Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

LKS Gamów - GKS Dąb II Gaszowice 1:2
 
Brawo Panowie !!!

 

Zryw Radonia - GKS Dąb Gaszowice 4:5 (0:4)

 

Bramki dla Gaszowic: Brózda 2 bramki, Wieczorek 2 bramki, Stawarski
 
GKS Dąb Gaszowice prowadził w Radonii już 4:0 do przerwy, a potem nawet 5:0 by ostatecznie wygrać 5:4. Bardzo cieszy wygrana i skuteczność naszej drużyny, niepokoi jednak duża ilośc straconych bramek w 2giej połowie meczu.

 

Tym razem na zakończenie 22 kolejki katowickiej 3 grupy ligi okręgowej, w niedzielne popołudnie GKS Dąb Gaszowice rozegra swoje spotkanie na boisku Zrywu Radonia. Pomimo tego iż drużyna Zrywu zajmuje aktualnie ostatnie miejsce w tabeli, czeka naszą drużynę bardzo ciężki mecz. Wielkość i stan boiska w Radonii nie będzie naszym sprzymierzeńcem. Trzeba też dodać iż na swoim terenie Radonia przegrywa mecze w większości minimalnie, a ich przeciwnicy mocno muszą się namęczyć by pokonać gospodarzy. Wierzymy jednak, iż nasza drużyna bardzo będzie chciała zrehabilitować się za 2-e ostatnie porażki i pokaże w końcu swój ogromny potencjał, mocno uśpiony na wiosnę. Na niedzielny mecz w Radonii kibiców Dębu serdecznie zapraszamy na godz 17 00.

 

Kapitalny występ zaliczyła nasza drużyna juniorów młodszych na boisku Rafako Racibórz. Nasi juniorzy pokonali rywali na ich boisku aż 6:0. Oby za kilka lat nasi młodzi zawodnicy ogrywali tak rywali już w pierwszej drużynie GKSu Dębu Gaszowice.

Brawo chłopaki !!!

KS Rafako Racibórz - GKS Dąb Gaszowice 0:6

Bramki: Aleksander Pakura 18., 50., 57., 60., Daniel Tokarczyk 25., Łukasz Gembalczyk 77.

KS Rafako Racibórz: Szymon Główka, Łukasz Bauerek, Filip Brzostek, Aleksander Czerner, Kacper Gaczyński, Kamil Gawlik, Marcin Kramarczyk, Tomasz Kurek, Jakub Majer, Oskar Miszewski, Damian Russok

GKS Dąb Gaszowice: Maciej Geratowski, Marek Gaszka, Łukasz Gembalczyk, Mikołaj Gryt, Jakub Kasperowiak, Mateusz Mikółka, Kamil Ogon, Aleksander Pakura, Daniel Staniek, Daniel Tokarczyk Sławomir Zawisz

Zdjęcia z meczu na stronie nowiny.pl

 

http://sport.nowiny.pl/sport/117452-juniorzy-mlodsi-dab-gaszowice-bezlitosny-dla-rafako-zdjecia.html

 

GKS Dąb Gaszowice - Czarni Pyskowice 0:1 (0:0)

Drugą z rzędu porażką zakończył się wczorajszy mecz na Piecach. Obie drużyny miały kilka sytuacji do strzelenia bramek, niestety to goście strzelili jedyną bramkę w meczu. W grze Dębu było zdecydowanie za dużo niedokładności, co wyraźnie przełożyło się na wynik. Goście po strzeleniu bramki grali mądrze i dowieźli 1:0 do końca meczu. Widać wyraźny spadek formy naszej drużyny w porównaniu do rundy jesiennej. Mamy jednak nadzieję, iż trener Marszolik wyeliminuje błędy i w kolejnych meczach wyniki będą już lepsze.

 

Już jutro 23 maja 2016 r. o godz 17 00 w ramach 21 kolejki katowickiej 3 grupy ligi okręgowej na boisku w Piecach GKS Dąb Gaszowice podejmować będzie drużynę Czarnych Pyskowice. Jesteśmy przekonani, iż nasi zawodnicy bardzo będą chcieli zrehabilitować się na własnym boisku za ostatnią porażkę w Wilczej. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na sobotni mecz.

 

Wilki Wilcza - GKS Dąb Gaszowice 3:0 (0:0)

Porażką można powiedzieć na własne życzenie zakończył się ten bardzo wyrównany mecz naszej drużyny w Wilczej. Po 2 ch prezentach dla gospodarzy na 1:0 i 2:0 które wykorzystał najlepszy na boisku Gajewski, gospodarze dobrze skontrowali i Gajewski zaliczył asystę przy bramce na 3:0. Skuteczność zdecydowała, gdyż świetne okazje do zdobycia bramek nasi zawodnicy niewykorzystali. Licznie zebranych kibiców Dębu na boisku w Wilczej irytował też fakt, iż gdy w pierwszej połowie meczu padał deszcz, to dziwnym trafem problemy z przyczepnością na śliskiej murawie mieli głównie nasi zawodnicy, co zdecydowanie utrudniło im wykańczanie swoich akcji. O meczu trzeba jak najszybciej zapomnieć, gdyż dziś z Wilczej można było wywieść nawet więcej niż 1 pkt, a z kretesem przegraliśmy 3:0, choć było widać że chłopaki absolutnie nie są gorsi od rywali.

 

Już w sobotę 16 kwietnia 2016 r. o godz 16 00 w ramach 20 kolejki katowickiej 3 grupy ligi okręgowej GKS Dąb Gaszowice zawita na boisko w Wilczej, gdzie podejmować będzie gospodarzy Wilki Wilcza. Będzie to dobra okazja zrewanżować się Wilkom, za pechową jesienną porażkę. Dąb jesienią na boisku w Piecach będąc równorzędną drużyną, nie wykorzystał swoich dobrych okazji do strzelenia bramek, a stracił w końcówce 2 bramki (ostatnia bramka dla Wilczej po kontrataku w doliczonym już czasie gry ). Kibice mogli wtedy na Piecach zobaczyć kawał dobrej piłki na poziomie 3 ligi. Na podobne dobre widowisko liczymy w Wilczej, mamy jednak nadzieję, iż tym razem to do nas uśmiechnie się szczęście. Kluczem do osiągnięcia dobrego wyniku na pewno będzie dobra gra w obronie, taka jaką Dąb zaprezentował w Łabędach. Mamy też nadzieję, iż nasze formacje ofensywne dobrze będą miały nastawione celowniki i Dąb strzeli bramki w Wilczej. Nie trzeba raczej pisać, iż musimy zagrać w końcu na 100 % swoich możliwości, by wynik na tak trudnym terenie był korzystny. Na taki mecz także specjalnie kibiców Dębu nie trzeba będzie zapraszać, gdyż liczna grupa naszych kibiców jeździ na wyjazdowe mecze i można mieć pewność, iż i tym razem będzie podobnie. Za wsparcie piłkarzy GKSu w sobotnim meczu, kibicom już dziś dziękujemy.

 

GKS Dąb Gaszowice - KS Naprzód Rydułtowy 4:3 (1:1)

 

Bramki dla Gaszowic: Brózda, Wieczorek, Kamil Sikora, Porwoł

 

To były prawdziwe derby. Może w trudnych warunkach wielkiej piłki na Piecach nie zobaczyliśmy, ale dramaturgia i emocje były na najwyższym poziomie. Dąb przegrywał już w drugiej połowie 3:1 by ostatecznie strzelić przyjezdnym 3 bramki i wygrać całe spotkanie 4:3. Do przerwy lepsze wrażenie sprawiali piłkarze z Rydułtów których akcję były składniejsze i częściej gościli pod bramką Dębu. Prowadzenie objął jednak Dąb po dobrym rozegraniu lewą stroną boiska Szpak - Mazur, ten ostatni zacentrował pod bramkę Naprzodu a tam dopełnił formalności Grzegorz Brózda. Dąb jednak długo nie cieszył się z prowadzenia bo parę minut później było już 1:1, a dośrodkowanie pod bramkę Dębu zamienił na bramkę strzałem głową były piłkarz Dębu Krzysztof Śleziak. W pierwszej połowie okazję do zdobycia bramki miał jeszcze raz Grzegorz Brozda, ale tym razem niestety nie zdołał pokonać bramkarza Naprzodu. Warto jeszcze wspomnieć o dobrym strzale na bramkę Kamila Sikory, bo chociaż precyzji nieco zabrakło, to niewątpliwie nasi piłkarze zbyt rzadko decydują się na uderzenia z dalszej odleglości. Druga połowa zaczęła się ponownie od dominacji gości, akcje Naprzodu były groźniejsze czego efektem były 2 strzelone bramki w odstępie kilku minut. Po tych bramkach kibice Dębu byli już kompletnie załamani. Całe szczęście iż zawodnicy z Gaszowic, którym do tego momentu prawie nic nie wychodziło, nie załamali się takim rozwojem wydarzeń na boisku. Sygnał do ataku dał najlepszy chyba w tym meczu w naszej drużynie kapitan Dębu Michał Mazur, który wjechał lewą stroną boiska pod samą bramkę gości i wyłożył jak na tacy piłkę Wieczorkowi, a Paweł dopełnił formalności. Nadzieja na korzystny wynik jeszcze się pojawiła, gdyż czasu do końca meczu było sporo. Dąb czynił próby zmiany wyniku i po dłuższym czasie udało się. Kamil Komoniewski wrzucil piłkę pod bramkę Naprzodu, a tam po paru odbiciach piłka spadła na głowę Kamila Sikory, który sprytnym strzałem zaskoczył bramkarza przyjezdnych. Zawodnicy Dębu zdominowali przyjezdnych i dążyli do strzelenia zwycięskiej bramki co w końcu się udało. Piłka w doliczonym już czasie została zagrana pod bramkę Naprzodu, a tam dobrze ustawiony Patryk Porwoł z najbliższej odległości skierował ją głową do siatki rywali. Tym samym Patryk Porwoł kolejny raz stał się katem Naprzodu, gdyż 2 sezony temu na stadionie w Rydułtowach strzelił jedyną zwycięską bramkę dla Dębu.

 

W sobotę 9 kwietnia 2016r o godz 16 00 GKS Dąb Gaszowice na boisku w Piecach w ramach 19 kolejki katowickiej 3 grupy ligi okręgowej, rozegra derbowy mecz z Naprzodem Rydułtowy. Będzie to pierwszy z serii 3-ch derbowych meczy jakie czekają nas na wiosnę. Mamy też nadzieję iż po 3-ch wiosennych remisach, właśnie w meczu derbowym z Rydułtowami nasza drużyna w końcu się przełamie i wygra pierwszy mecz w tej rundzie. Na bardzo ciekawą konfrontację obu drużyn, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

 

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice