Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

  

W sobotę 02 mają 2015 r na boisku Przyszłości Rogów, Dąb Gaszowice uległ gospodarzom tego spotkania 2:1 (0:0) Bezbramkowa pierwsza połowa meczu nie dostarczyła kibicom zbyt wielu emocji. Zdecydowanie więcej ciekawego działo się w drugiej odsłonie meczu. Po kapitalnym wypuszczeniu na wolne pole Rafała Wójta przez Łukasza Michalskiego, napastnik Dębu najpierw popisał  się niesamowitą szybkością zostawiajac w tyle obrońców, by na  końcu celnym strzałem zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Po strzelaniu bramki Dąb Gaszowice dalej kontrolował spotkanie i mógł podwyższyć wynik. Bardzo dobrą okazję do strzelenia drugiej bramki dla Dębu, wypracował sobie najlepszy na boisku Radosław Szpak, jednakże jego strzał i dobitkę świetnie obronił bramkarz gospodarzy. Czego nie udalo sie gościom, tego dokonali gospodarze wyrównując stan  meczu na 1:1. Drużyna gospodarzy posiadająca w swoich szeregach kilku doświadczonych zawodników w końcówce spotkania przechyliła szalę na swoją korzyść. Marcinkowski świetnie dograł na głowę Pawelca, a ten ostatni zaskoczył Rafała Niedzielę i ustalił wynik meczu.

 

W zaległej 18 kolejce klasy okręgowej Dąb Gaszowice zremisował po zaciętym meczu w Gołkowicach 1:1 prowadzac do przerwy po bramce Radosława Szpaka z rzutu karnego 1:0

 

Opis meczu w rozwinięciu strony

 

To niestety nie był dobry weekend dla naszych drużyn. Zarówno pierwsza drużyna w sobotnim meczu na boisku w Piecach, uległa po dramatycznym meczu gościom z Rafako, tak i w niedzielę na boisku w Łukowie Śl, druga drużyna Dębu okrojona kadrowo do minimum, uległa Zgodzie Zawada Książęca.

 

Dąb Gaszowice - Rafako Racibórz = 3:4 (0:1)

 

Bramki dla Gaszowic: Szpak, Mazur, Trzetrzelewski

 

 

Dąb ll Gaszowice - Zgoda Zawada Książęca 1:4 (1:0) 

 

Bramka dla Gaszowic: Wojaczek

 

Relacja z sobotniego meczu w klasie okręgowej w rozwinięciu strony

 

W niedzielę 26 kwietnia 2015 r. o godzinie 16 00 druga drużyna Dębu Gaszowice w ramach rozgrywek B klasy, podejmować bedzie na boisku w Łukowie Śląskim gości z Zawady Książęcej.

 

Wszystkich kibiców na mecz serdecznie zapraszamy.

 

W sobotę 25 kwietnia 2015 r. o godz 16 30 pierwsza drużyna Dębu Gaszowice na boisku w Piecach podejmować będzie wicelidera rozgrywek klasy okręgowej Rafako Racibórz. Nie ma wątpliwości iż sobotni przeciwnik to bardzo wymagający rywal, ale przypomnę że po pięciu kolejkach jesiennej rundy nasza drużyna była liderem rozgrywek i w 6 tej kolejce jako lider przyjechaliśmy do Raciborza na mecz z Rafako. Mecz dosyć pechowo nasza drużyna przegrała i od tego czasu Dąb Gaszowice osiągał zdecydowanie słabsze wyniki niż wskazywał by na to potencjał drużyny. Nie ma co ukrywać iż w sobotnim meczu interesują nas tylko 3 pkt i mamy nadzieję, iż od tego meczu zaczniemy znowu serię zwycięstw i pogoń za czołówką, gdyż stać na to naszą drużynę.

 

Serdecznie zapraszamy wszyskich kibiców do dopingowania  naszej drużyny.

 

  

Druga drużyna Dębu Gaszowice zanotowała trzeci z rzędu remis w meczu B klasy. Tym razem nasi zawodnicy zremisowali w wyjazdowym meczu z Adamowicami. Na bardzo złej nawierzchni boiska w Bogunicach rezerwy Dębu przegrywały po pierwszej połowie 1:0. Gospodarze tego spotkania objęli prowadzenie po pewnie wykonanym rzucie karnym. Po przerwie wyrównał kapitan drugiej drużyny Dębu Krzysztof Mielimonka.

 

 

W meczu 20 kolejki Dąb Gaszowice uległ na boisku lidera tabeli Granicy Ruptawa 1:0 (0:0).

Pewnie krocząca po awans do  4 ligi drużyna z Ruptawy okazała się o 1 bramkę lepsza od naszej jedenastki.

Porażka na boisku lidera 1:0 nie jest oczywiście jakimś niesamowitym uszczerbkiem na honorze, ale cieszyć się też niestety nie mamy z czego. Trzeba też przyznać że terminarz nie rozpieszcza naszej drużyny, bo graliśmy w ostatnich kolejkach z czołówką tabeli  i kolejne mecze z Rafako i Rogowami, to także mecze z drużynami które są wyżej w tabeli od nas. Nie ma jednak co ukrywać że aspiracje naszego klubu są zdecydowanie wyższe, niż aktualne miejsce w tabeli i na kolejne straty punktowe nie możemy już sobie pozwolić. Bez względu na klasę rywali z którymi Dąb spotka się  w najbliższych kolejkach, liczymy na serię zwycięstw naszej drużyny i ostrą pogoń za czołówką tabeli.

 

 W sobotę 18 kwietnia 2015 r. o godzinie 16 30 pierwsza drużyna Dębu Gaszowice rozegra mecz o mistrzostwo klasy okręgowej na boisku lidera z Ruptawy. Bardzo liczymy na emocjonujące spotkanie i walkę naszej drużyny o punkty do końca meczu. Zapraszamy wszystkich kibiców do Ruptawy, by pomóc naszej drużynie w walce o punkty na ciężkim terenie lidera. 

 Niestety trener Dębu Adam Jachimowicz kolejny już raz najprawdopodobniej nie będzie mógł skorzystać z podstawowych napastników Dębu - Rafała Wójta i Marcina Staszewskiego którzy ciągle wzmagają się z urazami.

 

 

Zarówno pierwsza drużyna Dębu Gaszowice w klasie okręgowej, jak i druga drużyna Dębu grająca w B klasie zremisowały swoje mecze  na własnych boiskach. W sobotę na  boisku w Piecach pierwsza drużyna Dębu Gaszowice bezbramkowo zremisowała z Gwiazdą Skrzyszów. W niedzielę na  boisku w Łukowie Śl druga drużyna Dębu Gaszowice zremisowałą z LKS Pstrążna 2:2 (0:1).  Dla naszej drużyny obie bramki strzelił po przerwie Krzysztof Tomaszewski.  

 

Relacja z meczu okręgówki w rozwinięciu strony

 

W niedzielę 12 marca 2015 r. o godz 16 00 na boisku w Łukowie Śl druga drużyna Dębu Gaszowice w ramach rozgrywek B klasy, podejmować będzie drużynę LKS Pstrążna.

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz.

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice