Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

LKS Krzyżanowice - GKS Dąb Gaszowice 3:9 (1:3)

Bramki dla Dębu: Wieczorek - 2, Pawelec -2, Porwoł -2, K Słaby, Kośmider, Brózda
Skład Dębu: Tlołka - Kraśniewski, Sachs, K Sikora, K Słaby - B Pyszny, Gnyp, Tomas, Szewczyk - Wieczorek, Pawelec
Grali ponadto od 46 min Porwoł i D Słaby, a także Kośmider i Brózda w niższym wymiarze czasowym.
Pozostali na ławce rezerwowej: Reguła, Michalski oraz Niedziela
Ostrą kanonadę strzelecką urządził sobie dziś GKS Dąb Gaszowice na boisku aktualnego lidera 3 grupy katowickiej okręgówki. W meczu z LKS Krzyżanowice, Dąb Gaszowice wystąpił w mocno zmienionym składzie, w porównaniu do 2ch pierwszych meczy ligi okręgowej tego sezonu. Nasi piłkarze zaprezentowali dziś kawał dobrej piłki, rewanżując się gospodarzom za porażkę z 28 kolejki zeszłorocznych rozgrywek ligi okręgowej. Gaszowice prowadziły dziś już 9:1, niestety w końcówce meczu w szeregi naszej drużyny wkradło się wyraźne rozprężenie i gospodarze zdołali strzelić nam 2 bramki.
Szacun Panowie, oby tak w sobotę z Rydułtowami.
 
Pierwszy sygnał do ataku we wczorajszym meczu wysłał swoim kolegom Jarosław Pawelec, który otrzymał dobrą centrę z lewej strony boiska od Kuby Słabego i był bliski strzałem głową otworzyć wynik spotkania. Gospodarze odpowiedzieli podobnie kilka minut później, ale ich zawodnik również niecelnie strzałem głowę uderzył na bramkę Dębu. Pierwsza bramka w meczu padła jednak z rzutu karnego, którego sędzia podyktował za faul w polu karnym na Beniaminie Pysznym,  któremu z lewej strony piłkę centrował Mariusz Kraśniewski. Pod nieobecność na boisku etatowego już wykonawcy rzutów karnych dla Dębu - Łukasza Michalskiego, karnego pewnie wykorzystał Paweł Wieczorek. Chwile później było już 2:0, gdyż Jarek Pawelec perfekcyjnie wykonał rzut wolny. Przy stanie 2:0 nasz blok obronny popełnił błąd w rozegraniu i Krzyżanowice w łatwy sposób zdobyły kontaktowa bramkę. Minutę później było już jednak 3:1, gdyż Kuba Słaby uderzył na bramkę Krzyżanowic, a ta odbiła się jeszcze rykoszetem od jednego z piłkarzy gospodarzy i wpadła do bramki. Kilka minut poźniej sędzia podyktował rzut karny dla Krzyżanowic, za faul na zawodniku gospodarzy w polu karnym Dębu. Kapitan gospodarzy nie wykorzystał jednak dogodnej sytuacji do zmiany wyniku. Druga połowa rozpoczęła się od dobrze wyprowadzonego kontrataku przez Gaszowice. Po rozbiciu akcji Krzyżanowic, bardzo przytomnie zachował się Maciej Sachs, który podaniem uruchomił na prawej stronie Mariusza Kraśniewskiego. Mariusz przebiegł z piłką kilkadziesiąt metrów, po czym zagrał ja do Pawła Wieczorka, a kapitan naszej drużyny w  tym meczu,  bez problemów zdobył 4 bramkę dla Dębu. 
 Piąta bramką to dzieło piłkarzy którzy weszli na murawę po przerwie. Wrzutkę z prawej strony Przemka Kośmidera zamienił na bramkę dobrze ustawiony Patryk Porwoł. Kolejne bramki dokładali Pawelec, Porwoł (kapitalnym uderzeniem), Kośmider i Brózda. Gdy wynik na tablicy brzmiał już 9:1 i do końca spotkania zostało kilka minut, w szeregi Dębu wkradło się wyraźne rozprężenie i gospodarze zdołali strzelić nam 2 bramki, co jednak mocno nie popsuło humorów kibicom z Gaszowic.

 

Już jutro tj w środę 24 sierpnia 2016 r. o godz 17 30 pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice w ramach 1/8 Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu, rozegra spotkanie na boisku w Krzyżanowicach z miejscowym LKS. Drużyna naszych środowych przeciwników po 2 kolejkach prowadzi w 3 grupie katowickiej okręgówki.  Dąb Gaszowice po 2 kolejkach jest natomiast trzeci w 2 grupie tejże okręgówki. Prawdopodobnie trener Marszolik od pierwszej minuty wystawi jutro kilku wartościowych piłkarzy, którzy jeszcze w tym sezonie nie grali w okręgówce i mamy nadzieję, że po meczu będzie miał (na kolejny mecz ligowy) jeszcze większy kłopot, kogo wystawić do pierwszej 11tki. Ale o wszystkim dowiemy się jutro w Krzyżanowicach. Prosimy też naszych kibiców na których frekwencję zawsze można liczyć, o przyjazd do Krzyżanowic i wsparcie dopingiem piłkarzy Dębu.

 

 

 

ŁTS Łabędy - GKS Dąb Gaszowice 0:3 (0:1)

Bramki dla Gaszowic: B Pyszny, Kośmider, Michalski - rzut karny

 

Bardzo cenne 3 pkt przywiózł z Łabęd GKS Dąb Gaszowice. Trzeba przyznać że nie był to szczyt możliwości piłkarskich zawodników z Gaszowic, gdyż mecz nie był ciekawym widowiskiem dla oka, dużo walki w środku boiska, sporo fauli z obu stron, ale najważniejsze są 3 pkt i za to dziękujemy naszej drużynie.

Dąb wszedł bardzo dobrze w mecz, czym chyba zaskoczył gospodarzy którzy przez kilka pierwszych minut głównie się bronili i mogli po 7 min przegrywać juz 2:0. Najpierw Łukasz Michalski dobrze wrzucił piłkę z prawej strony do Grzegorza Brózdy, a ten minimalnie chybił, gdyż nie trafił dobrze w piłkę. Chwilę później było już 1:0 gdyż kolejną centrę z prawej strony boiska zamienił na bramkę nasz młodzieżowiec Beniamin Pyszny. Niestety po kilku minutach totalnej dominacji Dębu mecz się wyrównał, ale prawie nic ciekawego na boisku się nie działo, za wyjątkiem świetnej okazji Przemka Kośmidera który w 16 min powinien podwyższyć na 2:0. Niestety nasz zawodnik źle uderzył i do końca pierwszej połowy utrzymał się wynik 1:0. Gospodarze próbowali konstruować akcje ofensywne, ale niewiele z tego wynikało, gdyż obrona Dębu dobrze rozbijała te ataki. Groźny był rykoszet w 36 min meczu (po centrze z prawej strony zawodnika gospodarzy) piłka odbiła się niebezpiecznie od Krzyśka Sikory ale Rafał Niedziela obronił to niebezpieczne odbicie. Krzysiek Sikora uratował jednak nasz zespół przytomnym wybiciem piłki na rzut rożny (w chyba najgoźniejszej sytuacji dla Łabęd). Przed zejściem na przerwę gospodarze uderzali jeszcze z rzutu wolnego, ale piłka nie zagroziła bramce Dębu. Druga połowa zdecydowanie lepsza. W 52 min meczu po strzale na bramkę Łabęd jednego z naszych zawodników, piłkę ręką w polu karnym zagrał piłkarz gospodarzy. Niestety rzut karny nie został zamieniony na bramkę, gdyż zarówno pierwszy strzał, jak również dobitkę Przemka Kośmidera, obronił bramkarz gospodarzy. Chwilę później było już jednak 2:0, gdyż po akcji Brózda - B Pyszny odbitą piłkę wpakował do bramki pewnym strzałem Przemek Kośmider, w pełni rehabilitując się za niestrzelonego karnego. Mecz w 2 połowie jeszcze się zaostrzył i sędzia który nad meczem przestał panować, dzielił żółtymi kartkami na prawo i lewo. Gospodarzom tego meczu na pewno nie można było odmówić serca do gry. Zawodnicy ŁTS Łabędy próbowali zagrozić bramce Rafała Niedzieli ze stałych fragmentów gry, ale klarownych sytuacji bramkowych praktycznie nie mieli. Blok obronny naszej drużyny zapobiegał w odpowiednim czasie praktycznie wszystkim zagrożeniom bramki GKSu. W doliczonym już czasie gry bardzo odważny rajd w polu karnym Łabęd przeprowadził Dominik Pyszny, który został podcięty przez obrońcę gospodarzy. Pewnym wykonawcą rzutu karnego okazał się Łukasz Michalski i Dąb wywiózł 3 cenne punkty z "gorącego terenu". 

 

W sobotę 20 sierpnia 2016 r. o godz 17 00 w ramach 2 kolejki katowickiej 2 grupy ligi okręgowej, pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice na boisku w Łabędach zmierzy się z miejscowym ŁTS. Nie ma co ukrywać, iż czeka naszą drużynę ciężki mecz wyjazdowy, gdyż pamiętamy jak dobrze ŁTS Łabędy spisywał się w zeszłym sezonie. Co prawda w porównaniu z poprzednim sezonem z drużyny z Gliwic odeszło parę ważnych jej ogniw ( z Łukaszem Bałuszyńskim na czele) ale ŁTS Łabędy to nadal bardzo mocny rywal, na boisku którego nie będzie łatwo o 3 pkt. Pełna zdobycz punktowa w Łabędach to jednak cel GKSu Dębu Gaszowice i o 3 pkt do 90 min Gaszowice będą walczyły. Na wyjazdowy mecz do Łabęd wszystkich kibiców Dębu serdecznie zapraszamy i prosimy o wsparcie dopingiem naszej drużyny.

 

 

Trening pierwszej drużyny GKSu Dębu Gaszowice we wtorek i czwartek godz 17 00

 
GKS Dąb Gaszowice - ROW II Rybnik 3:2 (2:1)
 
Bramki dla Gaszowice: Brózda, Kośmider, B Pyszny
 
Gra Dębu lepsza niż wynik. Dąb w 2 połowie prowadząc 3:1 miał kilka dobrych sytuacji bramkowych i mógł "dobić" przeciwnika, lecz zabrakło skuteczności. ROW II po jednej z nielicznych akcji w 2 połowie zmiejszył wynik na 3:2 i doprowadził do nerwowej końcówki.
Wygrana jednak zdecydowanie zasłużona. 

Wielkie brawa Panowie ! 

 

Relacja filmowa z meczu autorstwa Grzegorza Drozdowskiego

 

https://youtube.com/watch?v=RuGxvNlso8I&feature=youtu.be

 

 

Niestety w relacji nie znalazły się kontrowersje z pierwszej połowy meczu oraz parę sytuacji bramkowych dla Gaszowic z drugiej połowy.

 

Ogromnymi krokami zbliża się sezon 2016/2017. Już w sobotę 13 sierpnia 2016 r. o godz 17 00 na boisku w Piecach w ramach II grupy katowickiej ligi okręgowej, pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice podejmować będzie drugą drużynę ROWu Rybnik. Nasz sobotni przeciwnik to spadkowicz z 4 ligi, często wspomagany przez zawodników pierwszego zespołu ROWu, więc tym bardziej mecz na Piecach zapowiada się niezwykle ciekawie. Na sobotnią konfrontację obu drużyn, kibiców serdecznie zapraszamy.

 

Przedstawiamy także zmiany kadrowe pierwszej drużyny GKSu Dębu Gaszowice

 

Przychodzą:

Krzysztof Szewczyk - Concordia Knurów

Tomasz Reguła - Krupiński Suszec

Dominik Słaby - Forteca Świerklany

Jarosław Pawelec - Przyszłość Rogów

Maciej Sachs - Przyszłość Rogów

Marek Tomas - ROW ll Rybnik (młodzieżowiec)

Robert Tlołka - ROW ll Rybnik (młodzieżowiec)

Beniamin Pyszny - Rymer Rybnik (młodzieżowiec)

Dominik Pyszny - Rymer Rybnik (młodzieżowiec)

 

Odeszli:

Bartosz Stawarski - Naprzód Borucin

Michał Mazur - Naprzód Syrynia

Radosław Szpak - KS Kornowac

Dominik Trzetrzelewski - LKS Bełk

Kamil Sikora - Concordia Knurów (wypożyczenie)

Ponadto grę w drugiej drużynie GKSu Dębu Gaszowice wybrali Piotr Berger oraz Rafał Mandrysz.

 

Zarząd GKSu Dębu Gaszowice dziękuje Wszystkim piłkarzom, którzy odeszli przed sezonem z naszej drużyny za grę dla Dębu, a nowych piłkarzy witamy i życzymy im samych zwycięstw w barwach naszego klubu.

 

 
 
Zarząd Gminnego Klubu Sportowego Dąb Gaszowice z głębokim żalem zawiadamia o śmierci Hugo Bugdola - ojca Henryka Bugdola właściciela Lorken-Tech - sponsora naszego klubu. Pogrzeb zmarłego odbędzie się w dniu 09 sierpnia 2016 r. o godz 9 00 w Kościele Opatrzności Bożej w Gaszowicach. Łącząc się w bólu, składamy wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom zmarłego.

 

 

Zaplanowane na środę 03 sierpnia 2016 r. sparingowe spotkanie pomiędzy Polonią Marklowice, a GKS Dąb Gaszowice zostaje odwołane. Jeśli uda się znaleźć na jutrzejszy termin nowego przeciwnika, informacja zostanie podana na stronie.

 
MKS Czerwionka - GKS Dąb Gaszowice 1:5 (0:3)
Bramki dla Gaszowic: Wieczorek 2 bramki, Michalski - karny, Testowany I, Gnyp
Skład Gaszowic:
Niedziela - Michalski, Jezierski, Krzysztof Sikora, D Słaby - Szewczyk, K Słaby, Reguła,Testowany I, Testowany II - Wieczorek
Grali także: Gnyp, Porwoł, Kraśniewski, Tomas, Tlołka

W sparingu nie grali: Brózda, Kośmider, Kamil Sikora, Sachs, Pawelec. 

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice