Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 W sobotę 20 maja 2017 r. o godz 17 00 w ramach 26 kolejki katowickiej 2 grupy ligi okręgowej GKS Dąb Gaszowice rozegra swój mecz na wyjeździe z Przyszłością Ciochowice. Sobotni rywal Dębu to chyba najbardziej nieobliczalna drużyna w naszej grupie okręgówki. Przyszłość Ciochowice potrafiła w jesiennym meczu, przegrać na własnym boisku z mocnym personalnie ROWem aż 0:10, by na wiosnę wygrać w Rybniku z równie mocnym składem ROWu 4:2. Tydzień przed wygraną z ROWem w Rybniku, Ciochowice przegrały jednak u siebie z niżej notowanym Rymerem 2:3. Mocna personalnie na jesień Czernica polegla w Ciochowicach aż 3:6. Także w jesiennym meczu na Piecach, Dąb najpierw prowadzil z Ciochowicami 2:0, by w drugiej połowie przegrywać już 2:3. Ostatecznie nasza drużyna wygrała 4:3, ale emocje towarzyszyły nam do ostatnich minut. Jak będzie w sobotę ? zobaczymy. Jedno jest pewne, iż dla GKSu Dębu Gaszowice liczą się w tym meczu tylko 3 pkt. Duże i dobre boisko w Ciochowicach, nie powinno być przeszkodą w realizacji tego celu. Jak zwykle liczymy też na kibiców Dębu, gdyż doping dla naszych w tym meczu, będzie bardzo ważny.


Na dzisiejszy mecz z Przyszłością Ciochowice podstawiony będzie autokar. Wyjazd z boiska na Piecach o godz 14 40. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

 

GKS Dąb Gaszowice - LKS Buk Rudy Wielkie 7:1 (2:0)

Bramki dla Gaszowic: G Brózda - 3 bramki, T Reguła - 2 bramki, M Reguła, K Szewczyk

Po kilku meczach w których skuteczność naszej drużyny mocno zawodziła, dziś nasi piłkarze odblokowali się i pokazali na co ich stać. Drużyna GKS Dębu Gaszowice prawie w każdym meczu ma przytłaczającą przewagę, niestety ze skutecznością to już różnie bywa. Dziś było jednak bardzo dobrze. Co prawda przynajmniej trzy stuprocentowe sytuacje również dziś zostały niewykorzystane, ale nasi piłkarze strzelili w sumie 7 bramek, więc jest zdecydowana poprawa. Do przerwy do bramki trafiali Grzegorz Brózda oraz Mariusz Reguła, po przerwie po 2 bramki dołożyli Tomasz Reguła oraz Grzegorz Brózda. Wynik na 7:1 ustalił Krzysztof Szewczyk. Drużyna GKSu Dębu Gaszowice zagrała dziś bardzo dobry mecz.

Wielkie brawa Panowie !!!

Rozgrywki w lidze okręgowej nabierają przyśpieszenia. Już w środę 17 maja 2017 r.  o godz 18 00 na boisku w Piecach GKS Dąb Gaszowice rozegra zaległy mecz 21 kolejki z drużyną LKS Buk Rudy Wielkie. Mamy wszyscy nadzieję, iż limit pecha w strzelaniu bramek przez naszą drużynę po sobotnim meczu już się wyczerpał i jutro będzie już tylko dobrze, w tym elemencie gry. Goście z Rud Wielkich skutecznie ostatnio bronią się przed degradacją i tanio skóry nie sprzedadzą, więc emocji jak zwykle na Piecach nie zabraknie. Na jutrzejszy mecz, wszystkich kibiców serdecznie więc zapraszamy.

GKS Dąb Gaszowice - Sokół Łany Wielkie 2:2 (2:2)

Bramki dla Gaszowic: Wieczorek, K Słaby

GKS Dąb Gaszowice we wczorajszym meczu tylko zremisował z Sokołem Łany Wielkie. Zaczęło się bardzo dobrze, gdyż po rzucie wolnym wykonanym przez Mariusza Regułę, Paweł Wieczorek otworzył wynik wczorajszego spotkania i wydawało się, iż kolejne bramki to tylko kwestia czasu. Kolejnych sytuacji jednak nie wykorzystaliśmy, a po akcji Sokoła jeden z ich piłkarzy zdecydował się na strzał z okolicy 20 metra i zaskoczył nim Roberta Tlołkę. Dąb ruszył do odrabiania strat, ale to goście po klasycznej kontrze wyszli na prowadzenie w tym meczu. Nasza drużyna dopiero tuż przed końcem pierwszej połowy wyrównała. Mariusz Reguła dośrodkował z lewej strony, a akcję zamknął strzałem przy słupku Kuba Słaby. Ta bramka dała wszystkim nadzieję, iż w drugiej połowie może być już tylko lepiej. Niestety nie było, pomimo olbrzymiej przewagi w polu i sytuacjach w których wydawało się, że bramki muszą już paść, bramki niestety nie padały. Widać było wyraźnie, iż dotknęła nas w drugiej połowie totalna niemoc strzelecka. Musimy mieć wszyscy jednak nadzieję, iż w środę w zaległym meczu z Bukiem Rudy Wielkie, będzie już dużo lepiej.

W ramach 25 kolejki katowickiej 2 grupy ligi okręgowej GKS Dąb Gaszowice w sobotę 13 maja 2017 r. o godz 17 00 podejmować będzie na boisku w Piecach beniaminka Sokół Łany Wielkie. Po środowej porażce w Nędzy, nasza drużyna bardzo będzie chciała się zrehablilitować. Na sobotni mecz, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

LKS 1908 Nędza - GKS Dąb Gaszowice 4:2 (2:1)

Tomasz Czerny 10., Adrian Cichecki 28., 55., Artur Tecler 85. - Paweł Wieczorek 40.-k., Grzegorz Brózda 80.

LKS 1908 Nędza: Mateusz Skwirut - Filip Erynkwajt, Tomasz Czerny, Mykola Kozub, Mariusz Kalus, Adrian Cichecki (85. Denis Sobik), Michał Grzesik, Sebastian Gorzolnik (75. Szymon Maślanka), Łukasz Sombrowski (79. Szymon Trzeciakowski), Artur Tecler (90. Maciej Giemza), Mariusz Frydryk. Trener: Marek Hanzel.

GKS Dąb Gaszowice: Mirosław Kuczera - Mariusz Kraśniewski, Krzysztof Sikora, Szymon Jezierski (80. Jakub Gnyp), Mariusz Reguła, Tomasz Reguła, Jakub Słaby (67. Kamil Sikora), Krzysztof Szewczyk (87. Łukasz Michalski), Beniamin Pyszny (63. Przemysław Stebel), Paweł Wieczorek, Grzegorz Brózda. Trener: Zdzisław Marszolik.

Niestety porażką zakończył się wyjazdowy mecz naszej drużyny na boisku w Nędzy. Pomimo tego iż GKS Dąb Gaszowice praktycznie przez cały mecz miał przewagę w polu grając w ataku pozycyjnym, nie zdołał przywieść z Nędzy nawet 1 pkt. Po kilku pierwszych minutach sporej przewagi Dębu, Nędza objęła prowadzenie po świetnym uderzeniu Tomasza Czerny z rzutu wolnego. Drużyna LKSu Nędza od tego momentu bardzo dobrze ustawiła sobie mecz, grając swój ulubiony kontratak. O losach meczu zdecydowały jednak dwa prezenty naszej drużyny w grze obronnej, które gospodarze skrzętnie wykorzystali. Nie pomogła nawet piękna bramka Grzegorza Brózdy, która dała jeszcze nadzieję przynajmniej na remis. Przy stanie 3:2 trener Marszolik postawił wszystko na jedna kartę, zdejmując jednego ze środkowych obrońców. Fakt ten wykorzystali jednak gospodarze przypieczętowując w 85 min meczu swoje zwycięstwo. O meczu wypada jak najszybciej zapomnieć i przygotować się już do kolejnej walki o punkty, w sobotę na Piecach.

W środę 10 maja 2017 r. o godz 17 30 na boisku w Nędzy w ramach 24 kolejki ll grupy katowickiej ligi okręgowej, zmierzą się LKS Nędza (najlepszą drużyną wiosny 6 wygranych i 1 remis) oraz GKS Dąb Gaszowice - lider rozgrywek. Spodziewać się więc możemy bardzo ciekawego widowiska i liczymy że nasi piłkarze pokażą jutro w Nędzy, iż nie przypadkowo są na pierwszym miejscu w tabeli. Wierzymy w naszych piłkarzy i zapraszamy kibiców do wsparcia drużyny Dębu w tym ważnym meczu.

GKS Dąb Gaszowice - KS Rymer Rybnik 4:1 (1:1)

Bramki dla Gaszowic: Wieczorek - 2, T Reguła, Brózda

Ważne zwycięstwo w kontekście walki o awans osiągnął dziś GKS Dąb Gaszowice. Mecz niestety nie był taki łatwy i długo nasza drużyna męczyla się z przyjezdnymi. Na nasze szczęście tak jak w meczu Łabędami kapitalą zmianę dał Kuba Słaby. Kuba przeprowadzil kluczową akcję, którą wykończył Paweł Wieczorek. Ostatnie 25 min meczu to już duża przewaga Dębu, a bramki dołożyli Grzegorz Brózda i Paweł Wieczorek.

Brawo Panowie !!!

 
 
Wydział Gier ŚlZPN wyznaczył nowe terminy meczów w rozgrywkach ZINA - Klasa Okręgowa grupa 2
 
GKS Dąb Gaszowice - LKS Buk Rudy na dzień 17.05.2017 r. (środa) godz. 18:00
 
KS 94 Rachowice - GKS Dąb Gaszowice na dzień 31.05.2017 r. (środa) godz. 18:00.

 

 

Informujemy iż ze względu na bardzo zły stan murawy spowodowany opadami deszczu, za zgodą ŚLZPN, a także zgodą GKSu Dębu Gaszowice, KS 94 Rachowice poprosił o odwołanie i przeniesienie meczu 22 kolejki II grupy katowickiej ligi okręgowej. Spotkanie które pierwotnie miało odbyć się w sobotę 29 kwietnia 2017r. o godz. 17.00 zostało odwołane. Nowy termin spotkania zostanie ustalony w najbliższym czasie.

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice