Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 
Młodość Rudno - GKS Dąb Gaszowice 1:8 (0:3)
 
Bramki dla Gaszowic: M Reguła - 3 bramki, B Pyszny, G Brózda, K Szewczyk, 
T Reguła, S Szymura
 
Setna bramka dla GKSu Dębu Gaszowice autorstwa Beniamina Pyszny oraz piłkarski koncert w wykonaniu Mariusza Reguły który skompletował dziś hattricka, to główne wydarzenia sobotniego meczu. Strzelanie w Rudnie rozpoczął Mariusz Reguła, chwilę po jego bramce na 2:0 podwyższył Beniamin Pyszny i była to 100 bramka dla naszej drużyny w tym sezonie. Na 3:0 fantastycznym uderzeniem "stadiony świata" z rzutu wolnego popisał się ponownie Mariusz Reguła. Pierwsze 15 min drugiej połowy to ulewa na boisku w Rudnie i właśnie w tej ulewie, po niewykorzystanych sytuacjach przez naszych piłkarzy, gospodarze skontrowali i strzelili honorową bramkę. Deszcz przestał padać i bramki zaczęli strzelać znowu nasi piłkarze. Na 4:1 dla Dębu podwyższył niesamowity dziś Mariusz Reguła, a kolejne bramki dołożyli Grzegorz Brózda, Krzysztof Szewczyk, Tomasz Reguła. Ostatnią bramkę, ustalającą wynik meczu na 8:1 strzelił wychowanek GKSu Dębu Gaszowice Sebastian Szymura. Wynik tak naprawdę mógł być znacznie wyższy, ale kilka bardzo dobrych sytuacji bramkowych albo wybronił bramkarz Młodości, albo zabrakło precyzji naszym piłkarzom. Ze względu na fakt, iż nasz rywal w walce o awans Jedność 32 Przyszowice, także dziś wygrał swój mecz, do awansu brakuje nam 3 pkt w ostatnim meczu z Unią Książenice.
Wielkie brawa Panowie, bardzo liczymy na Was w ostatnim meczu !!!

 

 

Sezon 2016/2017 r. powoli dobiega już końca. W lidze okręgowej zostały już tylko 2 kolejki. W sobotę 10 czerwca 2017 r. o godz 17 00, GKS Dąb Gaszowice w ramach 29 kolejki katowickiej 2 grupy ligi okręgowej, rozegra wyjazdowe spotkanie na boisku Młodości Rudno. Nie ma co ukrywać, iż w Rudnie interesują nas tylko 3 pkt, gdyż wyłącznie dwa wygrane ostatnie mecze, gwarantują nam awans do 4 ligi. Wierzymy w nasz zespół i zapraszamy wszystkich kibiców Dębu do Rudna

 

 

LKS Grzegorzowice - GKS Dąb II Gaszowice 3:6 (1:4)

 

Bramki dla Gaszowic: Sapek, Szymura, Berger, Tomaszewski, Warnicki, Zdrzałek

 

 Wielkie brawa Panowie !!!

 
GKS Dąb Gaszowice - LKS Drama Zbrosławice 0:1 (0:0)
Klasyczna wiosna Gaszowic. Duża przewaga w całym meczu, sytuacje bramkowe tylko po naszej stronie, a meczu nie możemy wygrać. Dobrze ustawiona w defensywie drużyna ze Zbrosławic, mając tylko jedną dobrą sytuację bramkową około 85 min, wykorzystuje ją i wygrywa to spotkanie. Nie ma jednak co rozpaczać, wszystko od nas zależy. Nie musimy patrzeć na innych, jeśli wygramy dwa ostatnie mecze awansujemy.

 

 

Rozgrywki ligi okręgowej nabrały ostrego tempa. Po środowych zaległościach, już w sobotę 03 czerwca 2017 r. rozegrana zostanie 28 kolejka tych rozgrywek. GKS DąbGaszowice podejmuje w sobotę drużynę LKSu Drama Zbrosławice. Nasi sobotni goście, to jedyna drużyna w całej stawce naszych rywali, która na jesień nie przegrała z nami meczu. Na boisku w Ptakowicach gdzie rozgrywa swoje mecze Drama Zbrosławice mecz zakończył się wynikiem 2:2. W sobotę na Piecach jest więc okazja, by i tę drużynę GKS Dąb Gaszowice pokonał. Drama Zbrosławice bardzo dobrze prezentuje się na wiosnę, ale że można ją pokonać, pokazał w środę Zameczek Czernica. Liczymy iż nasi piłkarze także pokonają gości ze Zbrosławic i GKS Dąb Gaszowice mocno przybliży się do awansu. Na kolejny niezwykle ciekawy mecz, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na godzinę 17 00

 

KS 94 Rachowice - GKS Dąb Gaszowice 0:2 (0:0)

 

Bramki dla Gaszowic: K Szewczyk, M Reguła

 

Zdecydowana przewaga GKSu Dębu Gaszowice przez cały mecz. W pierwszej połowie brakowało jednak postawienia przysłowiowej kropki nad i. Druga połowa to już totalny szturm na bramkę Rachowic, jednak z coraz groźniejszych akcji bramkowych Dębu gospodarze wychodzili obronną ręką. Dopiero w 74 min meczu po strzale Krzysztofa Szewczyka piłka znalazła drogę do bramki. Po paru minutach było już 2:0 po uderzeniu Mariusza Reguły. Nasi piłkarze nie zwalniali jednak tempa i po kapitalnym strzale Grzegorza Brózdy, piłka uderzyła w poprzeczkę i spadła całym obwodem za linią bramkową (co po meczu sędziowie mogli zobaczyć na zdjęciach fotoreportera nowiny.pl) Niestety w czasie meczu sędziowie nie zauważyli tego faktu i bramka nie została uznana. Dąb do końca meczu nie rezygnował z podwyższenia wyniku. Bardzo blisko strzelenia kolejnych bramek był Kuba Słaby. Piłka po strzale naszego zawodnika najpierw uderzyła w poprzeczkę, a po paru minutach po kolejnym uderzeniu trafiła w słupek. Gospodarze próbowali kontr, ale nasi obrońcy i bramkarz dobrze radzili sobie z ich atakami i wynik do końca meczu już się nie zmienił.


Gratulacje dla całej drużyny, zdobycia kolejnych ważnych 3 pkt !!!

 

 

W środę 31 maja 2017 r. o godz 18 00 GKS Dąb Gaszowice na boisku w Rachowicach, rozegra przełożone spotkanie 22 kolejki katowickiej 2 grupy ligi okręgowej, z gospodarzami KS 94 Rachowice. Nasi środowi przeciwnicy to drużyna bardzo groźna na swoim boisku, więc spodziewać się możemy kolejnego zaciętego i ciekawego meczu. Naszą drużynę interesują jednak tylko 3 pkt i o taką zdobycz punktową piłkarze GKSu Dębu Gaszowice będą walczyli do końca meczu.

Na środowy mecz podstawiony zostanie autokar. Wyjazd z boiska na Piecach o godz 15 45. Zapraszamy

 

Czarni Pyskowice - GKS Dąb Gaszowice 2:6 (1:2)

Bramki dla Gaszowic: Kamil Sikora -2, B Pyszny, T Reguła, G Brózda, M Reguła.
Dziś ze skutecznością GKSu Dębu Gaszowice było zdecydowanie lepiej i efekty od razu są widoczne. Do przerwy trafiali Beniamin Pyszny oraz Kamil Sikora. Po przerwie kolejną bramkę dołożył Kamil Sikora, a następnie Tomasz Reguła, Grzegorz Brózda oraz Mariusz Reguła. Przy stanie 6:2 bliski strzelenia 7 bramki był Marek Tomas, ale piłka po jego strzale uderzyła w słupek. Oby taką skuteczność nasi piłkarze mieli już do końca sezonu.
Wielkie brawa Panowie !!!
 

 

W sobotę 27 maja 2017 r. o godz 17 00 na boisku Czarnych Pyskowice, GKS Dąb Gaszowice rozegra swoje spotkanie w ramach 27 kolejki 2 grupy katowickiej okręgówki. Ze względu na 3 punktowe już tylko prowadzenie naszej drużyny nad Jednością 32 Przyszowice, każdy z ostatnich pięciu meczów, musi być dla nas jak finał. Broniąca się przed spadkiem z okręgówki drużyna Czarnych Pyskowice, wiosną na swoim boisku jest groźnym przeciwnikiem. Przekonały się o tym Naprzód Rydułtowy który przegrał w Pyskowicach 2:0, a także Zameczek Czernica ulegając gospodarzom 4:1. Jak będzie w sobotę ? Zobaczymy. Jednego możemy być pewni, iż nikt na meczu Czarni Pyskowice - GKS Dąb Gaszowice nie będzie się nudził. Jak zwykle liczymy też na niezawodnych kibiców GKSu Dębu Gaszowice, którzy jeżdżą za swoją drużyną. 

 

Przyszłość Ciochowice - GKS Dąb Gaszowice 2:2 (2:1)

Bramki dla Gaszowic: Paweł Wieczorek, Kamil Sikora

Niestety stary scenariusz powrócił. Spora przewaga, szczególnie w ostatnich 30 min, dużo stworzonych sytuacji bramkowych przez Dąb i tylko 2:2. Trzeba jednak przyznać, iż przeciwnik był groźny w ofensywie i po swoich akcjach zdobył pewnie 2 bramki. Strzelanie rozpoczął jednak GKS Dąb Gaszowice. Beniamin Pyszny przy lini końcowej ograł obrońcę gospodarzy i wyłożył piłkę do Pawła Wieczorka, a ten pewnie strzelił na 1:0. Niestety prowadzeniem cieszyliśmy się niewiele ponad minutę, gdyż po akcji Przyszłości było już 1:1. Po kilkunastu minutach gospodarze prowadzili już 2:1. Wcześniej Krzysiek Sikora był blisko strzelenia bramki dla Dębu, gdyż piłka po jego strzale głową uderzyła w poprzeczkę. Końcowka pierwszej połowy zdecydowanie dla naszej drużyny, ale dobrych okazji nie udało nam się wykorzystać. Pierwsze 20 min drugiej połowy w miarę wyrównane, potem już do końca meczu spora przewaga Dębu i duża ilość sytuacji bramkowych, z których jednak gospodarze wychodzili obronną ręką. Dopiero po wejściu na boisko Kamila Sikory, udało nam się wyrównać. Nasz młodzieżowiec najwyżej wyskoczył do piłki zagranej z rzutu rożnego i strzałem głową doprowadził do stanu 2:2. Do końca meczu nasi piłkarze mieli jeszcze dobre sytuacje bramkowe, niestety żadna z nich nie dała nam upragnionego 3:2. Kapitan Dębu Grzegorz Brózda dwoił się i troił, ale bramki nie udało mu się niestety strzelić. Goście groźnie kontratakowali, ale wynik już się nie zmienił. W następnym meczu nie możemy już sobie pozwolić na stratę punktów.

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice