Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

Sekcja skata w sezonie 2015 miała zgłoszone dwie drużyny. Pierwsza drużyna w składzie: Pielacz Marian, Tomaszewski Bolesław, Daniluk Kazimierz, Biernat Wiesław oraz Pielacz Wojciech grała w najwyższej lidze rozgrywkowej tj w I lidze.

Początek sezonu był bardzo obiecujący. Wyniki uzyskiwane przez naszą drużynę plasowały ją w czołówce. Niestety sezon jest długi i ostatecznie drużyna zajęła 10 miejsce na 25 zespołów rywalizujących w l lidze. Druga drużyna od początku sezonu balansowała na miejscach które nie dawały pewności ze utrzyma się w lll lidze. Niestety po ostatniej kolejce okazało się iż zdobyte punkty nie wystarczą do utrzymania i tym samym w sezonie 2016 druga drużyna będzie reprezentowana w okręgówce. Największym jednak sukcesem w sezonie 2015 jest 4 miejsce indywidualne na Mistrzostwach Polski kolegi Bolesława Tomaszewskiego i 12 miejsce kolegi Wiesława Biernat. W okręgu 4 miejsce w indywidualnych mistrzostwach okręgu zajął kolega Pielacz Wojciech.

 

     PIERWSZA DRUŻYNA DĘBU GASZOWICE OKRES PRZYGOTOWAWCZY ROZPOCZNIE W ŚRODĘ 13 STYCZNIA O GODZINIE 17:30 NA HALI OKiS W GASZOWICACH, A NIE, JAK WCZEŚNIEJ BYŁO USTALONE NA BOISKU W ŁUKOWIE ŚLĄSKIM!

 

     13.01.2016 godz. 17:30 - Hala OKiS Gaszowice ! ! !

 

Wraz z końcem roku Zarząd GKSu Dębu Gaszowice pragnie podziękować wszystkim którzy przyczynili się do sukcesu naszego klubu jakim było najwyższe w historii 5 miejsce w klasie okręgowej na koniec sezonu 2014/2015 r, a także 3 miejsce po rundzie jesiennej z punktem straty do lidera, oraz wygranie Pucharu Polski na szczeblu Podokregu Raciborz. Niewątpliwym sukcesem jest także pozycja wicelidera B klasy naszych rezerw po jesiennej rundzie. Z tego też względu duże uznanie należy się dla naszych trenerów którzy prowadzili lub trenowali w 2015 r. zespoły Dębu tj. Zdzisława Marszolik, Adama Jachimowicza, Zbigniewa Zdrzałka oraz Sławomira Królczyk. Dziękujemy także wszystkim piłkarzom pierwszej i drugiej drużyny którzy w 2015 r. reprezentowali barwy GKS Dębu Gaszowice, a także trenerom i piłkarzom grup młodzieżowych oraz fizjoterapeutom i kierownikom drużyn. Zarząd GKSu Dębu Gaszowice pragnie podziękować także wszystkim sponsorom, a w szczególności naszemu sponsorowi strategicznemu firmie Lorken Tech i jej Prezesowi Henrykowi Bugdol, a także UG Gaszowice. Dziękujemy także wszystkim kibicom Dębu którzy licznie jeździli dopingować naszą drużynę nawet na dalekie wyjazdy do Pyskowic czy Gliwic. Wszystkim w Sylwestra życzymy szampańskiej zabawy, a w Nowym Roku jeszcze większych sukcesów sportowych niż w odchodzącym 2015 r.

 

13 stycznia 2016 r. pierwsza drużyna Dębu Gaszowice na boisku w Łukowie Śl rozpocznie okres przygotowawczy do rundy rewanżowej sezonu 2015/2016.

 

W trakcie okresu przygotowawczego zaplanowano kilka meczy sparingowych:

 

23 stycznia 2016 r (sobota) rywalem ROW ll Rybnik

02 luty 2016 r. (wtorek) rywalem Odra Centrum Wodzisław Śl

06 luty 2016 r. (sobota) rywalem Unia Książenice

13 luty 2016 r. (sobota) rywalem Rymer Rybnik  godz 15 00 (boisko Rybnik-Kamień)

20 luty 2016 r. (sobota) rywalem Cukrownik Chybie

27 luty 2016 r. (sobota) rywalem Naprzód Syrynia

05 marca 2016 r. (sobota) rywalem Górnik Boguszowice

12 marca 2016 r. (sobota) rywalem Naprzód Czyżowice

 

W dniu 19 marca 2016 (sobota) o godz 15 00 GKS Dąb Gaszowice rozegra na boisku LKS 1908 Nędza pierwszy mecz rundy rewanżowej.

 

Zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich kibiców, sponsorów, piłkarzy, trenerów oraz członków klubu życzy Zarząd GKSu Dębu Gaszowice.

 

W sobotę 5 grudnia na boisku w Piecach odbył się coroczny tradycyjny mecz barbórkowy. Zmierzyły się w nim drużyny GKS Dąb Gaszowice i OLD STARS Gaszowice. W drużynie Dębu wystąpili zawodnicy drugiej drużyny Dębu występującej w klasie "B" oraz juniorzy naszego zespołu. Przeciwnikami byli zawodnicy, którzy w przeszłości reprezentowali barwy Dębu Gaszowice, a teraz grają w innych klubach albo zakończyli kariery.

 

Zobacz więcej naciskając na komentarze

 

BARBÓRKOWE GRANIE ! ! !
Zapraszamy na 40-sty Mecz Barbórkowy ! ! !
Już w najbliższą sobotę 5 grudnia o godzinie 13:00 na boisku w Piecach odbędzie się tradycyjny "Mecz Barbórkowy". W corocznym spotkaniu zmierzy się ze sobą GKS Dąb Gaszowice z drużyną złożoną z byłych zawodników Dębu.
Mecze te rozgrywane są już od czterdziestu lat, dlatego też tegoroczna edycja będzie jubileuszowa. W tym czasie spotkania rozgrywane były w różnych warunkach pogodowych, począwszy od zielonego ładnego boiska po zaśnieżoną i oblodzoną murawę.
Zapraszamy wszystkich zawodników oraz kibiców Dębu do wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Przewidziano kilka niespodzianek związanych z jubileuszem. Początek meczu już o 13:00 ! ! !

 

Zarząd GKS Dąb Gaszowice prosi wszystkich członków klubu którzy nie uregulowali jeszcze składki członkowskiej za 2015 r. o dokonanie powyższej wpłaty w możliwie najszybszym terminie. Przypominamy iż roczna składka wynosi 30 zł.

 

Dobiegła końca runda jesienna ligi okręgowej. GKS Dąb Gaszowice wygral w tej rundzie 11 meczy 1 mecz zremisował i doznał 3 porażek. Zdobyte w rundzie 34 pkt to najlepszy wynik w historii ligi okręgowej naszego klubu. Jest więc z czego się cieszyć biorąc pod uwagę bardzo pewne wygrane z tak silnymi drużynami jak Nędza, Łabędy czy Lubomia. Kibicow Dębu ucieszyły też wygrane mecze "derbowe" u siebie z Czernicą oraz pogrom Naprzodu w Rydułtowach. Niestety naszym piłkarzom przydarzyły się też słabsze mecze jak w Jejkowicach (niezwykle istotna konfrontacja "derbowa" dla kibiców) oraz u siebie z Borucinem. Szkoda również przegranego meczu z Wilczą, tym  bardziej iż Dąb nie był w tym meczu drużyną słabszą i pechowo przegrał w końcówce. Trzeba dodać jeszcze, iż sam mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Były również mecze w których Dąb powinien wygrać znacznie wyżej niż końcowy wynik na to wskazuje, jak w Raciborzu z Rafako, w Gliwicach z Fortuną, a także w Orzepowicach. Niestety w tych meczach źle nastawione mieli celowniki nasi piłkarze, a i stan boisk w Orzepowicach i Gliwicach nie był sprzymierzeńcem dla dobrej gry w piłkę. 

Liczymy na bardzo dobrą wiosnę Dębu, pierwszą wygraną w okręgówce z Jejkowicami i wysokie miejsce na koniec sezonu.

 

GKS Dąb II Gaszowice - LKS Sparta Babice 8:2 (3:1)

 

Bramki dla Gaszowic: Warnicki 2, Mazur 2, Szpak, Wojaczek, Hajzyk, Sznajder.


Kolejny mecz w Łukowie był bardzo dobrym widowiskiem dla kibiców. Pierwsi do ataków przystąpili gracze Dębu, jednak niewykorzystane sytuacje się zemściły bo po rzucie rożnym i niepewnej interwencji naszego bramkarza to goście wyszli na prowadzenie. Na odpowiedź GKS-u nie trzeba było długo czekać, bo już po kilku minutach było 1:1 za sprawą Michała Mazura, który pewnie wykończył sytuacje sam na sam z bramkarzem. Po kilku chwilach było już 2:1 kiedy Radek Szpak z niemal 50 metrów przelobował bramkarza z rzutu wolnego. Kilka minut później rzut rożny strzałem głową na bramkę zamienił Kamil Warnicki. Jeszcze przed przerwą Dąb powinien podwyższyć wynik, jednak nasi zawodnicy byli nieskuteczni pod bramką Babic. Goście ograniczyli się jedynie do kontrataków, z którymi dobrze radziła sobie obrona naszej drużyny.Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dąb nadal atakował i miał przewagę. Swoją drugą bramkę głową zdobył Warnicki, a chwilę później drugi raz, tym razem zza linii pola karnego, trafił Mazur i było 5:1. Dąb naciskał a goście nadal tylko kontratakowali. Po jednej z akcji Gaszowic wreszcie przełamał się Dawid Wojaczek i zdobył swojego długo wyczekiwanego gola. Nasi zawodnicy prowadzili grę jednak mnóstwo sytuacji w meczu zostało zmarnowanych. Po wejściu na boisko swoją debiutancką bramkę w barwach Dębu zdobył Michał Hajzyk wykańczając dobre dośrodkowanie z lewej strony. Goście nie poddawali się i przed końcem zdobyli jeszcze jedną bramkę. Po strzale zawodnika gości piłka odbiła się rykoszetem od naszego obrońcy i spadła pod nogi niepilnowanego zawodnika gości. Ten w dobrej sytuacji się nie pomylił i było już "tylko" 7:2 dla Dębu. Gdy wszyscy wyczekiwali na końcowy gwizdek, nasi zawodnicy przeprowadzili ostatnią akcję, którą skutecznie wykończył Przemek Sznajder ustalając wynik meczu na 8:2! Bardzo dobry mecz rozegrała nasza drużyna i tylko brak skuteczności i szczęścia pod bramką gości sprawiły, że wynik nie był wyższy.


GKS Dąb II Gaszowice kończy rundę jesienną na 2 pozycji z ta samą ilością punktów co liderujące Adamowice. na własnym terenie nasi zawodnicy nie stracili w tej rundzie nawet jednego punktu. Gratulacje dla zawodników i trenera ! ! !

 

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice