Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

  

Zapraszamy wszystkich kibiców we wtorek 26 maja 2015 r. o godz 18 00 na boisko w Piecach na najważniejszy mecz wiosny - Dąb Gaszowice - Jedność Jejkowice.

 

Pierwsza drużyna Dębu Gaszowice w niedzielnym meczu odniosła najwyższe zwycięstwo w 3 letniej historii gier w lidze okręgowej pokonując w wyjazdowym meczu LKS Tworków 7:1 (3:1)

Bramki dla Gaszowic: Wójt 3 bramki, Szpak 2 bramki, Gnyp, Stawarski

 

Dużo radości sprawili kibicom Dębu w niedzielnym meczu w Tworkowie piłkarze pierwszej drużyny. Za perfekcyjnie rozegrany mecz należą się gratulacje całej drużynie oraz prowadzącemu zespół Zdzisławowi Marszolik. Tak kapitalnej skuteczności życzymy naszym piłkarzom w najważniejszym meczu wiosny, wtorkowej "derbowej" konfrontacji na boisku w Piecach z Jednością Jejkowice.

 

Po ostatnich dwóch wygranych meczach w lidze okręgowej, nastroje w Dębie zdecydowanie się poprawiły, ale drużyna napewno nie spocznie na laurach. Aktualnie jest jeszcze realna szansa powalczyć o 5-te miejsce, najwyższe w historii naszego klubu w lidze okręgowej i wierzę że nasi piłkarze dadzą z siebie wszystko by ten cel osiągnąć. Czy naszej drużynie ta sztuka się uda, zobaczymy za parę tygodni. Aktualnie do piątego Rymera Rybnik tracimy 5 pkt, a przypomnę że w ostatniej kolejce gościmy na własnym boisku tę drużynę. Zapraszamy wszystkich kibiców na niedzielny wyjazdowy mecz do Tworkowa na godz 17 00, by wesprzeć dopingiem naszych piłkarzy.

 

Druga drużyna Dębu Gaszowice odniosła bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo na boisku czwartej w tabeli drużyny Płomień Kobyla.

Nasza druga drużyna pod kierunkiem trenera Zbigniewa Zdrzałka strzeliła rywalom z Kobyli aż 5 bramek, tracąc w meczu 3

gole. Gratulujemy wszystkim zawodnikom drugiej drużyny oraz trenerowi Zdrzałkowi cennego zwycięstwa.  

 

Strzelcy bramek i relacja z meczu już wkrótce. 

 

Dąb Gaszowice - Polonia Marklowice 3:1 (1:0)  Wójt - 3 bramki dla Gaszowic

 

Dąb Gaszowice wygrał pierwszy wiosenny mecz  na własnym boisku, po trzech bramkach najlepszego strzelca Dębu zeszłego sezonu Rafała Wójta.

 

Relacja z meczu w rozwinięciu strony

 

 

W sobotę  16 maja 2015 r  o godz 17 00 pierwsza drużyna Dębu Gaszowice gościć będzie drużynę Polonii Marklowice. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, gdyż nasz sobotni przeciwnik wygrał w ostatniej kolejce bardzo wysoko ( bo aż 7:2) z wiceliderem Rafako Racibórz. Nasza drużyna liczy natomiast na pierwsze wiosenne zwycięstwo na własnym boisku. Obie drużyny nie mają jeszcze pewnego pozostania na kolejny sezon w lidze okręgowej, więc o zdobycz punktową będzie jutro ostra walka.                                                                                           

Na sobotni mecz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.                  

 

Udany debiut zanotował trener Zdzisław Marszolik, gdyż po ciężkim 

boju Dąb Gaszowice wygrał na boisku w Zawadzie 1:0 (0:0) po bramce

z rzutu karnego Radosława Szpaka. 

 

 

 

W związku ze zmianą na stanowisku pierwszego trenera Dębu Gaszowice, prowadzenie drugiej drużyny Dębu Gaszowice objął dotychczasowy trener grupy młodzieżowej Dębu - Zbigniew Zdrzałek. Nowemu trenerowi drugiej drużyny życzymy samych sukcesów w pracy trenerskiej. 

 

 

 

W sobotę 2 maja nasza druga druzyna rozegrała mecz wyjazdowy w Markowicach podejmując tamtejszy LKS. Mimo wyrównanego meczu nasi zawodnicy ulegli gospodarzom 2:3. 

W pierwszej połowie obydwa zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych, jednak to gospodarze wykorzystali jedna z nich i do szatni schodzili prowadząc 1:0. Po stracie piłki w środku pola nasi zawodnicy nie zdołali zatrzymać akcji Markowic i stracili bramkę.

Po przerwie Dąb ruszył bardziej zdecydowanie do ataku i stwarzał sytuacje bramkowe. Jedną z nich po dośrodkowaniu z rzutu roznego strzałem głową wykończył Roman Wiesiołek i było 1:1. Nasza druzyna miał w tym okresie gry przewagę i kiedy wydawało się, ze zdobędziemy kolejną bramkę, to gospodarze z Markowic wyszli po raz kolejny na prowadzenie. Po wrzucie z autu i błędzie naszej defensywy piłkarz gospodarzy skierował piłkę głową do naszej bramki. Kilka minut później nasi zawodnicy zdołali wyrównać, a bramkę głową z najblizszej odległości zdobył Krzysztof Mielimonka. Gdy wydawało się, ze obie ekipy podzielą się punktami, kolejny błąd popełnił nasz zespół i gospodarze zdobyli decydującą bramkę w 90 minucie meczu. Pomimo ambitnej walki do końca nie zdołaliśmy wyrównać i mecz zakończył się wygraną LKS Markowice 3:2. 

 

 

W dniu 05 maja 2015 r  zrezygnował z pracy z pierwszym zespołem Dębu Gaszowice trener Adam Jachimowicz.

Dziękujemy trenerowi Jachimowiczowi za wykonaną pracę w klubie i życzymy wszystkiego dobrego.

Na stanowisko trenera pierwszej drużyny został powołany dotychczasowy trener drugiego zespołu Dębu - Zdzisław Marszolik.

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice