Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

  

Bramki w wyjazdowym meczu w Połomii zaczęły się sypać po tym jak trener Marszolik wprowadził na boisko ostatniego z rezerwowych, młodzieżowca Piotra Bergera. Pierwszą bramkę strzelił właśnie Berger, po paru minutach bramkę dołożył Sebastian Krystman, a ustalił wynik meczu tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego Radosław Szpak. Wcześniej szło naszej drużynie "jak po grudzie" od straty bramki ratowała nas poprzeczka, indolencja strzelecka rywali oraz kapitalna interwencja Ryśka Szkatuły gdy wydawało się że bramka dla Połomii jest już pewna. Dąb też miał swoje szanse (między innymi poprzeczka ratowała gospodarzy od straty bramki) ale tych groźnych sytuacji nie było za wiele. Nie był to dobry mecz w wykonaniu naszej drużyny, ale piorunującą końcówką nasi piłkarze uratowali 3 pkt dla Dębu, a to jest najważniejsze i za to należą się im wielkie brawa.

 

W sobotnim derbowym meczu B klasy druga drużyna Dębu Gaszowice pokonała na boisku w  Łukowie Śl trzecią drużyne tabeli LKS Lyski 4:3. Gratulacje dla trenera i zawodników Serie B cennego zwycięstwa.

 

Po bardzo przykrej porażce we wtorek w "derbach" jest szansa na rewanż w niedzielnym meczu w Połomii. Kibice bardzo liczą na rehabilitację naszej drużyny po wtorkowej porażce i zainkasowanie 3 pkt na boisku w Połomii. Gospodarze tego meczu którzy we wtorek wybrali sie na mecz do Raciborza w 9 osobowym składzie i przegrali  bardzo wysoko, także bardzo będą chceli się zrehabilitować na własnym boisku i tanio skóry nie sprzedadzą. Naszych piłkarzy czeka  więc ciężki mecz, w którym muszą pokazać swoja wyższość na boisku rywala. Do zakończenia ligi okręgowej pozostały jeszcze 4 mecze i każdy z nich jest na pewno do wygrania przez naszą drużynę, na to kibice Dębu bardzo liczą.

 

Wtorkowa konfrontacja na boisku w Piecach na długo zostanie w pamięci piłkarzy i kibiców z Gaszowic i Jejkowic. Wiele kontrowersyjnych decyzji podjęli sędziowie tego meczu, które na pewno miały wpływ na końcowy wynik. Co do aspektu sportowego wczorajszej derbowej konfrontacji obu drużyn, trzeba podkreślić bardzo dobrą i mądrą grę drużyny z Jejkowic. Dąb Gaszowice niestety nie wykorzystał swojego potencjału ofensywnego, który został przez gości z Jejkowic umiejętnie zniwelowany. Końcowy wynik: Gaszowice - Jejkowice  2:3 (1:3) dla Gaszowic: Szpak 2 bramki.

 

Okazja do rewanżu już na jesień.

  

Zapraszamy wszystkich kibiców we wtorek 26 maja 2015 r. o godz 18 00 na boisko w Piecach na najważniejszy mecz wiosny - Dąb Gaszowice - Jedność Jejkowice.

 

Pierwsza drużyna Dębu Gaszowice w niedzielnym meczu odniosła najwyższe zwycięstwo w 3 letniej historii gier w lidze okręgowej pokonując w wyjazdowym meczu LKS Tworków 7:1 (3:1)

Bramki dla Gaszowic: Wójt 3 bramki, Szpak 2 bramki, Gnyp, Stawarski

 

Dużo radości sprawili kibicom Dębu w niedzielnym meczu w Tworkowie piłkarze pierwszej drużyny. Za perfekcyjnie rozegrany mecz należą się gratulacje całej drużynie oraz prowadzącemu zespół Zdzisławowi Marszolik. Tak kapitalnej skuteczności życzymy naszym piłkarzom w najważniejszym meczu wiosny, wtorkowej "derbowej" konfrontacji na boisku w Piecach z Jednością Jejkowice.

 

Po ostatnich dwóch wygranych meczach w lidze okręgowej, nastroje w Dębie zdecydowanie się poprawiły, ale drużyna napewno nie spocznie na laurach. Aktualnie jest jeszcze realna szansa powalczyć o 5-te miejsce, najwyższe w historii naszego klubu w lidze okręgowej i wierzę że nasi piłkarze dadzą z siebie wszystko by ten cel osiągnąć. Czy naszej drużynie ta sztuka się uda, zobaczymy za parę tygodni. Aktualnie do piątego Rymera Rybnik tracimy 5 pkt, a przypomnę że w ostatniej kolejce gościmy na własnym boisku tę drużynę. Zapraszamy wszystkich kibiców na niedzielny wyjazdowy mecz do Tworkowa na godz 17 00, by wesprzeć dopingiem naszych piłkarzy.

 

Druga drużyna Dębu Gaszowice odniosła bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo na boisku czwartej w tabeli drużyny Płomień Kobyla.

Nasza druga drużyna pod kierunkiem trenera Zbigniewa Zdrzałka strzeliła rywalom z Kobyli aż 5 bramek, tracąc w meczu 3

gole. Gratulujemy wszystkim zawodnikom drugiej drużyny oraz trenerowi Zdrzałkowi cennego zwycięstwa.  

 

Strzelcy bramek i relacja z meczu już wkrótce. 

 

Dąb Gaszowice - Polonia Marklowice 3:1 (1:0)  Wójt - 3 bramki dla Gaszowic

 

Dąb Gaszowice wygrał pierwszy wiosenny mecz  na własnym boisku, po trzech bramkach najlepszego strzelca Dębu zeszłego sezonu Rafała Wójta.

 

Relacja z meczu w rozwinięciu strony

 

 

W sobotę  16 maja 2015 r  o godz 17 00 pierwsza drużyna Dębu Gaszowice gościć będzie drużynę Polonii Marklowice. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, gdyż nasz sobotni przeciwnik wygrał w ostatniej kolejce bardzo wysoko ( bo aż 7:2) z wiceliderem Rafako Racibórz. Nasza drużyna liczy natomiast na pierwsze wiosenne zwycięstwo na własnym boisku. Obie drużyny nie mają jeszcze pewnego pozostania na kolejny sezon w lidze okręgowej, więc o zdobycz punktową będzie jutro ostra walka.                                                                                           

Na sobotni mecz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.                  

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice