Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

W ramach 25 kolejki katowickiej 2 grupy ligi okręgowej GKS Dąb Gaszowice w sobotę 13 maja 2017 r. o godz 17 00 podejmować będzie na boisku w Piecach beniaminka Sokół Łany Wielkie. Po środowej porażce w Nędzy, nasza drużyna bardzo będzie chciała się zrehablilitować. Na sobotni mecz, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

LKS 1908 Nędza - GKS Dąb Gaszowice 4:2 (2:1)

Tomasz Czerny 10., Adrian Cichecki 28., 55., Artur Tecler 85. - Paweł Wieczorek 40.-k., Grzegorz Brózda 80.

LKS 1908 Nędza: Mateusz Skwirut - Filip Erynkwajt, Tomasz Czerny, Mykola Kozub, Mariusz Kalus, Adrian Cichecki (85. Denis Sobik), Michał Grzesik, Sebastian Gorzolnik (75. Szymon Maślanka), Łukasz Sombrowski (79. Szymon Trzeciakowski), Artur Tecler (90. Maciej Giemza), Mariusz Frydryk. Trener: Marek Hanzel.

GKS Dąb Gaszowice: Mirosław Kuczera - Mariusz Kraśniewski, Krzysztof Sikora, Szymon Jezierski (80. Jakub Gnyp), Mariusz Reguła, Tomasz Reguła, Jakub Słaby (67. Kamil Sikora), Krzysztof Szewczyk (87. Łukasz Michalski), Beniamin Pyszny (63. Przemysław Stebel), Paweł Wieczorek, Grzegorz Brózda. Trener: Zdzisław Marszolik.

Niestety porażką zakończył się wyjazdowy mecz naszej drużyny na boisku w Nędzy. Pomimo tego iż GKS Dąb Gaszowice praktycznie przez cały mecz miał przewagę w polu grając w ataku pozycyjnym, nie zdołał przywieść z Nędzy nawet 1 pkt. Po kilku pierwszych minutach sporej przewagi Dębu, Nędza objęła prowadzenie po świetnym uderzeniu Tomasza Czerny z rzutu wolnego. Drużyna LKSu Nędza od tego momentu bardzo dobrze ustawiła sobie mecz, grając swój ulubiony kontratak. O losach meczu zdecydowały jednak dwa prezenty naszej drużyny w grze obronnej, które gospodarze skrzętnie wykorzystali. Nie pomogła nawet piękna bramka Grzegorza Brózdy, która dała jeszcze nadzieję przynajmniej na remis. Przy stanie 3:2 trener Marszolik postawił wszystko na jedna kartę, zdejmując jednego ze środkowych obrońców. Fakt ten wykorzystali jednak gospodarze przypieczętowując w 85 min meczu swoje zwycięstwo. O meczu wypada jak najszybciej zapomnieć i przygotować się już do kolejnej walki o punkty, w sobotę na Piecach.

W środę 10 maja 2017 r. o godz 17 30 na boisku w Nędzy w ramach 24 kolejki ll grupy katowickiej ligi okręgowej, zmierzą się LKS Nędza (najlepszą drużyną wiosny 6 wygranych i 1 remis) oraz GKS Dąb Gaszowice - lider rozgrywek. Spodziewać się więc możemy bardzo ciekawego widowiska i liczymy że nasi piłkarze pokażą jutro w Nędzy, iż nie przypadkowo są na pierwszym miejscu w tabeli. Wierzymy w naszych piłkarzy i zapraszamy kibiców do wsparcia drużyny Dębu w tym ważnym meczu.

GKS Dąb Gaszowice - KS Rymer Rybnik 4:1 (1:1)

Bramki dla Gaszowic: Wieczorek - 2, T Reguła, Brózda

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans osiągnął dziś GKS Dąb Gaszowice. Mecz niestety nie był taki łatwy i długo nasza drużyna męczyla się z przyjezdnymi. Na nasze szczęście tak jak w meczu Łabędami kapitalą zmianę dał Kuba Słaby. Kuba przeprowadzil kluczową akcję, którą wykończył Paweł Wieczorek. Ostatnie 25 min meczu to już duża przewaga Dębu, a bramki dołożyli Grzegorz Brózda i Paweł Wieczorek.

Brawo Panowie !!!

 
 
Wydział Gier ŚlZPN wyznaczył nowe terminy meczów w rozgrywkach ZINA - Klasa Okręgowa grupa 2
 
GKS Dąb Gaszowice - LKS Buk Rudy na dzień 17.05.2017 r. (środa) godz. 18:00
 
KS 94 Rachowice - GKS Dąb Gaszowice na dzień 31.05.2017 r. (środa) godz. 18:00.

 

 

Informujemy iż ze względu na bardzo zły stan murawy spowodowany opadami deszczu, za zgodą ŚLZPN, a także zgodą GKSu Dębu Gaszowice, KS 94 Rachowice poprosił o odwołanie i przeniesienie meczu 22 kolejki II grupy katowickiej ligi okręgowej. Spotkanie które pierwotnie miało odbyć się w sobotę 29 kwietnia 2017r. o godz. 17.00 zostało odwołane. Nowy termin spotkania zostanie ustalony w najbliższym czasie.

 

 

GKS Dąb Gaszowice - MKS Lędziny 1:2 po dogrywce (1:1, 1:1, 1:2)


 Przemysław Stebel 22. - Adam Mateja 33., Mateusz Śliwa 100.-k.

 
Po kapitalnym meczu obu drużyn na Piecach i 120 minutach ciężkiego boju, wygrywają goście z Lędzin. MKS grając w 10 tkę wykorzystał w dogrywce rzut karny, zdaniem wielu mocno kontrowersyjny. Kibice w ciężkich warunkach pogodowych, obejrzeli kawał dobrej piłki w wykonaniu obu drużyn. Dziękujemy naszej drużynie za serce i pasję włożoną w ten mecz, a przyjezdnym gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych rundach Pucharu Polski.
Sędziowali: Jacek Lis, Adrian Markiewicz, Michał Nowok (KS Katowice)
Żółte kartki: Grzegorz Brózda, Krzysztof Sikora, Kamil Sikora, Jakub Gnyp (wszyscy Dąb Gaszowice) - Bartłomiej Majnusz, Mateusz Malik, Mateusz Śliwa, Kamil Ingram (wszyscy MKS Lędziny)
Czerwone kartki: Grzegorz Brózda (120., Dąb Gaszowice) - Mateusz Malik (76., MKS Lędziny)
GKS Dąb Gaszowice: Robert Tlołka - Łukasz Michalski (102. Mariusz Kraśniewski), Krzysztof Sikora, Szymon Jezierski, Dominik Słaby (65. Mariusz Reguła), Tomasz Reguła, Marek Tomas (84. Jakub Gnyp),  Kamil Sikora, Beniamin Pyszny, Przemysław Stebel (80. Paweł Wieczorek), Grzegorz Brózda. Trener:  Zdzisław Marszolik.
MKS Lędziny: Szymon Kwiatkowski - Kamil Ingram, Adam Mateja, Przemysław Duda, Łukasz Kut, Mariusz Masternak, Mateusz Śliwa, Bartłomiej Majnusz (46. Piotr Holewa, 96. Norbert Stworzyjan), Damian Czupryna, Mateusz Malik, Adam Adamus (46. Sebastian Kozok). Trener: Sebastian Idczak.
  

 

Ze względu na fakt, iż opady deszczu w ostatnich dniach nie były intensywne, jutro 26 kwietnia 2017 r. o godz 17 00 w ramach I rundy Pucharu Polski na szczeblu ŚlZPN rozegrany zostanie mecz, pomiędzy GKS Dąb Gaszowice a MKS Lędziny. Z drużyną z Lędzin, dokładnie na tym samym etapie Pucharu Polski spotkał się GKS Dąb Gaszowice w zeszłym sezonie. Po bardzo ciekawym meczu w Lędzinach, ostatecznie wygrali gospodarze. Pamiętamy jednak, iż w zeszłorocznym spotkaniu, druga połowa zdecydowanie była pod dyktando GKSu Dębu Gaszowice, który przegrywając 3:2 mocno naciskał gospodarzy. Dopiero po kontrowersyjnej akcji, w końcowej fazie meczu, w której sędzia nie dopatrzył się spalonego w kontrataku MKSu, gospodarze tego meczu zdobyli 4 bramkę. Czwarta bramka na kilka minut przed końcem meczu, praktycznie rozstrzygnęła tę konfrontację. Czy jutro naszej drużynie uda się zrewanżować za tamto spotkanie ? Bardzo byśmy tego chcieli, ale to jutrzejsi goście, są jednak faworytem tego pojedynku. Jako beniaminek 4 ligi, MKS Lędziny jest rewelacją tych rozgrywek. Aktualne 5 miejsce w tabeli 4 ligi naszych rywali, mogłoby być jeszcze wyższe, gdyby nie dwie wiosenne niespodziewane wyjazdowe porażki. MKS Lędziny przegrał bowiem dwa razy po 1:0, z broniącymi się przed spadkiem Krupińskim Suszec oraz Concordią Knurów (porażka 3 dni temu w sobotę). My wierzymy, iż forma naszej drużyny (już z powracającym po chorobie kapitanem Dębu Grzegorzem Brózdą) będzie z meczu na mecz rosła, a kibice GKSu Dębu Gaszowice, będą mieli z tego powodu wiele jeszcze powodów do radości w tym sezonie. Na niezwykle ciekawy mecz Pucharu Polski, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

 


Na środę 26 kwietnia 2017 r. o godz 17 00 został wyznaczony termin rozegrania I rundy Pucharu Polski na szczeblu ŚLZPN pomiędzy GKS Dąb Gaszowice, a MKS Lędziny. Ze względu na zły stan boiska oraz zapowiadane opady deszczu w kolejnych dniach, Zarząd GKSu Dębu Gaszowice zwrócił się z prośbą do ŚLZPN oraz MKSu Lędziny o przełożenie meczu, na inny termin (praktycznie na 03 maja 2017r, gdyż to jedyny wolny środowy termin na I rundę PP). Niestety nasi rywale z MKSu Lędziny nie wyrazili zgody na przełożenie meczu, więc czy nasze boisko będzie w środę nadawało się do gry, zadecyduje sędzia przed zawodami. 

 

Informujemy iż ze względu na bardzo zły stan murawy spowodowany opadami śniegu, za zgodą ŚLZPN, a także zgodą władz klubu LKS "BUK" Rudy, Zarząd GKS Dąb Gaszowice poprosił o odwołanie i przeniesienie meczu 21 kolejki II grupy katowickiej ligi okręgowej. Spotkanie które pierwotnie miało odbyć się w sobotę 22 kwietnia 2017 r. o godz. 17.00 zostało odwołane. Nowy termin spotkania zostanie ustalony w najbliższym czasie. 

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice