Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 
Krupiński Suszec - GKS Dąb Gaszowice 2:3 (0:0)
Bramki dla Gaszowic: Wieczorek 2 bramki, Tomas
 
Do 75 min Dąb prowadził na boisku w Suszcu 3:0. W meczu w barwach Dębu nie grali Grzegorz Brózda oraz Przemysław Kośmider.
 
Wielkie brawa Panowie !!! 

 

W sobotę 16 lipca o godz 11 00 na boisku w Suszcu, pierwsza drużyna Dębu Gaszowice rozegra kolejny sparing, w ramach przygotowań do sezonu 2016/2017 r. Rywalem naszej drużyny będzie 4 ligowa drużyna Krupiński Suszec.

 


GKS Dąb Gaszowice - Naprzód Czyżowice 6:1(1:0)

Bramki dla Gaszowic: Wieczorek 3 bramki, Brózda 2 bramki, Kraśniewski
Kolejny dobry sparing zagrał GKS Dąb Gaszowice w przedsezonowym okresie przygotowawczym. Na boisku w Piecach po ciekawym meczu, nasza drużyna pokonała trzecią drużynę zeszłorocznej 2 grupy ligi okręgowej Naprzód Czyżowice. Wynik może wysoki, ale młoda drużyna z Czyżowic grała długimi okresami całkiem dobrą piłkę. Dąb grał jednak dziś bardzo dobrze i skutecznie, dlatego też zdecydowana wygrana. Cieszymy się oczywiście ze skuteczności naszych napastników, ale najpiękniejszą bramkę strzelił dziś nasz młodzieżowiec (prawy obrońca) Mariusz Kraśniewski. Mariusz uderzył z dalszej odległosci i piłka wpadła prosto w lewe okno bramki Czyżowic.
 
Skład Gaszowic: Robert Tlołka - Dominik Słaby, Kuba Słaby, Szymon Jezierski, Łukasz Michalski - Krzysztof Szewczyk,Tomasz Reguła, Marek Tomas, Kamil Sikora, Przemysław Kośmider - Grzegorz Brózda
 
W drugiej połowie grali: Rafał Niedziela, Paweł Wieczorek, Patryk Porwoł, Maciej Sachs, Mariusz Kraśniewski, Artur Sapek.

 

ŚLZPN opublikował terminarz rozgrywek sezonu 2016/2017 w rundzie jesiennej klasy okręgowej.
Pierwsze spotkanie GKS Dąb Gaszowice rozegra na własnym boisku z drugą drużyną ROWu Rybnik w sobotę 13.08.2016 o godz 17:00. 
Link do całego terminarza:

 

http://slzpn.katowice.pl/temp/userfiles/files/2016_jesien_terminarz_Klasa_Okregowa_grupa_2.pdf

 

 

W środę 13 lipca 2016 o godz 18 00 na boisku w Piecach, pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice rozegra kolejne sparingowe spotkanie w ramach przygotowań do sezonu 2016/2017. Rywalem naszej drużyny będzie LKS Czyżowice.

 

GKS Dąb Gaszowice - LKS Bełk 2:4 (2:2)

 

Dobry mecz sparingowy rozegrały obie ekipy na Piecach. Ciekawe, szybkie zawody ogladać można było w sobotnie popołudnie. Dąb po trafieniu Przemka Kośmidera objął nawet prowadzenie na 2:1 ale 9 drużyna 3 ligi po kilku minutach wyrównała, a bramkę strzelił Bysiec. W 2 giej połowie obie ekipy dokonały zmian, testując nowych zawodników i kolejne sytuacje bramkowe były po obu stronach. Swoją wyższość w sytuacjach bramkowych pokazali goście i strzelajac 2 bramki, to oni wygrali sparingowe spotkanie.

Bramki dla Gaszowic: bramka samobójcza, Przemysław Kośmider
Skład Gaszowic: Rafał Niedziela - Dominik Słaby, Kuba Słaby, Szymon Jezierski, Łukasz Michalski - Krzysztof Szewczyk,Tomasz Reguła, Kamil Sikora, Przemysław Kośmider, Paweł Wieczorek - Grzegorz Brózda
W drugiej połowie grali: Robert Tlołka (bramkarz), Patryk Porwoł - obaj po 45 min oraz Maciej Sachs, Mariusz Kraśniewski, Rafał Ochojski, Artur Sapek w miejszym wymiarze czasowym.

 

W sobotę 09 lipca 2016 o godz 10 00 na boisku w Piecach, pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice rozegra sparingowe spotkanie w ramach przygotowań do sezonu 2016/2017. Rywalem naszej drużyny będzie spadkowicz z 3 ligi - drużyna LKSu Bełk.

 

 

Na stronie ŚLZPN pojawił sie podział grup klasy okregowej na sezon 2016/2017. GKS Dąb Gaszowice tym razem trafił do 2 grupy

Grupa 1
KS GÓRNIK WESOŁA – spadek z IV ligi
GTS BOJSZOWY – spadek z IV ligi
GKS URANIA RUDA ŚLĄSKA
GKS WAWEL WIREK
KS ROZWÓJ II KATOWICE
BKS SPARTA KATOWICE
LGKS 38 PODLESIANKA KATOWICE
LKS POGOŃ IMIELIN
LKS UNIA KOSZTOWY
KS PIAST BIERUŃ
KS UNIA BIERUŃ STARY
LKS GOCZAŁKOWICE-ZDRÓJ
LKS ŁĄKA
OKS ZET TYCHY – awans z Klasy A
OKS JUWE JAROSZOWICE – awans z Klasy A
MKS POGOŃ RUDA ŚLĄSKA – awans z Klasy A

Grupa 2
LKS PRZYSZŁOŚĆ CIOCHOWICE – spadek z IV ligi
LKS JEDNOŚĆ 32 PRZYSZOWICE – spadek z IV ligi
KS ROW II 1964 RYBNIK – spadek z IV ligi
ŁTS ŁABĘDY
AKS MIKOŁÓW
MKSR CZARNI PYSKOWICE
KS 94 RACHOWICE
KS RYMER RYBNIK
LKS 1908 NĘDZA
GKS DĄB GASZOWICE
LKS ZAMECZEK CZERNICA
KS NAPRZÓD RYDUŁTOWY
LKS BUK RUDY – awans z Klasy A
LKS UNIA KSIĄŻENICE – awans z Klasy A
LKS SOKÓŁ ŁANY WIELKIE – awans z Klasy A
LKS MŁODOŚĆ RUDNO – awans z Klasy A

Grupa 3
LKS FORTECA ŚWIERKLANY – spadek z IV ligi
KS PRZYSZŁOŚĆ ROGÓW
LKS NAPRZÓD CZYŻOWICE
KS POLONIA MARKLOWICE
LKS POLONIA ŁAZISKA
LKS NAPRZÓD 32 SYRYNIA
LKS GWIAZDA SKRZYSZÓW
LKS NAPRZÓD 46 ZAWADA
KS 27 GOŁKOWICE
KS NAPRZÓD BORUCIN
LKS SILESIA LUBOMIA
KS RAFAKO RACIBÓRZ
LKS KRZYŻANOWICE
LKS TWORKÓW – awans z Klasy A
MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚL. – awans z Klasy A
APN ODRA SP. Z O.O. – Uchwałą Zarządu Śląskiego ZPN

Grupa 4
KS UNIA DĄBROWA GÓRNICZA
LKS ORZEŁ MIEDARY
HKS ODRA MIASTECZKO ŚLĄSKIE
MKS SIEMIANOWICZANKA
AKS CEZ ELCHO WYZWOLENIE CHORZÓW
LKS TĘCZA BŁĘDÓW
KKS ŁAZOWIANKA ŁAZY
LKS ORZEŁ NAKŁO ŚLĄSKIE
ŚKS NAPRZÓD LIPINY
LKS UNIA ŚWIERKLANIEC
KS SILESIA MIECHOWICE
LKS DRAMA ZBROSŁAWICE – awans z Klasy A
LKS ŻYGLIN – awans z Klasy A
MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE – awans z Klasy A
KS NIWY BRUDZOWICE – awans z Klasy A
SKS ŁAGISZA – awans z Klasy A

 

Pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice po krótkiej przerwie rozpoczyna okres przygotowawczy do sezonu 2016/2017. Pierwszy trening zaplanowano na środę 29 czerwca 2016 r, godz 17 00 Piece.

 

 

Pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice zajęła w sezonie 2015/16 - 3 miejsce w 3 grupie katowickiej ligi okręgowej. To miejsce to najlepszy rezultat, jaki Dąb Gaszowice osiągnął w 4 - tym sezonie gry naszej drużyny w okręgówce. Trzeba jednak dodać, iż dobry wynik został wywalczony głównie poprzez świetną grę w jesiennej rundzie. Nie ma co ukrywać, iż nie takiej wiosny oczekiwaliśmy. Wiosenny bilans 5 zwycięstw, 6 remisów i 5 porażek jest stanowczo za słaby na drużynę z tak ogromnym potencjałem, jaki niewątpliwie w tym sezonie posiadał Dąb. Nasza drużyna zgromadziła 34 pkt na jesień (a mogło być jeszcze lepiej, bo w meczach przegranych Dąb na pewno nie był drużyna słabszą). Tylko 21 pkt uzbieranych na wiosnę, daje nam 10 miejsce w zestawieniu rundy rewanżowej. Na plus wiosny zdecydowanie pierwsza wygrana w okręgówce z Jejkowicami i to aż 5:0. Wszyscy jednak którzy byli na najlepszym tej wiosny meczu Gaszowic, wiedzą iż wynik powinien być 2 cyfrowy dla Dębu, bo dobrych niewykorzystanych sytuacji w samej 2 połowie było kilka. Czołówka strzelców tego sezonu to: Grzegorz Brózda 19 bramek, Paweł Wieczorek - 17 bramek oraz Radosław Szpak - 9 bramek. Kolejny sezon już za 2 miesiące (1 kolejka 13-14 sierpnia 2016 r) w Dębie nie obędzie się bez zmian kadrowych, które pomogą naszemu klubowi zrobić kolejny krok do przodu. Być może w nowym sezonie pojawią się w naszej drużynie ciekawe nazwiska, ale o szczegółach za jakiś czas.

Zarząd GKSu Dębu Gaszowice dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do wyniku, a także sponsorom i kibicom za sezon 2015/2016 r.

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice