Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 
W dniu wczorajszym 24 lutego 2017r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze GKSu Dębu Gaszowice. Walne Zebranie udzieliło absolutorium odchodzącemu Zarządowi. Odbyły się także wybory do nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Prezesem na kolejne 2 lata został ponownie wybrany Jacek Widenka. Pełny skład nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej prezentujemy poniżej.
 
Prezes - Widenka Jacek
Skarbnik - Nogły Leszek
V-ce Prezes - Kubek Wojciech
V-ce Prezes - Syrek Janusz
Sekretarz - Mielimonka Krzysztof
 
Pozostali Członkowie Zarządu:
 
Kowalski Zdzisław
Mielimonka Zenon
Pielacz Marian
Pustołka Czesław
Salwiczek Tomasz
Stebel Zdzisław
Szymkiewicz Roman
Żuchowicz Stanisław
 
Skład Komisji Rewizyjnej:
 
Przewodniczący - Sznajder Przemysław
Członek Komisji - Mazurek Michał
Członek Komisji - Tomaszewski Piotr 
 

 

W dniu 24 lutego 2017 r. o godz 18 00 w kawiarni OKISu w Gaszowicach, odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze GKSu Dębu Gaszowice oraz wybór nowego Zarządu.

 

W dniu 25 lutego 2017 r. o godz 19 00 pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice rozegra na boisku MOSIRu Rybnik kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Naszym przeciwnikiem będzie 3 drużyna po rundzie jesiennej 3 grupy katowickiej ligi okręgowej Rafako Racibórz.

 

 

 

Piłkarz GKSu Dębu Gaszowice Przemysław Kośmider, został wypożyczony do końca sezonu do drużyny KS Unia Książenice. Dzięki Przemek za półtorej sezonu gry dla Dębu. Życzymy Ci wszystkiego dobrego w barwach Unii Książenice i oby Cię omijały kontuzje.

 

 

Niestety nie dojdzie do skutku zaplanowany na środę 22 lutego 2017 r mecz kontrolny naszej drużyny z Polonią Głubczyce. 

 
Bardzo ciekawy mecz sparingowy rozegrał dziś GKS Dąb Gaszowice na boisku w Pszczynie z tamtejszą Iskrą Pszczyna.
Trener Marszolik już tradycyjnie dał pograć w sparingu bardzo szerokiej kadrze zawodników Dębu i zawodnikom testowanym. Nasza drużyna objęła prowadzenie w 1 połowie meczu. Po podaniu Grzegorza Brózdy, Paweł Wieczorek pokonał bramkarza Iskry. Gospodarze tego meczu wzmocnieni w stosunku do rundy jesiennej kilkoma nowymi zawodnikami na czele z Marcinem Sobczakiem (jesiennym liderem strzelców III ligowego Pniówka Pawłowice) mocno dążyli do wyrównania, ale bardzo dobrze spisywał się w bramce Dębu Mirosław Kuczera. Także kilka dobrych sytuacji w pierwszej połowie mieli nasi piłkarze, ale bramkarz Iskry po raz drugi nie dał się zaskoczyć. W 2 połowie wyszła w większości już nowa 11 tka Dębu i też pierwsze 20-25 min było bardzo dobre. Piłkarze Dębu mieli okazje do podwyższenia wyniku, a najbliżej był chyba Jarek Pawelec, który już tradycyjnie bliski był zdobycia bramki głową. Sytuację na boisku zmienił rzut karny podyktowany na Sobczaku, który sam wykorzystał 11 tkę pokonując dobrze broniącego w bramce Dębu Błażeja Mandrysza. Kilka minut poźniej po rzucie rożnym Iskra wyszła na prowadzenie 2:1. Nasi zawodnicy rzucili się jeszcze do odrabiania strat, ale w końcówce widoczny był już brak kluczowych zawodników Dębu. W ostatniej akcji meczu Iskra wyprowadziła kontratak, dobrze rozegrał akcję Sobczak i jeden z zawodników Iskry z bliska podwyższył na 3:1
Wynik końcowy mało adekwatny do tego co działo się przez 90 min na boisku (bo najsprawiedliwszy wydawałby się remis) ale to tylko mecz kontrolny i trener Marszolik wypróbował aż 19 zawodników. Była to pierwsza w histori konfrontacja obu klubów. Życzymy wyraźnie wzmocnionej Iskrze Pszczyna utrzymania się w IV lidze i mamy też nadzieję, że na jesień będziemy mieli możliwość zrewanżować się tej drużynie, już w prawdziwym meczu o punkty.
 
Iskra Pszczyna - GKS Dąb Gaszowice 3:1 (0:1)
 
Bramka dla Gaszowic: Wieczorek
 
Skład Dębu I połowa: Kuczera (testowany) - Kraśniewski, K Słaby, Krzysztof Sikora, D Słaby - Stebel-testowany (B Pyszny), T Reguła, M Reguła-testowany, Kamil Sikora (Szewczyk) - Wieczorek, Brózda
 
Skład Dębu II połowa: Mandrysz (testowany) - Michalski, K Słaby, Krzysztof Sikora, D Słaby (M Reguła-testowany) - Szymura, Tomas, Gnyp, Szewczyk (Kamil Sikora), B Pyszny (Stebel-testowany) - Pawelec

 

 

W sobotę 18 lutego 2017 r. o godz 11 00 na boisku w Pszczynie pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice rozegra kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do wiosennej rundy ligi okręgowej. Sparingpartnetem naszej drużyny będzie 4 ligowa Iskra Pszczyna.

 

 

 

GKS Dąb Gaszowice - TKKF ZUCH Orzepowice 7:0 (2:0)

Bramki dla Gaszowic: B Pyszny, Pawelec, Brózda - 2 bramki, Szewczyk, Stebel, Wieczorek
 
Skład Dębu I połowa: Tlołka - D Słaby, K Słaby, Krzysztof Sikora, Zientek, Michalski - Szymura, Kamil Sikora, Gnyp, B Pyszny - Pawelec
 
Skład Dębu II połowa: Kuczera (testowany) - Kraśniewski, Sachs, Krzysztof Sikora, M Reguła (testowany) - Stebel (testowany), Szewczyk, T Reguła, Tomas - Wieczorek, Brózda
 
21 zawodników sprawdził trener Marszolik w kolejnym meczu sparingowym w ramach przygotowań do wiosennej rundy ligi okręgowej.
 

 

15 lutego (środa) o godz 19 00 na boisku MOSiRu Rybnik GKS Dąb Gaszowice rozegra mecz kontrolny z TKKF ZUCH Orzepowice

 

Naprzód Zawada - GKS Dąb Gaszowice 1:4 (1:2)

 

Bramki dla Gaszowic: samobójcza (po uderzeniu Marka Tomasa i odbiciu od obrońcy Zawady), Jezierski, Gnyp, Wieczorek

 

Skład Gaszowic: Mandrysz (testowany) - Kraśniewski, Sachs, Jezierski, M Reguła (testowany) - Tomas, Gnyp, T Reguła, Stebel (testowany) - Pawelec, Brózda

Grali także: Tlołka, Wieczorek, Szewczyk, Szymura

 

Pomimo braku kilku ważnych piłkarzy Dębu we wczorajszym sparingu, nasza drużyna pewnie wygrała z 5 drużyną 3 grupy katowickiej okręgówki.

 

 

Zaplanowany na niedzielę 12 lutego 2017 r. mecz kontrolny pomiędzy GKS Dąb Gaszowice a Naprzód Zawada został przesunięty na sobote 11 lutego 2017 r. Sparing zostanie rozegrany o godz 15 00, na boisku w Wodzisławiu Śl (boisko ze sztuczną nawierzchnią przy Budowlance) 

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice