Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

GKS Dąb II Gaszowice - LKS Adamowice 2:1

 

Bramki dla Gaszowic: Gnyp, Warnicki

  
Pomimo tego, iż przy stanie 1:1 drużyna Dębu grała w 10 ciu zdołała strzelić zwycięską bramkę i wygrać mecz 2:1.
 
Szacun Panowie !!!

 

GKS Dąb Gaszowice - Jedność Jejkowice 5:0 (3:0)

 

Bramki dla Gaszowic: Paweł Wieczorek 3', Kamil Sikora 29', Grzegorz Brózda 37', Przemysław Kośmider 48', Marcin Kaczmarczyk 76'

 

Mogło być dużo wyżej, ale cieszmy się z tego co jest. Na kilka minut przed końcem meczu przy stanie 5:0 boisko opuścił za 2 żółte kartki piłkarz Jedności Jejkowice Artur Mościcki.


Wielkie brawa Panowie !!!

 

GKS DĄB GASZOWICE: Ryszard Szkatuła - Grzegorz Brózda, Przemysław Kośmider, Mariusz Kraśniewski, Michał Mazur, Kamil Sikora (60. Marcin Kaczmarczyk), Krzysztof Sikora, Jakub Słaby (73. Jakub Gnyp), Bartosz Stawarski, Radosław Szpak (75. Łukasz Michalski), Paweł Wieczorek. 

LKS JEDNOŚĆ JEJKOWICE: Paweł Szulik - Kamil Boberski (79. Mateusz Markiefka), Wojciech Dudek, Daniel Gołofit (60. Dawid Lewandowski), Łukasz Kubica, Artur Mościcki, Dariusz Odon, Adam Paprotny, Grzegorz Piełka (70. Kamil Kapłanek), Maciej Węgrzyk, Krzysztof Wypchoł (83. Mateusz Paprotny)

Żółte kartki: Mazur - Gołofit, Dudek, Wypchoł, Mościcki (2), Odon, Boberski. 
Czerwona kartka: Artur Mościcki 81' (Jedność Jejkowice, za drugą żółtą)

 

Już w sobotę o godzinie 17 00 w ramach 23 kolejki katowickiej 3 grupy ligi okręgowej GKS Dąb Gaszowice na boisku w Piecach podejmie w derbowym meczu drużynę Jedności Jejkowice. Trzeba przyznać iż "goście zza miedzy" to najbardziej niewygodna drużyna z jaką Dąb rywalizował w lidze okręgowej. Mamy jednak nadzieję, iż nasi piłkarze pokonają w końcu tego niewygodnego rywala i uszczęśliwią kibiców Dębu, dla ktorych jest to najważniejsza sprawa tej wiosny. Na taki mecz jakoś szczególnie kibiców nie trzeba zapraszać, gdyż na meczach Gaszowice - Jejkowice zawsze są tłumy. Mamy więc nadzieję, iż widownia na Piecach zobaczy kapitalny mecz, wygrany przez naszą drużynę.

 

I runda Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej

 

MKS Lędziny - GKS Dąb Gaszowice 4:2 (2:1)

 

Bramki dla Gaszowic: Kośmider, Szpak

 

Pierwsza połowa dosyć wyrównana z nieznaczną przewagą gospodarzy, szkoda tylko straconych bramek. Rzut karny na 1:0 mocno kontrowersyjny, gdyż Bartek Stawarski trafił w piłkę. Właśnie  "Bert" miał najlepszą okazje w pierwszej połowie, gdyż jego bardzo dobry strzal głową bramkarz Lędzin przeniosł nad poprzeczką. Bramka dla Dębu jednak padła i była to bramka "do szatni". Bardzo dobre dogranie Łukasza Michalskiego z prawej strony boiska  i Przemek Kośmider strzela z bliska kontaktową bramkę, która dała nam nadzieję na dobrą drugą połowę. Druga połowa faktycznie dobra, ale zanim nasi zawodnicy "weszli na obroty" pierwsze 10 min tej połowy było bardzo słabe w naszym wykonaniu i wtedy też padła 3 bramka dla Lędzin. Stracona bramka podziałała jednak na naszych piłkarzy mobilizująco, bo z upływem kolejnych minut drugiej połowy to Dąb zaczął przejmować inicjatywę na boisku i stwarzać coraz lepsze sytuacje bramkowe. Piękną bramkę Bartka Stawarskiego strzeloną głową (po rzucie rożnym) sędzia nie uznał, gdyż gdzieś dopatrzył się faulu. Nasi piłkarze jednak nie poddawali się dalej i po paru minutach strzelili kontaktowa bramkę. Radek Szpak jak w rundzie jesiennej wjechał w pole karne gospodarzy, minął obrońców Lędzin i strzałem z kilku metrów zaskoczył bramkarza gospodarzy. Dąb dążył do wyrównania, coraz lepsze piłki w pole karne Lędzin posyłał Radek Szpak, niestety jego kolegom nie udało się ich odpowiednio wykończyć. Pod bramką Lędzin ciągle "pachniało golem" i na trybunach zaczęto zastanawiać się czy dogrywka to najlepsze rozwiązanie w kontekście meczy sobotnich. Ale dosyć szybko te rozważania zostały rozwiane, gdyż kolejna kontrowersja w meczu i kolejna na niekorzyść Dębu. Akcja gospodarzy i ewidentny spalony, zdaniem wielu obserwatorów meczu. Innego zdania był sędzia liniowy, a za nim główny który puszcza akcję i 2ch zawodników Lędzin przeciwko Ryśkowi Szkatule. 4:2 dla gospodarzy i praktycznie koniec szans. Gospodarzom widać nawet "ściany pomagają", a już na pewno bardzo słabo sędziujący liniowy z Zabrza. Dąb atakował do końca za co wielki "szacun" naszym zawodnikom, ale przy 4:2 sprawa awansu była już rozstrzygnięta. Gratulacje dla Lędzin, życzymy naszym "pogromcą" zwycięstw w kolejnych rundach Pucharu. A naszej drużynie dziękujemy za dobre widowisko w 2 giej połowie i grę do końca.

 

Sędziował Andrzej Chudy (Zabrze). Widzów 150.

 

MKS: Kwiatkowski - M. Nagi, Masternak (4. Augustyniak, 90. Piasecki), Uniejewski, Bednarek - Matysek, Frąckowiak, Ingram - N. Nagi, Kozok (46. Hudy), Stworzyjan. Trener Sebastian IDCZAK.

 

DĄB: Szkatuła - Berger (62. Mazur), Stawarski, Sikora, Kraśniewski - Michalski (46. Kaczmarczyk), Gnyp (69. Słaby), Trzetrzelewski, Szpak, Kośmider (46. Mandrysz) - Brózda. Trener Zdzisław MARSZOLIK.

 

 

 

 
WYJAZD NA MECZ PUCHARU POLSKI ! ! !

Organizujemy wyjazd na mecz Pucharu Polski do Lędzin. Z boiska w Piecach pojedzie autobus, który zabierze kibiców na to spotkanie. Zbiórka chętnych o godzinie 14:45. Koszt przejazdu to tylko 10 zł. 

Zachęcamy wszystkich do wspólnego wyjazdu i dopingowania drużyny Dębu Gaszowice ! ! ! 

 

ZAPRASZAMY NA MECZ PUCHARU POLSKI NA SZCZEBLU ŚLĄSKIEGO ZWIĄZKU PIŁKI NOŻNEJ ! ! !

 

Po sukcesie i zwycięstwie w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz nasza drużyna awansowała do rozgrywek na szczeblu ŚLZPN. W meczu I Rundy zagramy wyjazdowy mecz w Ledzinach ! ! ! Serdecznie zapraszamy ! ! !

 

LKS Gamów - GKS Dąb II Gaszowice 1:2
 
Brawo Panowie !!!

 

Zryw Radonia - GKS Dąb Gaszowice 4:5 (0:4)

 

Bramki dla Gaszowic: Brózda 2 bramki, Wieczorek 2 bramki, Stawarski
 
GKS Dąb Gaszowice prowadził w Radonii już 4:0 do przerwy, a potem nawet 5:0 by ostatecznie wygrać 5:4. Bardzo cieszy wygrana i skuteczność naszej drużyny, niepokoi jednak duża ilośc straconych bramek w 2giej połowie meczu.

 

Tym razem na zakończenie 22 kolejki katowickiej 3 grupy ligi okręgowej, w niedzielne popołudnie GKS Dąb Gaszowice rozegra swoje spotkanie na boisku Zrywu Radonia. Pomimo tego iż drużyna Zrywu zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli, czeka naszą drużynę bardzo ciężki mecz. Wielkość i stan boiska w Radonii nie będzie naszym sprzymierzeńcem. Trzeba też dodać iż na swoim terenie Radonia przegrywa mecze w większości minimalnie, a ich przeciwnicy mocno muszą się namęczyć by pokonać gospodarzy. Wierzymy jednak, iż nasza drużyna bardzo będzie chciała zrehabilitować się za 2-e ostatnie porażki i pokaże w końcu swój ogromny potencjał, mocno uśpiony na wiosnę. Na niedzielny mecz w Radonii kibiców Dębu serdecznie zapraszamy na godz 17 00.

 

Kapitalny występ zaliczyła nasza drużyna juniorów młodszych na boisku Rafako Racibórz. Nasi juniorzy pokonali rywali na ich boisku aż 6:0. Oby za kilka lat nasi młodzi zawodnicy ogrywali tak rywali już w pierwszej drużynie GKSu Dębu Gaszowice.

Brawo chłopaki !!!

KS Rafako Racibórz - GKS Dąb Gaszowice 0:6

Bramki: Aleksander Pakura 18., 50., 57., 60., Daniel Tokarczyk 25., Łukasz Gembalczyk 77.

KS Rafako Racibórz: Szymon Główka, Łukasz Bauerek, Filip Brzostek, Aleksander Czerner, Kacper Gaczyński, Kamil Gawlik, Marcin Kramarczyk, Tomasz Kurek, Jakub Majer, Oskar Miszewski, Damian Russok

GKS Dąb Gaszowice: Maciej Geratowski, Marek Gaszka, Łukasz Gembalczyk, Mikołaj Gryt, Jakub Kasperowiak, Mateusz Mikółka, Kamil Ogon, Aleksander Pakura, Daniel Staniek, Daniel Tokarczyk Sławomir Zawisz

Zdjęcia z meczu na stronie nowiny.pl

 

http://sport.nowiny.pl/sport/117452-juniorzy-mlodsi-dab-gaszowice-bezlitosny-dla-rafako-zdjecia.html

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice