Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

Trening pierwszej drużyny GKSu Dębu Gaszowice we wtorek i czwartek godz 17 00

 
GKS Dąb Gaszowice - ROW II Rybnik 3:2 (2:1)
 
Bramki dla Gaszowice: Brózda, Kośmider, B Pyszny
 
Gra Dębu lepsza niż wynik. Dąb w 2 połowie prowadząc 3:1 miał kilka dobrych sytuacji bramkowych i mógł "dobić" przeciwnika, lecz zabrakło skuteczności. ROW II po jednej z nielicznych akcji w 2 połowie zmiejszył wynik na 3:2 i doprowadził do nerwowej końcówki.
Wygrana jednak zdecydowanie zasłużona. 

Wielkie brawa Panowie ! 

 

Relacja filmowa z meczu autorstwa Grzegorza Drozdowskiego

 

https://youtube.com/watch?v=RuGxvNlso8I&feature=youtu.be

 

 

Niestety w relacji nie znalazły się kontrowersje z pierwszej połowy meczu oraz parę sytuacji bramkowych dla Gaszowic z drugiej połowy.

 

Ogromnymi krokami zbliża się sezon 2016/2017. Już w sobotę 13 sierpnia 2016 r. o godz 17 00 na boisku w Piecach w ramach II grupy katowickiej ligi okręgowej, pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice podejmować będzie drugą drużynę ROWu Rybnik. Nasz sobotni przeciwnik to spadkowicz z 4 ligi, często wspomagany przez zawodników pierwszego zespołu ROWu, więc tym bardziej mecz na Piecach zapowiada się niezwykle ciekawie. Na sobotnią konfrontację obu drużyn, kibiców serdecznie zapraszamy.

 

Przedstawiamy także zmiany kadrowe pierwszej drużyny GKSu Dębu Gaszowice

 

Przychodzą:

Krzysztof Szewczyk - Concordia Knurów

Tomasz Reguła - Krupiński Suszec

Dominik Słaby - Forteca Świerklany

Jarosław Pawelec - Przyszłość Rogów

Maciej Sachs - Przyszłość Rogów

Marek Tomas - ROW ll Rybnik (młodzieżowiec)

Robert Tlołka - ROW ll Rybnik (młodzieżowiec)

Beniamin Pyszny - Rymer Rybnik (młodzieżowiec)

Dominik Pyszny - Rymer Rybnik (młodzieżowiec)

 

Odeszli:

Bartosz Stawarski - Naprzód Borucin

Michał Mazur - Naprzód Syrynia

Radosław Szpak - KS Kornowac

Dominik Trzetrzelewski - LKS Bełk

Kamil Sikora - Concordia Knurów (wypożyczenie)

Ponadto grę w drugiej drużynie GKSu Dębu Gaszowice wybrali Piotr Berger oraz Rafał Mandrysz.

 

Zarząd GKSu Dębu Gaszowice dziękuje Wszystkim piłkarzom, którzy odeszli przed sezonem z naszej drużyny za grę dla Dębu, a nowych piłkarzy witamy i życzymy im samych zwycięstw w barwach naszego klubu.

 

 
 
Zarząd Gminnego Klubu Sportowego Dąb Gaszowice z głębokim żalem zawiadamia o śmierci Hugo Bugdola - ojca Henryka Bugdola właściciela Lorken-Tech - sponsora naszego klubu. Pogrzeb zmarłego odbędzie się w dniu 09 sierpnia 2016 r. o godz 9 00 w Kościele Opatrzności Bożej w Gaszowicach. Łącząc się w bólu, składamy wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom zmarłego.

 

 

Zaplanowane na środę 03 sierpnia 2016 r. sparingowe spotkanie pomiędzy Polonią Marklowice, a GKS Dąb Gaszowice zostaje odwołane. Jeśli uda się znaleźć na jutrzejszy termin nowego przeciwnika, informacja zostanie podana na stronie.

 
MKS Czerwionka - GKS Dąb Gaszowice 1:5 (0:3)
Bramki dla Gaszowic: Wieczorek 2 bramki, Michalski - karny, Testowany I, Gnyp
Skład Gaszowic:
Niedziela - Michalski, Jezierski, Krzysztof Sikora, D Słaby - Szewczyk, K Słaby, Reguła,Testowany I, Testowany II - Wieczorek
Grali także: Gnyp, Porwoł, Kraśniewski, Tomas, Tlołka

W sparingu nie grali: Brózda, Kośmider, Kamil Sikora, Sachs, Pawelec. 

 

Wydział Gier Podokręgu Racibórz dokonał losowania 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu. W wyniku losowania GKS Dąb Gaszowice tak jak w zeszłym sezonie rozpoczyna te rozgrywki w Krzyżanowicach, mierząc się z miejscowym LKS Krzyżanowice w środę 24 sierpnia 2016 r. o godz 17 30. Kibicow Dębu już teraz zapraszamy do Krzyżanowic na 1/8 finału PP.

 

 

Ze względu na kłopoty kadrowe Jedności Jejkowice, odwołany zostaje sobotni sparing w Jejkowicach. Drużyna GKSu Dębu Gaszowice w sobotę (30 lipca 2016) rozegra mecz w Czerwionce-Leszczynach z A klasową drużyną MKS Czerwionka. Sparing rozpocznie się o godz 10 00.

W środę 03 sierpnia 2016 r. GKS Dąb Gaszowice rozegra sparingowe spotkanie na boisku w Marklowicach z miejscową Polonią Marklowice. Początek sparingu zaplanowany jest na godz 18 00.

Wszystkich kibiców Dębu na sparingowe spotkania zapraszamy.

 

 
Naprzód Borucin - GKS Dąb Gaszowice 1:2 (1:0)
 
Bramki dla Gaszowic: Dominik Słaby, Łukasz Michalski - rzut karny
 
Kolejny wygrany sparing zanotował GKS Dąb Gaszowice. Aż 21 piłkarzy Dębu zagrało na boisku w Borucinie. Całe spotkanie rozegrał tylko nasz środkowy obrońca Szymon Jezierski pozostała 20 tka grała po 45 min. Przez cały mecz Dąb przeważał na boisku, ale po pierwszej połowie to gospodarze prowadzili 1:0. Dąb odrobił straty po przerwie i można powiedzieć że 2:1 to najniższy wymiar kary, jaki nasi przeciwnicy otrzymali w tym sparingu. W naszej drużynie szwankowała dziś niestety skuteczność, gdyż sytuacji bramkowych stworzyli sobie piłkarze Dębu sporo. Gospodarze groźnie przez cały mecz kontratakowali, a w ich lini defensywnej wyróżniał się Bartek Stawarski, który parę razy w ostatniej chwili ratował Borucin od utraty bramki.
Podsumowując, bardzo pożyteczny sparing w okresie przygotowawczym z mocnym przeciwnikiem, pozwalający na przetestowanie wszystkich formacji naszego zespołu przez trenera Marszolika. 

Skład Dębu:
I połowa: Tlołka - Kraśniewski, Krzysztof Sikora, Jezierski, K Słaby - Testowany I, Tomas, Reguła, Brózda, Kośmider - Wieczorek
II połowa: Niedziela - D Słaby, Sachs, Jezierski, Ł Michalski - Testowany II, Kamil Sikora, Gnyp, Szewczyk, Porwoł - Pawelec

 

 

 

Pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice w okresie przygotowawczym rozegra kolejne sparingi:

30 lipca 2016 r. ( sobota) z Jednością Jejkowice na boisku w Jejkowicach ( godz 10 lub 11)

03 sierpnia 2016 r. (środa) z Polonią Marklowice na boisku w Marklowicach ( prawdopodobnie godz 18 00)

Dokładne godziny sparingów zostaną podane na stronie w najbliższym czasie. 

 

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice