Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

Naprzód Syrynia - GKS Dąb Gaszowice 5:4 (3:1)

 

Bramki dla Gaszowic: Stebel - 2 bramki, Wieczorek, Brózda
 
Skład Gaszowic I połowa:
Kuczera - Kraśniewski, Krzysztof Sikora, K Słaby, D Słaby - Gnyp 
(T Reguła), Szewczyk, M Reguła - Stebel, Wieczorek, B Pyszny
 
W II połowie grali też:
Mandrysz, Michalski, Jezierski, Kamil Sikora, Szymura, Brózda
 
Hokejowym wynikiem zakończył się wczorajszy sparing naszej drużyny w Syryni. Już przed meczem wiedzieliśmy iż nasz sparingpartner to bardzo mocna drużyna, posiadająca w swoich szeregach kilku doświadczonych zawodników grających wcześniej w wyższych ligach. Swoją wartość Naprzód Syrynia udowodniła w rundzie jesiennej 3 grupy okręgówki, gdzie od samego początku piłkarze z Syryni byli w czołówce. Wczorajsze strzelanie rozpoczęli gospodarze, wyrównująca bramkę strzelił z karnego Wieczorek po faulu w polu karnym na B Pyszny. Gdy wydawało się że nasza drużyna przejęła już kontrolę nad wydarzeniami na boisku, straciliśmy w krótkim odstępie czasu 2 bramki. Najpierw po interwencji Kuczery piłka odbiła się od naszego obrońcy i wpadła do bramki. Parę minut później kolejny kontratak Syryni i gospodarze strzelaja bramke na 3:1 po ewidentnym spalonym. Sędzia popełnił w tym wypadku spory błąd i niesłusznie uznał bramkę. Po przerwie wszedł na boisko Grzegorz Brózda i Dąb jeszcze bardziej naciskał na gospodarzy, czego efektem były 2 bramki bardzo dobrze grającego w drugiej połowie Przemka Stebla. Gospodarze w 2 połowie ograniczali się głównie do kontrataków, ale trzeba przyznać iż nasza drużyna miała sporo problemów z kontrami piłkarzy z Syryni. Dąb dążył do objęcia prowadzenia, ale kontratak Syryni i nieporozumienie naszego bramkarza z obrońcą, wykorzystał zawodnik Naprzodu strzelajac na 4:3. Kilka kolejnych dogodnych sytuacji dla Gaszowic nie zostało uwieńczonych bramką, aż do akcji po ktorej Grzegorz Brózda soczystym strzałem wyrównał stan meczu na 4:4. Kolejny już raz wydawało się, iż Gaszowice mogą ten szalony sparing jeszcze wygrać, bo akcje naszego zespołu były bardzo groźne, ale to Syrynia po kolejnym kontrataku strzeliła 5 ta bramkę i ustaliła wynik meczu kontrolnego. Zbyt dużo prezentów w grze obronnej naszej drużyny (do tego prezent sędziego) zaważyły o końcowym wyniku. Na szczęście to tylko mecz sparingowy, ale w meczu o punkty musimy grać dużo lepiej w obronie. Nad tym elementem gry na pewno w ostatnich dniach przygotowań do rundy wiosennej, będzie pracował trener Marszolik ze swoimi piłkarzami.

 

W dniu 04 marca 2017 r. o godz 15 00 pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice rozegra na bocznym boisku w Syrynii, kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Naszym przeciwnikiem będzie 4 drużyna po rundzie jesiennej 3 grupy katowickiej ligi okręgowej - Naprzód Syrynia.

 

Zarząd Podokręgu Racibórz wyznaczył termin finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu. Przypominany iż w finale zmierzą się dwie drużyny z Gminy Gaszowice. GKS Dąb Gaszowice oraz Zameczek Czernica. Finał odbędzie sie na stadionie w Pszowie 12 kwietnia 2017r. o godz 16 00 (środa)

 
GKS Dąb Gaszowice - Rafako Racibórz 4:0 (3:0)
Bramki dla Gaszowic: Szewczyk, Wieczorek, Szymura, Kamil Sikora
 
Skład Dębu I połowa:
Kuczera - Michalski, Krzysztof Sikora, K Słaby, M Reguła (testowany) - T Reguła, Gnyp, Szewczyk - Wieczorek, Brózda, Szymura
Skład Dębu II połowa:
Tlołka (Kuczera) - Michalski, Krzysztof Sikora, K Słaby, D Słaby - T Reguła (Zientek), Kamil Sikora, Tomas - B Pyszny, Brózda (Wieczorek), Stebel
 
Tym razem dyspozycję 18 piłkarzy sprawdził trener Marszolik w meczu kontrolnym z aktualnie 3 drużyną 3 grupy katowickiej okręgówki - Rafako Racibórz. Cieszy skuteczność naszych, ale także gra na zero z tyłu.

 

 
W dniu wczorajszym 24 lutego 2017r. odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze GKSu Dębu Gaszowice. Walne Zebranie udzieliło absolutorium odchodzącemu Zarządowi. Odbyły się także wybory do nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej. Prezesem na kolejne 2 lata został ponownie wybrany Jacek Widenka. Pełny skład nowego Zarządu i Komisji Rewizyjnej prezentujemy poniżej.
 
Prezes - Widenka Jacek
Skarbnik - Nogły Leszek
V-ce Prezes - Kubek Wojciech
V-ce Prezes - Syrek Janusz
Sekretarz - Mielimonka Krzysztof
 
Pozostali Członkowie Zarządu:
 
Kowalski Zdzisław
Mielimonka Zenon
Pielacz Marian
Pustołka Czesław
Salwiczek Tomasz
Stebel Zdzisław
Szymkiewicz Roman
Żuchowicz Stanisław
 
Skład Komisji Rewizyjnej:
 
Przewodniczący - Sznajder Przemysław
Członek Komisji - Mazurek Michał
Członek Komisji - Tomaszewski Piotr 
 

 

W dniu 24 lutego 2017 r. o godz 18 00 w kawiarni OKISu w Gaszowicach, odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo Wyborcze GKSu Dębu Gaszowice oraz wybór nowego Zarządu.

 

W dniu 25 lutego 2017 r. o godz 19 00 pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice rozegra na boisku MOSIRu Rybnik kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Naszym przeciwnikiem będzie 3 drużyna po rundzie jesiennej 3 grupy katowickiej ligi okręgowej Rafako Racibórz.

 

 

 

Piłkarz GKSu Dębu Gaszowice Przemysław Kośmider, został wypożyczony do końca sezonu do drużyny KS Unia Książenice. Dzięki Przemek za półtorej sezonu gry dla Dębu. Życzymy Ci wszystkiego dobrego w barwach Unii Książenice i oby Cię omijały kontuzje.

 

 

Niestety nie dojdzie do skutku zaplanowany na środę 22 lutego 2017 r mecz kontrolny naszej drużyny z Polonią Głubczyce. 

 
Bardzo ciekawy mecz sparingowy rozegrał dziś GKS Dąb Gaszowice na boisku w Pszczynie z tamtejszą Iskrą Pszczyna.
Trener Marszolik już tradycyjnie dał pograć w sparingu bardzo szerokiej kadrze zawodników Dębu i zawodnikom testowanym. Nasza drużyna objęła prowadzenie w 1 połowie meczu. Po podaniu Grzegorza Brózdy, Paweł Wieczorek pokonał bramkarza Iskry. Gospodarze tego meczu wzmocnieni w stosunku do rundy jesiennej kilkoma nowymi zawodnikami na czele z Marcinem Sobczakiem (jesiennym liderem strzelców III ligowego Pniówka Pawłowice) mocno dążyli do wyrównania, ale bardzo dobrze spisywał się w bramce Dębu Mirosław Kuczera. Także kilka dobrych sytuacji w pierwszej połowie mieli nasi piłkarze, ale bramkarz Iskry po raz drugi nie dał się zaskoczyć. W 2 połowie wyszła w większości już nowa 11 tka Dębu i też pierwsze 20-25 min było bardzo dobre. Piłkarze Dębu mieli okazje do podwyższenia wyniku, a najbliżej był chyba Jarek Pawelec, który już tradycyjnie bliski był zdobycia bramki głową. Sytuację na boisku zmienił rzut karny podyktowany na Sobczaku, który sam wykorzystał 11 tkę pokonując dobrze broniącego w bramce Dębu Błażeja Mandrysza. Kilka minut poźniej po rzucie rożnym Iskra wyszła na prowadzenie 2:1. Nasi zawodnicy rzucili się jeszcze do odrabiania strat, ale w końcówce widoczny był już brak kluczowych zawodników Dębu. W ostatniej akcji meczu Iskra wyprowadziła kontratak, dobrze rozegrał akcję Sobczak i jeden z zawodników Iskry z bliska podwyższył na 3:1
Wynik końcowy mało adekwatny do tego co działo się przez 90 min na boisku (bo najsprawiedliwszy wydawałby się remis) ale to tylko mecz kontrolny i trener Marszolik wypróbował aż 19 zawodników. Była to pierwsza w histori konfrontacja obu klubów. Życzymy wyraźnie wzmocnionej Iskrze Pszczyna utrzymania się w IV lidze i mamy też nadzieję, że na jesień będziemy mieli możliwość zrewanżować się tej drużynie, już w prawdziwym meczu o punkty.
 
Iskra Pszczyna - GKS Dąb Gaszowice 3:1 (0:1)
 
Bramka dla Gaszowic: Wieczorek
 
Skład Dębu I połowa: Kuczera (testowany) - Kraśniewski, K Słaby, Krzysztof Sikora, D Słaby - Stebel-testowany (B Pyszny), T Reguła, M Reguła-testowany, Kamil Sikora (Szewczyk) - Wieczorek, Brózda
 
Skład Dębu II połowa: Mandrysz (testowany) - Michalski, K Słaby, Krzysztof Sikora, D Słaby (M Reguła-testowany) - Szymura, Tomas, Gnyp, Szewczyk (Kamil Sikora), B Pyszny (Stebel-testowany) - Pawelec

 

 

W sobotę 18 lutego 2017 r. o godz 11 00 na boisku w Pszczynie pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice rozegra kolejny mecz kontrolny w ramach przygotowań do wiosennej rundy ligi okręgowej. Sparingpartnetem naszej drużyny będzie 4 ligowa Iskra Pszczyna.

 

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice