Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

W meczu 20 kolejki Dąb Gaszowice uległ na boisku lidera tabeli Granicy Ruptawa 1:0 (0:0).

Pewnie krocząca po awans do  4 ligi drużyna z Ruptawy okazała się o 1 bramkę lepsza od naszej jedenastki.

Porażka na boisku lidera 1:0 nie jest oczywiście jakimś niesamowitym uszczerbkiem na honorze, ale cieszyć się też niestety nie mamy z czego. Trzeba też przyznać że terminarz nie rozpieszcza naszej drużyny, bo graliśmy w ostatnich kolejkach z czołówką tabeli  i kolejne mecze z Rafako i Rogowami, to także mecze z drużynami które są wyżej w tabeli od nas. Nie ma jednak co ukrywać że aspiracje naszego klubu są zdecydowanie wyższe, niż aktualne miejsce w tabeli i na kolejne straty punktowe nie możemy już sobie pozwolić. Bez względu na klasę rywali z którymi Dąb spotka się  w najbliższych kolejkach, liczymy na serię zwycięstw naszej drużyny i ostrą pogoń za czołówką tabeli.

 

 W sobotę 18 kwietnia 2015 r. o godzinie 16 30 pierwsza drużyna Dębu Gaszowice rozegra mecz o mistrzostwo klasy okręgowej na boisku lidera z Ruptawy. Bardzo liczymy na emocjonujące spotkanie i walkę naszej drużyny o punkty do końca meczu. Zapraszamy wszystkich kibiców do Ruptawy, by pomóc naszej drużynie w walce o punkty na ciężkim terenie lidera. 

 Niestety trener Dębu Adam Jachimowicz kolejny już raz najprawdopodobniej nie będzie mógł skorzystać z podstawowych napastników Dębu - Rafała Wójta i Marcina Staszewskiego którzy ciągle wzmagają się z urazami.

 

 

Zarówno pierwsza drużyna Dębu Gaszowice w klasie okręgowej, jak i druga drużyna Dębu grająca w B klasie zremisowały swoje mecze  na własnych boiskach. W sobotę na  boisku w Piecach pierwsza drużyna Dębu Gaszowice bezbramkowo zremisowała z Gwiazdą Skrzyszów. W niedzielę na  boisku w Łukowie Śl druga drużyna Dębu Gaszowice zremisowałą z LKS Pstrążna 2:2 (0:1).  Dla naszej drużyny obie bramki strzelił po przerwie Krzysztof Tomaszewski.  

 

Relacja z meczu okręgówki w rozwinięciu strony

 

W niedzielę 12 marca 2015 r. o godz 16 00 na boisku w Łukowie Śl druga drużyna Dębu Gaszowice w ramach rozgrywek B klasy, podejmować będzie drużynę LKS Pstrążna.

 

Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz.

 

W sobotę  11 kwietnia 2015 r  o godz 16 00 pierwsza drużyna Dębu Gaszowice gościć będzie drużynę Gwiazdy Skrzyszów. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie, gdyż o sile naszego sobotniego przeciwnika świadczyć może fakt, iż dwa razy w tym sezonie pokonali już lidera z Ruptawy i zajmują obecnie 3 miejsce w tabeli.                                                                                                

Na sobotni mecz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.                             

 

Górki Śl - Dąb II Gaszowice 2:2 (0:0)

 

Bramki dla Gaszowic: Artur Sapek, Roman Wiesiołek

 

    W sobote o godz 11 00 nasza druga drużyna rozegrała mecz w Górkach Śl. O pierwszej połowie tego meczu można powiedzieć tylko tyle że się odbyła i zakończyła sie wynikiem 0:0. Druga połowa to gra głównie pod dyktando Dębu Gaszowice szczególnie po strzeleniu  bramki przez Artura Sapka na 1:0. Przez kilkanaście minut po strzeieniu bramki na 1:0 wydawało się że wygrana jest juz pewna  gdyż Dąb zdecydowanie panował nad wydarzeniami boiskowymi, ale duży błąd w obronie naszej  drużyny po kontrze Górek Śl  dał wyrównanie gospodarzom tego meczu. Po nastąpnych kilku minutach kolejna kontra  gospodarzy tym razem  drugą stroną boiska nie została w porę zablokowana i po dośrodkowaniu  zawodnik Górek Śl skutecznie wykończył akcje na 2:1. Na nasze szczęście szybko wyrównał stan meczu Roman Wiesiołek, który wszedł na  boisko w 2 giej połowie meczu. Obie drużyny próbowały jeszcze zmienić losy spotkania, bliżej strzelenia 3 ciej bramki był Dąb, gdyż po strzale Krzysztofa Wrzałka piłka otarła  się jeszcze o poprzeczkę. Ostatecznie drużyny podzieliły sie punktami, z czego  głównie cieszyć powinni się gospodarze, bo Gaszowice nie wykorzystały niestety  swojego potencjału w tym meczu. 

 

  W sobotę 04 kwietnia 2015 r. seniorskie drużyny Dębu Gaszowice grać będą w wyjazdowych meczach. Pierwsza drużyna Dębu grać będzie o godz 13 00 na boisku w Gołkowicach. Druga drużyna Dębu Gaszowice zagra wyjazdowy mecz w Górkach Śląskich o godz 11 00. Zapraszamy wszystkich kibiców na wyjazdowe mecze.

   

    W niedzielę na boisku w Łukowie Śląskim druga drużyna Dębu Gaszowice pokonała gości z Siedlisk 2:0 (0:0) po bramkach Sapka oraz Wojaczka.      

   

    Gratulujemy.

 

Dąb Gaszowice - Silesia Lubomia 2:3 (1:1)

 

Bramki dla Gaszowic: Łukasz Michalski, Kamil Warnicki

 

Dąb Gaszowice pozbawiony w pierwszym wiosennym meczu na swoim terenie dwóch podstawowych napastników Rafała Wójta oraz Marcina Staszewskiego zagrał niestety w sobotę słaby mecz. Nasza drużyna dwa razy obejmowała w tym meczu prowadzenie po bramkach Łukasza Michalskiego oraz Kamila Warnickiego, lecz ostatecznie uległa dobrze grającej drużynie Lubomii. Tę gorzka pigułkę niestety musimy przełknąć i powalczyć za tydzień o 3 pkt na ciężkim terenie w Gołkowicach.

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice