Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

Sparingowe spotkanie pomiędzy Naprzodem Rydułtowy a GKS Dąb Gaszowice rozegrane zostanie 12 lipca 2017 r. ( środa) o godzinie 18 00 na stadionie w Rydułtowach. 

 

 

 
Podział 4 ligi na sezon 2017/2018
grupa 1:
1. KS RUCH RADZIONKÓW
2. TS SZOMBIERKI BYTOM
3. BKS SARMACJA BĘDZIN
4. RKS GRODZIEC
5. KP WARTA ZAWIERCIE
6. LKS PRZEMSZA SIEWIERZ
7. KS GÓRNIK PIASKI
8. LKS POLONIA PORAJ
9. RKS RAKÓW II CZĘSTOCHOWA S.A.
10. GKS PIAST II S.A. GLIWICE
11. MKS MYSZKÓW
12. KS POLONIA ŁAZISKA GÓRNE – przeniesiono z grupy 2
13. GKS GWAREK ORNONTOWICE – przeniesiono z grupy 2
14. JSP SZCZAKOWIANKA – przeniesiono z grupy 2
15. MKS ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE – awans z Klasy Okręgowej
16. LKS SPARTA LUBLINIEC – awans z Klasy Okręgowej
grupa 2:
1. KS DECOR BEŁK
2. GKS RADZIECHOWY - WIEPRZ
3. LKS CZANIEC
4. TS PODBESKIDZIE II S.A.
5. MKS LĘDZINY
6. LKS DRZEWIARZ JASIENICA
7. KS UNIA RACIBÓRZ
8. KP BESKID SKOCZÓW
9. LKS WILKI WILCZA
10. KS CONCORDIA KNURÓW
11. KS SPÓJNIA LANDEK
12. TYSKI SPORT II S.A. – przeniesiono z grupy 1
13. LKS GOCZAŁKOWICE – awans z Klasy Okręgowej
14. GKS DĄB GASZOWICE – awans z Klasy Okręgowej
15. MKP ODRA CENTRUM WODZISŁAW ŚLĄSKI – awans z Klasy Okręgowej
16. KS KUŹNIA USTROŃ – awans z Klasy Okręgowej 
 
Już 5 lipca 2017 r ( środa) o godz 17 00 na boisku w Piecach pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice rozpoczyna przygotowania do rundy jesiennej 4 ligi. 
W ramach przygotowań trener Marszolik zaplanował 5 spotkań sparingowych. Przeciwnikami GKSu Dębu Gaszowice w okresie przygotowawczym będą:
 
12 lipca Naprzód Rydułtowy, godz 18 00 stadion w Rydułtowach
15 lipca Przyszłość Rogów,
22 lipca APN Odra Wodzisław Śl,
26 lipca Concordia Knurów, 
29 lipca Płomień Połomia,
 

Miejsca i godziny spotkań sparingowych po szczegółowym uzgodnieniu, zostaną podane na stronie. 

 

Sezon 2016/2017 r. dla pierwszej drużyny GKSu Dębu Gaszowice zakończył się 2 tygodnie temu. Teraz jeszcze garść statystyk, bardzo dobrego sezonu zakończonego awansem do IV ligi.

GKS Dąb Gaszowice w powyższym sezonie:
Wygrał - 22 razy, zremisował - 3 razy, przegrał 5 razy - zdobył  69 pkt
W tym:
Jesień - 14 wygranych, 1 remis - 43 pkt
Wiosna - 8 wygranych, 2 remisy, 5 porażek - 26 pkt
Stosunek bramek całego sezonu: 110 strzelonych, 41 straconych
Jesień: 62 strzelone, 17 straconych
Wiosna: 48 strzelonych, 24 straconych
Strzelcy 110 bramek dla GKSu Dębu
27 - G Brózda
15 - P Wieczorek
12 - B Pyszny
10 - T Reguła
7 - D Pyszny
6 - K Szewczyk, M Reguła
4 - J Słaby
3 - Ł Michalski, J Pawelec, P Kośmider, Krzysztof Sikora, 
Kamil Sikora, 
2 - J Gnyp, Sz Jezierski, S Szymura
1 - P Stebel
1 - samobójcza
Na boisku pojawiło się łącznie 26 zawodników w 30 spotkaniach.
Spotkań w sezonie rozegrali:
29 - T Reguła, P Wieczorek, G Brózda, B Pyszny, J Słaby, K Szewczyk, 
28 - Krzysztof Sikora
27 - Sz Jezierski
26 - M Kraśniewski
23 - J Gnyp
22 - Ł Michalski
15 - P Stebel, 
14 - M Kuczera, D Słaby, M Reguła
13 - M Tomas
12 - J Pawelec
11 - Kamil Sikora
9 - R Tlołka, D Pyszny
8 - P Kośmider
7 - S Szymura, R Niedziela
5 - P Porwoł
4 - M Sachs
2 - D Staniek

 

Niezwykle ciekawy i obfitujący w sukcesy dla naszych drużyn sezon 2016/2017 r. zakończył się w miniony weekend. Niebawem zaprezentujemy podsumowanie tego sezonu. Teraz jest czas na podziękowania dla naszych sponsorow, bez których piłka w Gaszowicach nie byłaby na tym poziomie, na jakim aktualnie się znajduje. Przede wszystkim podziękowania należą się dla naszego sponsora strategicznego Firmy Lorken-Tech - Henryk Bugdol, który wywindował nasz klub do 4 ligi. Dziękujemy też Urzędowi Gminy Gaszowice. Podziękowania należa sie także pozostałym naszym sponsorom tj MCJ Jacek Czogalla, Firma Duda, FHU ElmiX, PPHU Medrem Sp zoo, Prefrow Sp zoo, FRB Zniszczoł Tomasz, Piątek Jan, Książek Paweł, Komor Teresa, Mazurek Urszula, Stebel Józef, Kawik Janina, Janyga Czesław, Skupień Piotr.

 

Wielkie dzięki za wszystko !!!
Zarząd GKSu Dębu Gaszowice
 
Jest awans do 4 ligi !!!!!!!!!
 
GKS Dąb Gaszowice - Unia Książenice 4:1 (2:0)
Bramki dla Gaszowic: Brózda - 3 bramki, Szymura
 
GKS Dąb Gaszowice na boisku w Piecach pokonał Unię Książenice 4:1. Pierwsze 3 bramki dla Gaszowic strzelił kapitan drużyny Grzegorz Brózda, a przysłowiową kropkę nad i postawił nasz wychowanek Sebastian Szymura.
 

Wielkie gratulacje dla trenera Marszolika i całej drużyny awansu do 4 ligi !!!!! 

 

 

Już w sobotę 17 czerwca 2017 r. o godz 17 00 na boisku w Piecach, rozegrany zostanie mecz ostatniej 30 kolejki drugiej grupy katowickiej ligi okręgowej. Tak się złożyło, iż jest to najważniejszy mecz w 70 letniej historii Dębu Gaszowice, bo mecz o awans do 4 ligi. Jesteśmy absolutnie przekonani, iż nasi piłkarze zrobią wszystko, by osiągnąć ten cel. Naszym rywalem będzie dobrze grającą w rozgrywkach ligi okręgowej drużyna Unii Książenice. Na ten arcyważny mecz dla naszego klubu, zapraszamy wszystkich kibiców Gminy Gaszowice, a także okolicznych miejscowości.
Wierzymy, iż będziemy cieszyli się wszyscy z awansu do 4 ligi GKSu Dębu Gaszowice !!! 

 
Z głęboki żalem zawiadamiamy, iż w dniu dzisiejszym po długiej chorobie zmarł, mając 61 lat, Jan Procek, długoletni działacz, wiceprezes LKS Łuków, a później GKS Dąb Gaszowice zagorzały, oddany, wierny kibic i sympatyk piłki nożnej. Doczekał upragnionego awansu do A klasy drugiej drużyny GKSu Dębu Gaszowice grającej w Łukowie Śląskim. 

Janku będzie nam brakowało Twojego zaangażowania i wielkiego serca. 
Rodzinie i znajomym przesyłamy wyrazy współczucia
Zarząd i kibice GKS Dąb Gaszowice
 

Pragniemy poinformować, iż pogrzeb śp Jana Procka odbędzie się w poniedziałek 19 czerwca o 8 30 z kaplicy pogrzebowej w Czernicy. 

 

 

 

GKS Dąb II Gaszowice - LKS Górki Śląskie 4:2 (1:0)

Bramki dla Gaszowic: Rafał Mandrysz - 3 bramki, Kamil Sikora
 
GKS Dąb Gaszowice II: Robert Tlołka - Piotr Berger, Rafał Mandysz, Artur Sapek, Dawid Starzec, Przemysław Sznajder, Sebastian Szymura (46. Przemysław Stebel), Marek Tomas (46. Kamil Sikora), Krzysztof Tomaszewski (60. Daniel Tokarczyk), Dawid Wojaczek (85. Łukasz Gwóźdż), Krzysztof Wrzałek. Trener: Zbigniew Zdrzałek.

LKS Górki Śląskie: Andrzej Mazurek - Marcin Andrzejczak, Kamil Bytomski, Łukasz Czerny (85. Michał Gacka), Adrian Kuś, Piotr Kwiatkowski, Paweł Łukoszek (80. Arkadiusz Gronert), Krzysztof Merkel (60. Michał Zamęcki), Damian Napora, Szymon Napora, Jakub Pytel. Trener: Michał Brachmański.

Dobrze zorganizowana, mądrze grająca druga drużyna GKSu Dębu Gaszowice na boisku w Łukowie Śląskim, zasłużenie pokonała silnego rywala z Górek Śląskich. Strzelanie rozpoczął świetnie dysponowany w tym meczu Rafał Mandrysz, któremu przytomnie piłkę dograł Dawid Wojaczek. Piłka po strzale Rafała uderzyła w słupek i wpadła do bramki. Bliski podwyższenia był Sebastian Szymura, ale bramkarz gości dobrze obronił strzał naszego piłkarza. Dobre sytuacje bramkowe dla Dębu w pierwszej połowie mieli także Rafał Mandrysz, po którego strzale piłka uderzyła w poprzeczkę, Dawid Wojaczek oraz Marek Tomas, który próbował zaskoczyć bramkarza Górek Śląskich strzałem z rzutu wolnego. Nasi przeciwnicy próbowali wykorzystać swój wzrost i zaskoczyć Roberta Tlołkę po wrzutkach, strzałami głową z bliskiej odległości. Nasz bramkarz był jednak dobrze ustawiony i pewnie bronił. Po jednej ze swoich akcji piłkarze gości stanęli przed olbrzymia szansą na wyrównanie, gdyż sędzia podyktował dla nich rzut karny. Piłkarz z Górek Śląskich nie zdołał jednak zaskoczyć Roberta Tlołkę, gdyż przeniósł piłkę nad poprzeczką i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0. Drugie 45 min to początkowa przewaga naszej drużyny, jednak wyniku nie udało się podwyższyć. Goście z Górek postawili wszystko na 1 kartę i coraz mocniej zaczęli atakować naszą bramkę. Po jednej z akcji gości, przed utratą bramki uratował nas Robert Tlołka, popisując się świetną interwencją. Po paru minutach Robert ponownie musiał interweniować. Nasz bramkarz zdołał odbić pierwszy strzał, ale wobec dobitki był już bezradny i goście wyrównali na 1:1. Piłkarze z Górek Śląskich ruszyli jeszcze mocniej do ataku, ale nasza drużyna wyprowadziła zabójczą kontrę, która już na dobre ostudziła przyjezdnych. Piłkę od jednego z obrońców Dębu otrzymał Rafał Mandrysz pociągnał środkiem boiska, po czym zagrał do Dawida Wojaczka który lewą stroną boiska popędził na bramkę gości. Po kilkunastu metrach na zawodnik idealnie dograł do Rafała Mandrysza, a ten precyzyjnym strzałem podwyższył na 2:1. Długo nie musieliśmy czekać na kolejna bramkę, gdyż Przemek Stebel z rzutu wolnego idealnie dograł piłkę do Kamila Sikory, a ten wykorzystał swój wzrost i strzałem głową nie dał szans bramkarzowi gości. Nasza drużyna szybko chciała zakończyć ten mecz. Przemek Stebel uderzył z lewej strony na bramkę gości, a do odbitej piłki najszybciej dopadł Rafał Mandrysz i z bliska podwyższył na 4:1 kompletując hattricka. Ambitni goście przed końcem meczu zdołali jeszcze odpowiedzieć bramką na 4:2. Po rzucie rożnym z bliskiej odległości strzałem głową jeden z piłkarzy Górek zaskoczył naszą defensywę. Po kilku minutach sędzia zakończył mecz i na Łukowie Śląskim mamy A klasę !!!
 
 
Olbrzymie gratulacje dla trenera Zbyszka Zdrzałka i całej drugiej drużyny GKSu Dębu Gaszowice !!!
 

 

Zanim w sobotę rozstrzygnie się sprawa awansu do 4 ligi pierwszej drużyny, już w czwartek druga drużyna GKSu Dębu Gaszowice stanie przed olbrzymia szansą, zapewnienia sobie awansu do A klasy. Wszyscy bardzo na to liczymy, iż historyczny awans do A klasy w Łukowie Śląskim, na kolejkę przed końcem rozgrywek B klasy, stanie się faktem. Do Łukowa Śl przyjeżdża w czwartek mocny rywal, trzeci w tabeli LKS Górki Śląskie. My jednak bardzo chcemy awansu już na swoim boisku w Łukowie Śląskim, ale by tak się stało, musimy ten mecz wygrać. Z dużym prawdopodobieństwem nawet remis z Górkami Śl, może dać już awans naszej drużynie, ale w takim przypadku drugi w tabeli LKS Pawłów, nie może wygrać na boisku w Rudzie Kozielskiej. Wiemy iż determinacja naszej drużyny będzie tak duża, by wygrać mecz na swoim boisku i nie oglądając się na innych, świętować awans już w czwartek. Na mecz zapraszamy wszystkich kibiców w czwartek 15 czerwca 2017 r. na godz 17 00

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice