Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

Udany debiut zanotował trener Zdzisław Marszolik, gdyż po ciężkim 

boju Dąb Gaszowice wygrał na boisku w Zawadzie 1:0 (0:0) po bramce

z rzutu karnego Radosława Szpaka. 

 

 

 

W związku ze zmianą na stanowisku pierwszego trenera Dębu Gaszowice, prowadzenie drugiej drużyny Dębu Gaszowice objął dotychczasowy trener grupy młodzieżowej Dębu - Zbigniew Zdrzałek. Nowemu trenerowi drugiej drużyny życzymy samych sukcesów w pracy trenerskiej. 

 

 

 

W sobotę 2 maja nasza druga druzyna rozegrała mecz wyjazdowy w Markowicach podejmując tamtejszy LKS. Mimo wyrównanego meczu nasi zawodnicy ulegli gospodarzom 2:3. 

W pierwszej połowie obydwa zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych, jednak to gospodarze wykorzystali jedna z nich i do szatni schodzili prowadząc 1:0. Po stracie piłki w środku pola nasi zawodnicy nie zdołali zatrzymać akcji Markowic i stracili bramkę.

Po przerwie Dąb ruszył bardziej zdecydowanie do ataku i stwarzał sytuacje bramkowe. Jedną z nich po dośrodkowaniu z rzutu roznego strzałem głową wykończył Roman Wiesiołek i było 1:1. Nasza druzyna miał w tym okresie gry przewagę i kiedy wydawało się, ze zdobędziemy kolejną bramkę, to gospodarze z Markowic wyszli po raz kolejny na prowadzenie. Po wrzucie z autu i błędzie naszej defensywy piłkarz gospodarzy skierował piłkę głową do naszej bramki. Kilka minut później nasi zawodnicy zdołali wyrównać, a bramkę głową z najblizszej odległości zdobył Krzysztof Mielimonka. Gdy wydawało się, ze obie ekipy podzielą się punktami, kolejny błąd popełnił nasz zespół i gospodarze zdobyli decydującą bramkę w 90 minucie meczu. Pomimo ambitnej walki do końca nie zdołaliśmy wyrównać i mecz zakończył się wygraną LKS Markowice 3:2. 

 

 

W dniu 05 maja 2015 r  zrezygnował z pracy z pierwszym zespołem Dębu Gaszowice trener Adam Jachimowicz.

Dziękujemy trenerowi Jachimowiczowi za wykonaną pracę w klubie i życzymy wszystkiego dobrego.

Na stanowisko trenera pierwszej drużyny został powołany dotychczasowy trener drugiego zespołu Dębu - Zdzisław Marszolik.

  

W sobotę 02 mają 2015 r na boisku Przyszłości Rogów, Dąb Gaszowice uległ gospodarzom tego spotkania 2:1 (0:0) Bezbramkowa pierwsza połowa meczu nie dostarczyła kibicom zbyt wielu emocji. Zdecydowanie więcej ciekawego działo się w drugiej odsłonie meczu. Po kapitalnym wypuszczeniu na wolne pole Rafała Wójta przez Łukasza Michalskiego, napastnik Dębu najpierw popisał  się niesamowitą szybkością zostawiajac w tyle obrońców, by na  końcu celnym strzałem zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Po strzelaniu bramki Dąb Gaszowice dalej kontrolował spotkanie i mógł podwyższyć wynik. Bardzo dobrą okazję do strzelenia drugiej bramki dla Dębu, wypracował sobie najlepszy na boisku Radosław Szpak, jednakże jego strzał i dobitkę świetnie obronił bramkarz gospodarzy. Czego nie udalo sie gościom, tego dokonali gospodarze wyrównując stan  meczu na 1:1. Drużyna gospodarzy posiadająca w swoich szeregach kilku doświadczonych zawodników w końcówce spotkania przechyliła szalę na swoją korzyść. Marcinkowski świetnie dograł na głowę Pawelca, a ten ostatni zaskoczył Rafała Niedzielę i ustalił wynik meczu.

 

W zaległej 18 kolejce klasy okręgowej Dąb Gaszowice zremisował po zaciętym meczu w Gołkowicach 1:1 prowadzac do przerwy po bramce Radosława Szpaka z rzutu karnego 1:0

 

Opis meczu w rozwinięciu strony

 

To niestety nie był dobry weekend dla naszych drużyn. Zarówno pierwsza drużyna w sobotnim meczu na boisku w Piecach, uległa po dramatycznym meczu gościom z Rafako, tak i w niedzielę na boisku w Łukowie Śl, druga drużyna Dębu okrojona kadrowo do minimum, uległa Zgodzie Zawada Książęca.

 

Dąb Gaszowice - Rafako Racibórz = 3:4 (0:1)

 

Bramki dla Gaszowic: Szpak, Mazur, Trzetrzelewski

 

 

Dąb ll Gaszowice - Zgoda Zawada Książęca 1:4 (1:0) 

 

Bramka dla Gaszowic: Wojaczek

 

Relacja z sobotniego meczu w klasie okręgowej w rozwinięciu strony

 

W niedzielę 26 kwietnia 2015 r. o godzinie 16 00 druga drużyna Dębu Gaszowice w ramach rozgrywek B klasy, podejmować bedzie na boisku w Łukowie Śląskim gości z Zawady Książęcej.

 

Wszystkich kibiców na mecz serdecznie zapraszamy.

 

W sobotę 25 kwietnia 2015 r. o godz 16 30 pierwsza drużyna Dębu Gaszowice na boisku w Piecach podejmować będzie wicelidera rozgrywek klasy okręgowej Rafako Racibórz. Nie ma wątpliwości iż sobotni przeciwnik to bardzo wymagający rywal, ale przypomnę że po pięciu kolejkach jesiennej rundy nasza drużyna była liderem rozgrywek i w 6 tej kolejce jako lider przyjechaliśmy do Raciborza na mecz z Rafako. Mecz dosyć pechowo nasza drużyna przegrała i od tego czasu Dąb Gaszowice osiągał zdecydowanie słabsze wyniki niż wskazywał by na to potencjał drużyny. Nie ma co ukrywać iż w sobotnim meczu interesują nas tylko 3 pkt i mamy nadzieję, iż od tego meczu zaczniemy znowu serię zwycięstw i pogoń za czołówką, gdyż stać na to naszą drużynę.

 

Serdecznie zapraszamy wszyskich kibiców do dopingowania  naszej drużyny.

 

  

Druga drużyna Dębu Gaszowice zanotowała trzeci z rzędu remis w meczu B klasy. Tym razem nasi zawodnicy zremisowali w wyjazdowym meczu z Adamowicami. Na bardzo złej nawierzchni boiska w Bogunicach rezerwy Dębu przegrywały po pierwszej połowie 1:0. Gospodarze tego spotkania objęli prowadzenie po pewnie wykonanym rzucie karnym. Po przerwie wyrównał kapitan drugiej drużyny Dębu Krzysztof Mielimonka.

 

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice