Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

Dzisiaj tj w środę 29 lipca 2015 r. o godz 18 00 na boisku w Piecach pierwsza drużyna Dębu Gaszowice rozegra przedostatni mecz sparingowy w ramach przygotowań do sezonu 2015/2016 a przeciwnikiem będzie A klasowa Unia Książenice.

 

 

W mocno okrojonym składzie przystąpił GKS Dąb Gaszowice (tylko 12 zawodników w tym jeden testowany młodzieżowiec oraz 2 bramkarzy) do sobotniego meczu kontrolnego z TKKF ZUH Orzepowice. Nasz zespół ostatecznie pokonał gości z Orzepowic 3:2, ale wygrana w tak okrojonym składzie nie przyszła naszej drużynie łatwo. Goście z Orzepowic z którymi Dąb gra juz w 2 kolejce nadchodzącego sezonu, mieli do dyspozycji w sobotnim sparingu zdecydowanie dłuższą ławkę rezerwowych. Dla Dębu bramki strzelili Łukasz Michalski oraz nasz bramkarz Rafał Niedziela dołożył dwie bramki, gdyż już tradycyjnie przy brakach kadrowych grał w drugiej połowie w ataku Dębu. Okazję do strzelenia bramki miał także Radosław Szpak, ale niezawodny wykonawca rzutów karnych w meczach okręgówki, tym razem przestrzelił z 11 metrów.
Skład Dębu:
Niedziela (Szkatuła od 46 min) - Kraśniewski, Stawarski, Jezierski, Mazur - Ziętek (testowany młodzieżowiec), Michalski, Sikora, Trzetrzelewski, Szpak - Wieczorek, Niedziela (od 46 min)

 

Górnik Boguszowice - Dąb Gaszowice 2:3 

 
Bramki dla Dębu: Michalski, Szpak, Kośmider
 
 
Kolejny wygrany mecz sparingowy zanotował GKS Dąb Gaszowice. Tym razem nasza pierwsza drużyna wygrała na boisku Górnika Boguszowice. 3:2. Gospodarze tego meczu postawili jednak bardzo trudne warunki naszej drużynie, prowadząc w meczu już 2:0. Stracone 2 bramki nie podłamały jednak Dębu aż tak mocno, gdyż Dąb odpowiedział 3 trafieniami do bramki rywali, a na listę strzelców wpisali się Michalski, Szpak oraz Kośmider. W barwach Dębu zabrakło w tym meczu takich zawodników jak Berger, Gnyp, Brózda, Porwoł oraz Mandrysz.
 
 
 
 

 

Kolejny bardzo wysoko wygrany sparing Dębu Gaszowice z A klasową drużyną Pierwszy Chwałowice. Dąb wygrał 11:0 pomimo skróconej 2 giej połowy meczu, ze względu na upał. Goście z Chwałowic grali w 10 ciu, gdyż przyjechali na mecz w 9 osobowym składzie. Naszych sparingpartnerów wspomógł nasz zawodnik Artur Sapek. W ekipie Dębu też brakowało wielu zawodników głównie korzystających z urlopu. Nie grali dziś na Piecach - Gnyp, Porwoł, Brózda, Wójt, Berger, Mandrysz, Kraśniewski (kontuzja). Nie grał także Radosław Szpak na którego grę w Dębie bardzo liczymy. Ze względu na okrojony skład (tylko 11 tu zawodników) w ataku Dębu zagrał nasz bramkarz Rafał Niedziela.
Skład Dębu:
Szkatuła - Michalski, Stawarski, Jezierski, Mazur - Kośmider, Sikora,Trzetrzelewski, Kosiba, Wieczorek - Niedziela

 

 
Dwa wygrane sparingowe mecze z Gołkowicami i Nędzą to tylko początek przygotowań pierwszej drużyny Dębu Gaszowice. Jutro 18 lipca 2015 r. o godz 10 00 na boisku w Piecach rozegrany zostanie trzeci mecz sparingowy naszej drużyny, a przeciwnikiem A klasowa drużyna Pierwszy Chwałowice. Kolejne sparingi w okresie przygotowawczym zostana rozegrane:
22 lipca 2015 r. (środa) w Boguszowicach z A klasowym Górnikiem Boguszowice.
25 lipca 2015 r. (sobota) na Piecach z TKKF ZUH Orzepowice (klasa okręgowa grupa 3 cia)
29 lipca 2015 r. (środa) na Piecach z A klasową Unią Książenice
19 sierpnia 2015 r. (sobota) Puchar Polski z LKS Krzyżanowice w Krzyżanowicach godz 17 00
Godziny spotkań sparingowych zostaną podawane na stronie na bieżąco.

 

W środę 15 lipca 2015 r. w sparingowym meczu na boisku w Nędzy, Dąb Gaszowice pokonał gospodarzy LKS 1908 Nędza 3:0. Bramki dla Dębu strzelali testowani zawodnicy Paweł Wieczorek 2 bramki oraz asysta przy bramce na 1:0 strzelonej przez Przemysława Kośmider. Przy stanie 3:0 dla Dębu gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, którego kapitalnie obronił Rafał Niedziela. W końcówce meczu Dąb mógł podwyższyć na 4:0, ale dobrze grający w całym meczu Kuba Gnyp, źle uderzył piłkę głową i skończyło się na 3:0.
Kolejny sparingowy mecz Dębu w sobotę 18 lipca 2015 r. o godz 10 00 na boisku w Piecach, a przeciwnikiem A klasowa drużyna Pierwszy Chwałowice.

 

Nastąpiła zmiana godziny oraz miejsce sparingowego meczu z LKS 1908 Nędza. Kluby ustaliły że mecz odbędzie się tak jak miało być w środę, ale na boisku LKS 1908 Nędza o godz 17 30

 

W dzisiejszym sparingu GKS Dąb Gaszowice pokonał KS 27 Gołkowice 6:3. Trzeba jednak przyznać ze 1 bramka dla Dębu została strzelona po ewidentnym spalonym. Bramki dla Dębu strzelali między innymi Michalski, Wieczorek, Mandrysz, Sikora ( piękna bramka z wolnego) oraz zawodnik testowany przez Dąb. Goście przyjechali na Piece w 10 osobowym składzie, wiec cały mecz w ich barwach zagrał nasz młodzieżowiec Piotr Berger. W drugiej połowie meczu dodatkowo w barwach Gołkowic zagralitestowani przez Dąb dwaj młodzieżowcy. Skład Dębu też bardzo odbiegał od tego do którego kibice przyzwyczaili się w ostatnim sezonie. W barwach Dębu zagrało kilka nowych twarzy takich jak Kosiba (Marklowice), Wieczorek (Rogów) Jezierski (Rymer) Sikora (młodzieżowiec ROW) a także 1 zawodnik testowany. Kolejny sparingowy mecz w ramach okresu przygotowawczego zostanie rozegrany w środę 15 lipca o godz 18 00 na boisku w Piecach, a przeciwnikiem będzie bardzo wymagający rywal LKS 1908 Nędza

 

W sobotę 11 lipca 2015 r. o godz 10 00 pierwsza drużyna Dębu Gaszowice w ramach przygotowań do nowego sezonu rozegra na boisku w Piecach mecz sparingowy z KS 27 Gołkowice.

 

Spory sukces szkoleniowy zanotował GKS Dąb Gaszowice, gdyż nasz młody adept piłki nożnej Dominik Piekorz pod kierunkiem trenera Remigiusza Danel, został powołany do kadry Podokręgu starszego rocznika - 2003 r.

 

Brawo Dominik.

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice