Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

Sobotni pojedynek Dębu Gaszowice z Rymerem Rybnik nie był wielkim widowiskiem i choć kibice liczyli na wygraną naszej drużyny, remis jak się poźniej okazało też nam wiele dał. Bardzo dobre zawody rozegrał dziś Bartek Stawarski ( a mogły być jeszcze lepsze, gdyby wcelował do siatki na koniec spotkania piłkę zacentrowaną od  Sebastiana Krystmana) oraz Kuba Gnyp, który dobrą grę uwieńczył strzelając tą jakże ważna bramkę. Sędziowie tego meczu nie uznali także bramki Łukasza Michalskiego, dopatrując sie spalonego. Ostatecznie Dąb Gaszowice dzięki remisowi oraz korzystnym meczom w Ruptawie oraz Skrzyszowie dopiął swego i zajął 5 miejsce na koniec sezonu, najwyższe w historii występów w klasie okręgowej naszej drużyny. Mamy wszyscy nadzieję, że kolejny sezon dla Dębu Gaszowice będzie jeszcze lepszy.

 

 

W sobotę 20 czerwca 2015 r. o godz 17 00 pierwsza drużyna Dębu Gaszowice w meczu ostatniej 30 kolejki ligi okręgowej podejmować będzie na boisku w Piecach drużynę Rymera Rybnik. Jeśli mecz tych drużyn będzie tak dobry jak jesienny pojedynek w Niedobczycach, to kibice już dziś mogą sie cieszyć. Nasza drużyna ma jeszcze spore szanse na zajęcie 5 tego miejsca w tabeli i jesteśmy przekonani że piłkarze Dębu zrobią wszystko by ten cel osiagnąć.

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na sobotni mecz.

 

Wielkie brawa należą się naszej drużynie za wczorajsze zwycięstwo na boisku Naprzodu Syrynia. Gospodarze tego meczu byli bardzo zdeterminowani by pozostać na przyszły sezon w gronie drużyn ligi okręgowej. Naprzód Syrynia objął nawet prowadzenie, ale Dąb Gaszowice pokazał że nie odpuszcza i już przed przerwą Piotr Berger wyrównał, a po przerwie Łukasz Michalski dołożył dwie bramki i nasza drużyna zasłużenie wygrała. Kilku zawodników zagrało wczoraj bardzo dobry mecz, ale w szczególności kibicom Dębu podobała się gra Mariusza Kraśniewskiego i Szymona Weidemana oraz strzeleca dwóch bramek Łukasza Michalskiego.

 

Naprzód Syrynia - Dąb Gaszowice 1:3 (1:1)

Bramki dla Gaszowic: Berger, Michalski 2 bramki

 

Dobiega końca sezon 2014/15 z tego też względu pierwsza drużyna Dębu Gaszowice zagra w sobotę 13 czerwca 2015 r o godz 17 00 ostatni wyjazdowy mecz w lidze okręgowej. Dąb w sobotnie popołudnie  gościć będzie na boisku broniącego się przed spadkiem Naprzodu Syrynia. Gospodarze tego meczu nieprzerwalnie grają w lidze okręgowej od 1992 r, więc już z tego względu należy się naszym sobotnim rywalom szacunek. Taryfy ulgowej nie będzie jednak na boisku, gdyż w tym meczu interesują nas tylko 3 pkt, by skończyć sezon na najwyższym z możliwych miejsc. Mecz zapowiada się bardzo interesująco, gdyż ewentualna porażka naszych rywali automatycznie degraduje tę drużynę do A klasy. Degradacja Naprzodu Syrynia mogła nastąpić już tydzień temu, ale nasi sobotni rywale niespodziewanie wygrali na boisku wicelidera Rafako Racibórz i grają kolejny mecz o wszystko. 

Zapraszamy wszystkich kibiców Dębu na niezwykle ciekawy mecz i dopingowanie naszej 11tki, by pomóc naszym piłkarzom w przywiezieniu kolejnych 3 pkt z wyjazdowego meczu.

 

Zarówno pierwsza drużyna Dębu Gaszowice na boisku w Piecach, jak i druga drużyna na boisku w Łukowie Śl (w równoległych meczach zaczynających się w sobotę od godz 17 00) zgodnie  wygrały swoje spotkania po 4:2

 

Dąb Gaszowice - Naprzód Czyżowice 4:2 (1:2)

Bramki dla Gaszowic: Szpak - karny, Gnyp, Wójt 2 bramki.

 

Dąb II Gaszowice - LKS Rudnik 4:2 (2:2)

Sapek 3 bramki, Wrzałek

 

Gratulacje dla piłkarzy i trenerów obu drużyn.

 

Relacja z meczu okręgówki w rozwinięciu strony

 

W sobotę 06 czerwca 2015 r. o godz 17 00 pierwsza  drużyna  Dębu Gaszowice na boisku w Piecach gościć będzie drużynę Naprzodu Czyżowice. W jesiennym meczu Dąb przegrał wyraźnie na boisku w Czyżowicach bo aż 4:1 pomimo dobrego początku meczu i jest to jedna z dwóch najwyższych porażek w tym sezonie naszej drużyny. Tym bardziej liczymy na godny rewanż w sobotnim meczu i pewne 3 pkt naszej jedenastki.

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na przedostatni mecz w tym sezonie na naszym boisku.

  

Bramki w wyjazdowym meczu w Połomii zaczęły się sypać po tym jak trener Marszolik wprowadził na boisko ostatniego z rezerwowych, młodzieżowca Piotra Bergera. Pierwszą bramkę strzelił właśnie Berger, po paru minutach bramkę dołożył Sebastian Krystman, a ustalił wynik meczu tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Radosław Szpak. Wcześniej szło naszej drużynie "jak po grudzie" od straty bramki ratowała nas poprzeczka, indolencja strzelecka rywali oraz kapitalna interwencja Ryśka Szkatuły gdy wydawało się że bramka dla Połomii jest już pewna. Dąb też miał swoje szanse (między innymi poprzeczka ratowała gospodarzy od straty bramki) ale tych groźnych sytuacji nie było za wiele. Nie był to dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny, ale piorunującą końcówką nasi piłkarze uratowali 3 pkt dla Dębu, a to jest najważniejsze i za to należą się im wielkie brawa.

 

W sobotnim derbowym meczu B klasy druga drużyna Dębu Gaszowice pokonała na boisku w  Łukowie Śl trzecią drużyne tabeli LKS Lyski 4:3. Gratulacje dla trenera i zawodników Serie B cennego zwycięstwa.

 

Po bardzo przykrej porażce we wtorek w "derbach" jest szansa na rewanż w niedzielnym meczu w Połomii. Kibice bardzo liczą na rehabilitację naszej drużyny po wtorkowej porażce i zainkasowanie 3 pkt na boisku w Połomii. Gospodarze tego meczu którzy we wtorek wybrali sie na mecz do Raciborza w 9 osobowym składzie i przegrali  bardzo wysoko, także bardzo będą chceli się zrehabilitować na własnym boisku i tanio skóry nie sprzedadzą. Naszych piłkarzy czeka  więc ciężki mecz, w którym muszą pokazać swoja wyższość na boisku rywala. Do zakończenia ligi okręgowej pozostały jeszcze 4 mecze i każdy z nich jest na pewno do wygrania przez naszą drużynę, na to kibice Dębu bardzo liczą.

 

Wtorkowa konfrontacja na boisku w Piecach na długo zostanie w pamięci piłkarzy i kibiców z Gaszowic i Jejkowic. Wiele kontrowersyjnych decyzji podjęli sędziowie tego meczu, które na pewno miały wpływ na końcowy wynik. Co do aspektu sportowego wczorajszej derbowej konfrontacji obu drużyn, trzeba podkreślić bardzo dobrą i mądrą grę drużyny z Jejkowic. Dąb Gaszowice niestety nie wykorzystał swojego potencjału ofensywnego, który został przez gości z Jejkowic umiejętnie zniwelowany. Końcowy wynik: Gaszowice - Jejkowice  2:3 (1:3) dla Gaszowic: Szpak 2 bramki.

 

Okazja do rewanżu już na jesień.

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice