Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

Wszystkiego dobrego, zdrowia oraz szczęścia w Nowym 2017 Roku życzy Zarząd GKSu Dębu Gaszowice.

 

Informujemy iż pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice rozpoczyna okres przygotowawczy do rundy rewanżowej 9 stycznia 2017 r. W ramach okresu przygotowawczego zaplanowanych zostało 9 meczów kontrolnych, których dokładne godziny zostaną podane na stronie, na kilka dni przed ich terminem. Jak już wcześnie podane zostało na stronie GKS Dąb Gaszowice pierwszy sparing rozegra 21 stycznia 2017 r. z liderem 2 grupy 4 ligi KS Decor Bełk. Całościowy plan gier kontrolnych przedstawiamy poniżej:

 

21 stycznia 2017 r - KS Decor Bełk godz 10 45 Dębieńsko

29 stycznia 2017 r - Naprzód Czyżowice godz 15 00 MOSIR Rybnik

05 luty 2017 r - Przyszłość Rogów godz 13 00 MOSIR Rybnik

05 luty 2017 r - KS Górnik Boguszowice godz 15 00 MOSIR Rybnik

12 luty 2017 r - Naprzód Zawada godz 15 00 MOSIR Rybnik

15 luty 2017 r - TKKF ZUCH Orzepowice godz 19 00 MOSIR Rybnik

18 luty 2017 r - Iskra Pszczyna -  godz 11 00 Pszczyna

22 luty 2017 r - Polonia Głubczyce boisko Rybnik-Kamień

25 luty 2017 r - Rafako Racibórz godz 19 00 MOSIR Rybnik

04 marca 2017 r - Naprzód Syrynia

11 marca 2017 r -  Silesia Lubomia 

18 marca 2017 r - 16 kolejka okręgówki na boisku ROW II Rybnik

 

 

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych i pełnych radości Świąt Bożego Narodzenia, dla wszyskich piłkarzy, kadry szkoleniowej, kibiców, sponsorów i wszystkich innych związanych z naszym klubem. W Nowym Roku życzymy naszym drużynom samych sukcesów, a w seniorskiej piłce dwóch awansów.

 

                              Zarząd GKSu Dębu Gaszowice

 

Na łamach nowiny.pl możemy przeczytać najnowszy artykuł dotyczący GKSu Dębu Gaszowice, zapraszamy do lektury.

 

http://sport.nowiny.pl/sport/123982-dab-gaszowice-jak-bruk-bet-termalica-nieciecza.html 

 

 

Całościowy plan okresu przygotowawczego oraz wykaz sparingów pierwszej drużyny, zostanie podany na stronie w terminie późniejszym. Informujemy jednak, iż pierwszy sparing GKSu Dębu Gaszowice zaplanowany jest na sobotę 21 stycznia 2017 r.  o godz 10 00. Sparingpartnerem naszej drużyny będzie lider drugiej grupy 4 ligi KS Decor Bełk.

 

 

Nie ma co ukrywać, iż nasza pierwsza drużyna rozegrała bardzo dobrą rundę jesienną. Do 14-tu wygranych meczów w okręgówce, możemy jeszcze dodać 3 wysoko wygrane mecze Pucharu Polski. Stratę punktową zanotowaliśmy jedynie w zremisowanym meczu w Ptakowicach z Dramą, na boisku które częściowo już wtedy nie nadawało się do gry ( kolejny mecz w Ptakowicach został już przesunięty na wiosnę na 19 kwietnia 2017 r.) Dziękujemy więc i gratulujemy całej drużynie, na czele z trenerem Zdzisławem Marszolik wspaniałego wyniku. Dziękujemy także wszystkim naszym sponsorom, na czele z firmą Lorken-Tech Henryk Bugdol, bez których ten wynik byłby niemożliwy. Podziękowania należą się także kibicom Dębu, którzy licznie jeździli za drużyną na mecze wyjazdowe i swoim dopingiem, zagrzewali naszych do walki o punkty.

 

Co przyniesie wiosna, tego tak do końca nikt jeszcze nie wie. Jedno jest pewne, iż GKS Dąb Gaszowice zrobi wszystko, by zająć na koniec sezonu pierwsze miejsce w swojej grupie okręgówki. Wydaje się, iż kluczowe w osiągnięciu tego celu, będzie 5 pierwszych wiosennych meczów. Najpierw wyjazd na boisko ROWu Rybnik, dalej u siebie z nieobliczalnym w tym sezonie ŁTS Łabędy, kolejno derbowy mecz w Rydułtowach, mecz na Piecach z wiceliderem z Przyszowic oraz derbowe starcie w Czernicy. Po tych 5 meczach będziemy już sporo wiedzieli, a jak będzie, zobaczymy na wiosnę.

 

 

Decyzją Wydziału Gier Podokręgu Racibórz zmieniony został wynik rozgrywanego na Piecach półfinału Pucharu Polski w Podokręgu Racibórz pomiędzy GKS Dąb Gaszowice, a Unią Racibórz. Ze względu na występ w składzie Unii Racibórz nieuprawnionego w tym meczu do gry Bartosza Remień, Wydział Gier zmienił wynik na boisku 5:2 po dogrywce dla Dębu, na walkower dla GKSu Dębu Gaszowice 5:0

 

  

Wynikiem 3:3 zakończył się już 41 Barbórkowy mecz na boisku w Piecach. W sobotnie popołudnie tradycyjnie już spotkali się piłkarze którzy grają obecnie w klubie (w tym roku z niewielkimi odstępstwami od tej reguły) z byłymi zawodnikami klubu. 

 

Drużyna GKSu Dębu Gaszowice wystąpiła w dosyć eksperymentalnym składzie, a stanowili ją głównie zawodnicy drugiej drużyny.

 

GKS Dąb Gaszowice: B Porwoł - P Berger, P Sznajder, K Bugdol, Z Zdrzałek, D Staniek, S Jezusek, S Tomaszewski, K Tomaszewski

 

Oldboje Gaszowice: G Cichos - Z Bugdol, Cz Bugdol, H Pypeć, R Fojcik, A Watoła, W Kubek, D Pluta, W Bugdoł, K Bednorz, M Otlik

 

GKS Dąb Gaszowice - Oldboje Gaszowice 3:3 (2:1)

 

Bramki dla GKS: Staniek, Sznajder, Berger

Bramki dla Oldboje: W Bugdoł - 2, D Pluta

Sędziował: Janusz Syrek

 

Prowadzenie w tym meczu objęli piłkarze GKSu, Oldboje zaczęli gonić wynik po fantastycznym uderzeniu W Bugdoła i przelobowaniu świetnie jak zwykle broniącego B Porwoła. Po przerwie Oldboje po trafieniach W Bugdoła oraz D Pluty objęli prowadzenie, ale ostatnią bramkę w meczu zdobył GKS i mecz zakończył się remisem 3:3. Drużyna Oldbojów grała co prawda w przewadze, ale z kontuzją grał K Bednorz, a w 2 połowie kontuzji doznał też W Bugdoł i musiał zejść z boiska. Po meczu odbyła się jeszcze seria rzutów karnych, ale bardziej dla zabawy, gdyż nikt konkretnego wyniku w karnych już nie liczył. 

 

 

Czołówka strzelców 2 grupy katowickiej okręgówki, po rundzie jesiennej.

 

18 - Frydryk - Nędza

17 - Brózda - Gaszowice

15 - Gładkowski - ROW

14 - Śleziak - Rydułtowy

13 - Drozdowski - ROW, Hajok - Przyszowice

11 - T Wawrzyniak - Przyszowice

10 - Standera - Zbrosławice, Dudziński - Czernica

9 - Piechocki - Rachowice, Reinhard - Czernica

8 - B Pyszny - Gaszowice, Kiełtyka - Przyszowice, Kuciel - Czernica

 

 

Zarząd GKSu Dębu Gaszowice informuje, iż przyjmowane są zapisy na klubowe koszulki. Koszulka polo, w kolorze zielonym z herbem klubu, koszt 40 zł. Zapisy przyjmuje Prezes Jacek Widenka do piątku 02 grudnia 2016 r. tel 668247095

 

 

W sobotnim ( 26 listopada 2016 r ) półfinale Pucharu Polski Podokręgu Racibórz, Zameczek Czernica pokonał Naprzód Zawada 4:0 (0:0), a to oznacza iż we wiosennym finale pierwszy raz w historii zagrają dwie drużyny z Gminy Gaszowice. Finał najprawdopodobniej gdzieś w połowie kwietnia, ale o terminie i miejscu finałowego meczu, dowiemy się po decyzjach Zarządu Podokręgu Raciborz.

 

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice