przerwy Dąb prowadził 5:0. Po przerwie niestety Gaszowice nie wykorzystały kilku dogodnych sytuacji i to się zemściło, gdyż Nędza (grająca dużo lepiej po przerwie) zdobyła 2 bramki. Ostatnie słowo należało jednak do Gaszowic, gdyż Beniamin Pyszny pięknym strzałem ustalił wynik na 6:2.

 

 

W sobotę 08 października 2016 r. na boisku w Piecach GKS Dąb Gaszowice w ramach 9 kolejki katowickiej 2 grupy ligi okręgowej podejmować będzie drużynę LKS 1908 Nędza. Drużyna naszych sobotnich przeciwników, przez ostatnie lata wyrobiła sobie opinię bardzo solidnej, która co sezon plasuje się w czołówce. W tym sezonie jednak, jak do tej pory, nasi sobotni rywale grają poniżej oczekiwań. My jednak wiemy, iż w sobotę, trzeba będzie bardzo mocno walczyć o ligowe punkty, gdyż goście w swoich szeregach mają kilku bardzo dobrych piłkarzy z Cicheckim, Frydrykiem i Czernym na czele. Na bardzo ciekawy sobotni mecz, zapraszamy kibiców na godz 15 00.

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice