Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

Nastąpiła zmiana godziny oraz miejsce sparingowego meczu z LKS 1908 Nędza. Kluby ustaliły że mecz odbędzie się tak jak miało być w środę, ale na boisku LKS 1908 Nędza o godz 17 30

 

W dzisiejszym sparingu GKS Dąb Gaszowice pokonał KS 27 Gołkowice 6:3. Trzeba jednak przyznać ze 1 bramka dla Dębu została strzelona po ewidentnym spalonym. Bramki dla Dębu strzelali między innymi Michalski, Wieczorek, Mandrysz, Sikora ( piękna bramka z wolnego) oraz zawodnik testowany przez Dąb. Goście przyjechali na Piece w 10 osobowym składzie, wiec cały mecz w ich barwach zagrał nasz młodzieżowiec Piotr Berger. W drugiej połowie meczu dodatkowo w barwach Gołkowic zagralitestowani przez Dąb dwaj młodzieżowcy. Skład Dębu też bardzo odbiegał od tego do którego kibice przyzwyczaili się w ostatnim sezonie. W barwach Dębu zagrało kilka nowych twarzy takich jak Kosiba (Marklowice), Wieczorek (Rogów) Jezierski (Rymer) Sikora (młodzieżowiec ROW) a także 1 zawodnik testowany. Kolejny sparingowy mecz w ramach okresu przygotowawczego zostanie rozegrany w środę 15 lipca o godz 18 00 na boisku w Piecach, a przeciwnikiem będzie bardzo wymagający rywal LKS 1908 Nędza

 

W sobotę 11 lipca 2015 r. o godz 10 00 pierwsza drużyna Dębu Gaszowice w ramach przygotowań do nowego sezonu rozegra na boisku w Piecach mecz sparingowy z KS 27 Gołkowice.

 

Spory sukces szkoleniowy zanotował GKS Dąb Gaszowice, gdyż nasz młody adept piłki nożnej Dominik Piekorz pod kierunkiem trenera Remigiusza Danel, został powołany do kadry Podokręgu starszego rocznika - 2003 r.

 

Brawo Dominik.

 

Sobotni pojedynek Dębu Gaszowice z Rymerem Rybnik nie był wielkim widowiskiem i choć kibice liczyli na wygraną naszej drużyny, remis jak się poźniej okazało też nam wiele dał. Bardzo dobre zawody rozegrał dziś Bartek Stawarski ( a mogły być jeszcze lepsze, gdyby wcelował do siatki na koniec spotkania piłkę zacentrowaną od  Sebastiana Krystmana) oraz Kuba Gnyp, który dobrą grę uwieńczył strzelając tą jakże ważna bramkę. Sędziowie tego meczu nie uznali także bramki Łukasza Michalskiego, dopatrując sie spalonego. Ostatecznie Dąb Gaszowice dzięki remisowi oraz korzystnym meczom w Ruptawie oraz Skrzyszowie dopiął swego i zajął 5 miejsce na koniec sezonu, najwyższe w historii występów w klasie okręgowej naszej drużyny. Mamy wszyscy nadzieję, że kolejny sezon dla Dębu Gaszowice będzie jeszcze lepszy.

 

 

W sobotę 20 czerwca 2015 r. o godz 17 00 pierwsza drużyna Dębu Gaszowice w meczu ostatniej 30 kolejki ligi okręgowej podejmować będzie na boisku w Piecach drużynę Rymera Rybnik. Jeśli mecz tych drużyn będzie tak dobry jak jesienny pojedynek w Niedobczycach, to kibice już dziś mogą sie cieszyć. Nasza drużyna ma jeszcze spore szanse na zajęcie 5 tego miejsca w tabeli i jesteśmy przekonani że piłkarze Dębu zrobią wszystko by ten cel osiagnąć.

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na sobotni mecz.

 

Wielkie brawa należą się naszej drużynie za wczorajsze zwycięstwo na boisku Naprzodu Syrynia. Gospodarze tego meczu byli bardzo zdeterminowani by pozostać na przyszły sezon w gronie drużyn ligi okręgowej. Naprzód Syrynia objął nawet prowadzenie, ale Dąb Gaszowice pokazał że nie odpuszcza i już przed przerwą Piotr Berger wyrównał, a po przerwie Łukasz Michalski dołożył dwie bramki i nasza drużyna zasłużenie wygrała. Kilku zawodników zagrało wczoraj bardzo dobry mecz, ale w szczególności kibicom Dębu podobała się gra Mariusza Kraśniewskiego i Szymona Weidemana oraz strzeleca dwóch bramek Łukasza Michalskiego.

 

Naprzód Syrynia - Dąb Gaszowice 1:3 (1:1)

Bramki dla Gaszowic: Berger, Michalski 2 bramki

 

Dobiega końca sezon 2014/15 z tego też względu pierwsza drużyna Dębu Gaszowice zagra w sobotę 13 czerwca 2015 r o godz 17 00 ostatni wyjazdowy mecz w lidze okręgowej. Dąb w sobotnie popołudnie  gościć będzie na boisku broniącego się przed spadkiem Naprzodu Syrynia. Gospodarze tego meczu nieprzerwalnie grają w lidze okręgowej od 1992 r, więc już z tego względu należy się naszym sobotnim rywalom szacunek. Taryfy ulgowej nie będzie jednak na boisku, gdyż w tym meczu interesują nas tylko 3 pkt, by skończyć sezon na najwyższym z możliwych miejsc. Mecz zapowiada się bardzo interesująco, gdyż ewentualna porażka naszych rywali automatycznie degraduje tę drużynę do A klasy. Degradacja Naprzodu Syrynia mogła nastąpić już tydzień temu, ale nasi sobotni rywale niespodziewanie wygrali na boisku wicelidera Rafako Racibórz i grają kolejny mecz o wszystko. 

Zapraszamy wszystkich kibiców Dębu na niezwykle ciekawy mecz i dopingowanie naszej 11tki, by pomóc naszym piłkarzom w przywiezieniu kolejnych 3 pkt z wyjazdowego meczu.

 

Zarówno pierwsza drużyna Dębu Gaszowice na boisku w Piecach, jak i druga drużyna na boisku w Łukowie Śl (w równoległych meczach zaczynających się w sobotę od godz 17 00) zgodnie  wygrały swoje spotkania po 4:2

 

Dąb Gaszowice - Naprzód Czyżowice 4:2 (1:2)

Bramki dla Gaszowic: Szpak - karny, Gnyp, Wójt 2 bramki.

 

Dąb II Gaszowice - LKS Rudnik 4:2 (2:2)

Sapek 3 bramki, Wrzałek

 

Gratulacje dla piłkarzy i trenerów obu drużyn.

 

Relacja z meczu okręgówki w rozwinięciu strony

 

W sobotę 06 czerwca 2015 r. o godz 17 00 pierwsza  drużyna  Dębu Gaszowice na boisku w Piecach gościć będzie drużynę Naprzodu Czyżowice. W jesiennym meczu Dąb przegrał wyraźnie na boisku w Czyżowicach bo aż 4:1 pomimo dobrego początku meczu i jest to jedna z dwóch najwyższych porażek w tym sezonie naszej drużyny. Tym bardziej liczymy na godny rewanż w sobotnim meczu i pewne 3 pkt naszej jedenastki.

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na przedostatni mecz w tym sezonie na naszym boisku.

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice