Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

Inauguracyjny mecz sezonu 2015/2016 zakończył się pełnym sukcesem, ale zacznijmy wszystko od początku. Kilka pierwszych minut wczorajszej konfrontacji na Piecach to ostry szturm naszej drużyny, a nasi przeciwnicy zostali zepchnięci do głębokiej defensywy. Niestety taka sytuacja trwała około 7-8 minut i po tym czasie zawodnicy Nędzy zaczęli coraz pewniej poczynać sobie na boisku. Długo nie trzeba też było czekać na pierwsza bramkę którą niestety strzelili goście. Rysiek Szkatuła reklamował u sędziego faul na bramkarzu, jednak arbiter tego spotka uznał bramkę dla gości. Szybko strzelona bramka dodała piłkarzom z Nędzy jeszcze więcej pewności siebie i niestety przejęli inicjatywę na boisku. Akcje naszych przeciwników były składniejsze i groźniejsze, a nasi zawodnicy jakoś nie mogli złapac właściwego tempa. Dobre 2 okazje dla naszego zespołu miał w pierwszej połowie Dominik Trzetrzelewski. Najpierw z ponad 20 metrów piłka po strzale Dominika minimalnie przeszła nad poprzeczką, a kilka minut poźniej Dominik Trzetrzelewski wjechał z piłką w pole karne i oddał strzał, ale też zabrakło nieco precyzji. Dobrą okazję do wyrównania miał też Bartek Stawarski, ale po jego strzale głową piłka też nie znalazła drogi do bramki. Przed samym końcem pierwszej połowy Bartek Stawarski rzucił dobra piłkę na lewą stronę do ofensywnie grającego bocznego obrońcy naszej drużyny Michała Mazura, a ten pociągnał kilka metrów lewą flanką i soczyście zacentrował. Mocno uderzoną piłkę przeciął obrońca Nędzy, lecz zrobił to w taki sposób iż wpakował ją do własnej bramki. Bramka do szatni uskrzydliła nasz zespół i jeszcze przed przerwą Dąb próbował dołożyć 2 bramke. Ostatecznie w pierwszej połowie ta sztuka już się naszym piłkarzom nie udała. W przerwie trener Marszolik dobrze mentalnie przestawił zespół, gdyż w 2 połowie Dąb przyspieszył grę i zdecydowanie przejął inicjatywę. Gospodarze nie dali już tak grać piłką zawodnikom Nędzy jak to miało miejsce w pierwszej połowie i na efekty długo nie trzeba było czekać. Najpierw trójkowa akcja z prawej strony boiska Kraśniewski-Michalski-Wieczorek wyprowadziła nas na prowadzenie, po celnym strzale tego ostatniego. Kilka minut poźniej Dominik Trzetrzelewski z rzutu wolnego zagrał idealną piłkę na głowę Pawła Wieczorka, a ten poraz drugi zaskoczył bramkarza gości. Dobre sytuacje do strzelenia bramki w 2 połowie mieli też Łukasz Michalski, Kuba Gnyp i ponownie Dominik Trzetrzelewski, ale naszym zawodnikom ta sztuka niestety się jednak nie udała. Około 70 min meczu za Pawła Wieczorka wszedł na boisko Grzegorz Brózda i po świetnym podaniu Radka Szpaka, Grzegorz użył swojej piłkarskiej magii (wszyscy którzy byli na meczu wiedzą o co chodzi) i ustalił wynik meczu na 4:1. Trzeba jednak przyznać ze goście z Nędzy w których szeregach grali tak dobrzy zawodnicy jak Stroka czy Czerny też mieli swoje okazje, ale świetny występ zaliczył w naszej drużynie Rysiek Szkatuła który swoimi kapitalnymi interwencjami ratował nasz zespół z opresji.
Dobra inauguracja, bo jak inaczej uznać wysoką wygraną nad mocna ekipą LKS Nędza. Kibiców Dębu powinna cieszyć szeroka, mocna kadra, bo zawodnicy którzy nie grali w pierwszej 11 tce, są równie dobrzy jak Ci którzy grali w pierwszym składzie. Brawa dla trenera Marszolika i chłopaków.
Skład Dębu:
Szkatuła - Kraśniewski,Stawarski,Jezierski,Mazur - Szpak,Gnyp,Trzetrzelewski (Porwoł),Kamil Sikora (Berger),Michalski (Kośmider) - Wieczorek (Brózda)

 

 

Sezon 2015/2016 r. zbliża sie ogromnymi krokami. Juz jutro inauguracja i mecz z niewykle wymagającym przeciwnikiem jakim jest zawsze drużyna LKS Nędza. Zawodnicy Dębu Gaszowice przez kilka ostatnich tygodni intensywnie trenowali i grali mecze sparingowe ( nawiasem mowiąc wszystkie 7 sparingów Dąb wygrał) Skład naszej pierwszej drużyny w porównaniu do poprzedniego sezonu znacznie sie zmienił, poniżej przedstawiam zmiany personalne naszej drużyny:

Odeszli 
Szymon Weideman (MKS 32 Radziejów)
Rafał Wójt (LKS Zameczek Czernica)
Sebastian Krystman (TKKF Jedność Grabownia)
Marcin Staszewski (Forteca Świerklany)
Szymon Cichecki (Przyszość Rogów)
Mateusz Orzeł (nie wznowił treningów)

Przyszli:
Grzegorz Brózda (Silesia Lubomia)
Jakub Słaby (Pniówek Pawłowice)
Paweł Wieczorek (Przyszłość Rogów)
Przemysław Kośmider (Ekstraklasa Futsalu - GAF Jasna Gliwice)
Szymon Jezierski (Rymer Rybnik)
Krzysztof Sikora (Górnik Pszów)
Kamil Sikora (ROW Rybnik) - młodzieżowiec
Dawid Jankowski (Naprzód Czyżowice) - młodzieżowiec

Wszyskim byłym zawodnikom Dębu Gaszowice życzymy powodzenia w nowych klubach, a nowym zawodnikom Dębu Gaszowice samych sukcesów w naszym klubie.

 
 Dzisiejszy sparingpartner Fortuna Wyry bardzo dobrze zaprezentowała się na boisku w Piecach. W pierwszej połowie obie drużyny toczyły bardzo zacięty, wyrównany pojedynek, głównie jednak w środku boiska. Goście z Wyr którzy w pierwszej połowie mieli sporo sił, próbowali dotrzymywać kroku naszej 11 tce i kto wie czy by im się nie udało utrzymać remisu do przerwy, gdyby nie świetne podanie Radka Szpaka z lewej strony boiska, którym kapitalnie uruchomił Pawła Wieczorka. Paweł pociągnał kilka metrów i gdyż juz miał obrońców na plecach, dobrze uderzył zaskakując bramkarza Fortuny. W drugiej połowie zaznaczyła sie juz wyraźna przewaga Dębu i najpierw Paweł Wieczorek podwyższył na 2:0, a potem Radek Szpak włączył 5 ty bieg i dołożył 2 bramki. Trzeba jednak dodać ze Rysiek Szkatuła 2 razy w 2 połowie (w drugiej sytuacji razem z Bartkiem Stawarskim) ratował nas przed stratą bramki. Ostatecznie Dąb Gaszowice wygrał to spotkanie 4:0 (1:0)
Skład Dębu:

Szkatuła- Kraśniewski,Stawarski,Jezierski,Mazur- Kamil Sikora, Gnyp, Trzetrzelewski, Szpak, Michalski - Wieczorek oraz Brózda, Porwoł, Krzysztof Sikora, Berger, Słaby( testowany), Biały (testowany młodzieżowiec) 

 

Trzecia z rzędu wygrana w stosunku 3:2 Dębu Gaszowice w sparingowym spotkaniu, tym razem nad ambitnie grającą Unią Książenice. W pierwszej połowie świetnie spisywał się Łukasz Michalski który strzelił 2 bramki ( w tym bardzo efektowną bramkę głową na 1:0 po centrze Przemka Kośmidera ) Sytuacje do strzelenia bramki dla Dębu były jeszcze przy stanie 0:0, ale piłka jakoś zawsze o włos omijała bramkę gości. Goście w pierwszej połowie strzelili bramkę z rzutu karnego, ale tez wcześniej Rysiek Szkatuła musiał nas ratować świetną interwencją przed utratą bramki. Początek 2 połowy to totalna nawałnica Dębu, gościom w tej części meczu ciężko było przejść z piłką połowę boiska. Niestety olbrzymia przewaga Dębu ze względu na nieskuteczność, nie została należycie przekuta na bramki, gdyż tylko Paweł Wieczorek zdołał umieścić piłkę w siatce, podwyższając na 3:1. Goście natomiast bardzo dobrze wykorzystali kontratak i jedna z ich akcji w podręcznikowy sposób została wykończona zmieniając wynik na 3:2. Po okresie sporej przewagi naszego zespołu, gra się bardziej wyrównała i obie drużyny miały szansę do strzelenia kolejnych bramek. Dąb nawet strzelił 4 bramkę, ale sędzia uznał iż strzelec bramki był na pozycji spalonej i bramki nie uznał. Całą 2 połowę meczu pierwszy raz w barwach Dębu zagrał nasz nowy nabytek Grzegorz Brózda, który też wczoraj mógł się wpisać na listę strzelców, ale i jemu zabrakło precyzji. Bardzo liczymy ze Grzegorz szybko wkomponuje się skład Dębu i będzie jego ważną postacią. Cieszy natomiast gra kilku naszych zawodników z Łukaszem Michalskim na czele (widać efekty dobrze przepracowanego okresu przygotowawczego) Ostatni sprawdzian przed sezonem zostanie rozegrany w sobotę 01 sierpnia 2015r. o godz 10 00 na boisku w Piecach, a przeciwnikiem drużyna tyskiej A klasy Fortuna Wyry.
Skład Dębu: Szkatuła - Stawarski, Jezierski, Kraśniewski, Berger - Kośmider, Krzysztof Sikora, Mazur, Michalski, Szpak - Wieczorek oraz Trzetrzelewski, Porwoł, Gnyp, Brózda
 

Tym razem nieobecni na sparingu to Rafał Niedziela, Kamil Sikora oraz Rafał Mandrysz

 

 

Dzisiaj tj w środę 29 lipca 2015 r. o godz 18 00 na boisku w Piecach pierwsza drużyna Dębu Gaszowice rozegra przedostatni mecz sparingowy w ramach przygotowań do sezonu 2015/2016 a przeciwnikiem będzie A klasowa Unia Książenice.

 

 

W mocno okrojonym składzie przystąpił GKS Dąb Gaszowice (tylko 12 zawodników w tym jeden testowany młodzieżowiec oraz 2 bramkarzy) do sobotniego meczu kontrolnego z TKKF ZUH Orzepowice. Nasz zespół ostatecznie pokonał gości z Orzepowic 3:2, ale wygrana w tak okrojonym składzie nie przyszła naszej drużynie łatwo. Goście z Orzepowic z którymi Dąb gra juz w 2 kolejce nadchodzącego sezonu, mieli do dyspozycji w sobotnim sparingu zdecydowanie dłuższą ławkę rezerwowych. Dla Dębu bramki strzelili Łukasz Michalski oraz nasz bramkarz Rafał Niedziela dołożył dwie bramki, gdyż już tradycyjnie przy brakach kadrowych grał w drugiej połowie w ataku Dębu. Okazję do strzelenia bramki miał także Radosław Szpak, ale niezawodny wykonawca rzutów karnych w meczach okręgówki, tym razem przestrzelił z 11 metrów.
Skład Dębu:
Niedziela (Szkatuła od 46 min) - Kraśniewski, Stawarski, Jezierski, Mazur - Ziętek (testowany młodzieżowiec), Michalski, Sikora, Trzetrzelewski, Szpak - Wieczorek, Niedziela (od 46 min)

 

Górnik Boguszowice - Dąb Gaszowice 2:3 

 
Bramki dla Dębu: Michalski, Szpak, Kośmider
 
 
Kolejny wygrany mecz sparingowy zanotował GKS Dąb Gaszowice. Tym razem nasza pierwsza drużyna wygrała na boisku Górnika Boguszowice. 3:2. Gospodarze tego meczu postawili jednak bardzo trudne warunki naszej drużynie, prowadząc w meczu już 2:0. Stracone 2 bramki nie podłamały jednak Dębu aż tak mocno, gdyż Dąb odpowiedział 3 trafieniami do bramki rywali, a na listę strzelców wpisali się Michalski, Szpak oraz Kośmider. W barwach Dębu zabrakło w tym meczu takich zawodników jak Berger, Gnyp, Brózda, Porwoł oraz Mandrysz.
 
 
 
 

 

Kolejny bardzo wysoko wygrany sparing Dębu Gaszowice z A klasową drużyną Pierwszy Chwałowice. Dąb wygrał 11:0 pomimo skróconej 2 giej połowy meczu, ze względu na upał. Goście z Chwałowic grali w 10 ciu, gdyż przyjechali na mecz w 9 osobowym składzie. Naszych sparingpartnerów wspomógł nasz zawodnik Artur Sapek. W ekipie Dębu też brakowało wielu zawodników głównie korzystających z urlopu. Nie grali dziś na Piecach - Gnyp, Porwoł, Brózda, Wójt, Berger, Mandrysz, Kraśniewski (kontuzja). Nie grał także Radosław Szpak na którego grę w Dębie bardzo liczymy. Ze względu na okrojony skład (tylko 11 tu zawodników) w ataku Dębu zagrał nasz bramkarz Rafał Niedziela.
Skład Dębu:
Szkatuła - Michalski, Stawarski, Jezierski, Mazur - Kośmider, Sikora,Trzetrzelewski, Kosiba, Wieczorek - Niedziela

 

 
Dwa wygrane sparingowe mecze z Gołkowicami i Nędzą to tylko początek przygotowań pierwszej drużyny Dębu Gaszowice. Jutro 18 lipca 2015 r. o godz 10 00 na boisku w Piecach rozegrany zostanie trzeci mecz sparingowy naszej drużyny, a przeciwnikiem A klasowa drużyna Pierwszy Chwałowice. Kolejne sparingi w okresie przygotowawczym zostana rozegrane:
22 lipca 2015 r. (środa) w Boguszowicach z A klasowym Górnikiem Boguszowice.
25 lipca 2015 r. (sobota) na Piecach z TKKF ZUH Orzepowice (klasa okręgowa grupa 3 cia)
29 lipca 2015 r. (środa) na Piecach z A klasową Unią Książenice
19 sierpnia 2015 r. (sobota) Puchar Polski z LKS Krzyżanowice w Krzyżanowicach godz 17 00
Godziny spotkań sparingowych zostaną podawane na stronie na bieżąco.

 

W środę 15 lipca 2015 r. w sparingowym meczu na boisku w Nędzy, Dąb Gaszowice pokonał gospodarzy LKS 1908 Nędza 3:0. Bramki dla Dębu strzelali testowani zawodnicy Paweł Wieczorek 2 bramki oraz asysta przy bramce na 1:0 strzelonej przez Przemysława Kośmider. Przy stanie 3:0 dla Dębu gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego, którego kapitalnie obronił Rafał Niedziela. W końcówce meczu Dąb mógł podwyższyć na 4:0, ale dobrze grający w całym meczu Kuba Gnyp, źle uderzył piłkę głową i skończyło się na 3:0.
Kolejny sparingowy mecz Dębu w sobotę 18 lipca 2015 r. o godz 10 00 na boisku w Piecach, a przeciwnikiem A klasowa drużyna Pierwszy Chwałowice.

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice