Oficjalna strona klubu Dąb Gaszowice

 

Miło nam poinformować, iż GKS Dąb Gaszowice oraz Stal Niewiadów (Łódzki ZPN, grupa Piotrków Trybunalski) to jedyne drużyny w Polsce na poziomie ligi okręgowej, które wygrały wszystkie 12 meczy w tym sezonie. Co prawda Polonia Trzebnica (Dolnośląski ZPN, grupa Wrocław) oraz Sokół Karlino (Zachodniopomorski ZPN, grupa Koszalin) również wygrały wszystkie swoje mecze w tym sezonie, ale mają 11 wygranych. Mamy jednak nadzieję, iż nasi piłkarze, wydłużą fantastyczną serię GKSu Dębu Gaszowice, wygrywając kolejne mecze w tym sezonie.

 

 

http://sport-slaski.eu/index.php/multimedia/wideo/2721-gks-dab-gaszowice-czarni-pyskowice-5-0

 

Ze względu na sporą odległość na boisko Dramy Zbrosławice, na sobotni mecz zorganizowany został autobus. Wyjazd z boiska na Piecach o godz 9 25, koszt przejazdu 12 zł. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

 

W sobotę 05 listopada 2016 r. o godz 12 00 pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice w ramach 2 grupy katowickiej okręgówki, rozegra mecz wyjazdowy z Dramą Zbrosławice na boisku w miejscowości Ptakowice. Groźny rywal ze Zbrosławic wygrał na swoim boisku bardzo wysoko z Młodością Rudno i rezerwami ROWu, pokonał też Zameczek Czernica 2:0 i LKS Nędza 4:2. Widać więc wyraźnie, iż będzie to wyjątkowo ciężki mecz dla naszej drużyny. Ostatnio co prawda Drama słabiej gra w wyjazdowych meczach, ale na ich boisku trzeba nastawić się na 90 min walki o 3 pkt, gdyż tylko taka zdobycz punktowa interesuje nas w sobotnim meczu. Znając kibiców Dębu nawet 60 km do Ptakowic, nie odstraszy wielu z nich od obejrzenia sobotnich zawodów. Prosimy więc o doping dla naszej drużyny, w tym trudnym wyjazdowym meczu.

 
 
GKS Dąb Gaszowice - Czarni Pyskowice 5:0 (3:0)
 
Bramki dla Gaszowic: Szewczyk - 2 bramki, K Słaby, Reguła oraz bramka samobójcza
 
Już po 6 min pierwszej połowy GKS Dąb Gaszowice prowadził 2:0. Najpierw Krzysztof Szewczyk strzelając na 1:0 bliski był rekordu Pawła Wieczorka (bramka przez  Pawła strzelona została w 27 sek meczu z Nędzą). Po paru minutach dynamicznie prawą stroną boiska pociągnął z piłką Grzegorz Brózda i w okolicach pola karnego rywali, posłał piłkę wzdłuż bramki do nadbiegającego lewą strona boiska Kuby Słabego. Kuba pewnym strzałem podwyższył na 2:0. Wyśmienite sytuacje bramkowe dla Dębu, mnożyły się w pierwszych 45 min meczu. Łukasz Michalski, Krzysztof Szewczyk i Grzegorz Brózda (strzał w poprzeczkę) mieli doskonałe szanse na podwyższenie wyniku, lecz na posterunku był dobrze broniący bramkarz Czarnych lub brakowało odrobinę precyzji. Kilka minut przed końcem pierwszej połowy po akcji Dębu i strzale na bramkę, piłka zdaniem naszych piłkarzy przekroczyła już  linie bramkową, co ostro reklamowali nasi zawodnicy. Sędzia liniowy nie był jednak dobrze ustawiony i razem z głównym postanowili nie uznać bramki. Nasi piłkarze nie dawali jednak za wygraną i przed końcem pierwszej połowy było 3:0 dla Gaszowic. Bramka uznana została jako samobójcza, ale swój udział miał w niej Szymon Jezierski. Zaraz po przerwie na 4:0 podwyższył po zespołowej akcji Tomasz Reguła. Trener Marszolik zdjął z boiska 2 ch swoich liderów, Grzegorza Brózdę, a potem Tomka Regułę i kapitańska opaskę otrzymał Łukasz Michalski. Łukasz jak na kapitana przystało, pociągnął z piłką prawą stroną boiska i idealnie zagrał ją pod bramkę Pyskowic do Krzyśka Szewczyka. Po takim zagraniu Krzysiek Szewczyk nie miał kłopotów umieścić ją w siatce rywali i ustalił wynik meczu na 5:0 dla Gaszowic.

Gratulacje Panowie !!!

Mamy 12-te zwycięstwo z rzędu !!! 

 

W sobotę 29 października 2016 r o godzinie 14 00 na boisku w Piecach pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice w ramach rozgrywek 2 grupy katowickiej okręgówki podejmuje  Czarnych Pyskowice. Drużyna naszych sobotnich rywali bardzo słabo zaczęła rozgrywki tego sezonu. Od kilku meczy widać jednak znaczną poprawę gry tej drużyny. Zwycięstwo z Rymerem czy remisy w Rachowicach i Nędzy udowadniają, iż Czarni znowu są groźnym zespołem, tak jak w zeszłym sezonie. Dąb w zeszłym sezonie na jesień zremisował w Pyskowicach i przegrał na wiosnę z Czarnymi na Piecach 0:1 po słabym meczu. Jesteśmy przekonani iż nasza drużyna przystąpi do meczu wyjątkowo skoncentrowana i zmotywowana, czego efektem będzie rewanż za wiosenną porażkę. Konfrontacja z Ciochowicami pokazała, iż mecze same się nie wygrają i o punkty trzeba na boisku ostro walczyć. Drużyna Dębu kreuje sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych, liczymy że te sytuacje nasi piłkarze będą w sobotę odpowiednio wykorzystywać. Na przedostatni mecz rundy jesiennej na Piecach, kibiców serdecznie zapraszamy.

 

Zarząd GKSu Dębu Gaszowice prosi członków klubu którzy nie uregulowali jeszcze składek członkowskich za 2016 r o powyższą wpłatę. Przypominamy iż składka członkowska wynosi 30 zł.

 

LKS Adamowice - GKS Dąb ll Gaszowice 1:2 (0:1)

 

Bramki dla Gaszowic: Mandrysz, Tomaszewski

 

Zwycięstwo na terenie dotychczasowego lidera z Adamowic zanotowała nasza druga drużyna i tym samym odebrała fotel lidera B klasy - Racibórz ll najgroźniejszemu rywalowi. 

 

Gratulacje !!!

 
 
GKS Dąb Gaszowice - Przyszłość Ciochowice 4:3 (2:2)
 
Bramki dla Gaszowic: Brózda - 2 bramki, Jezierski, Reguła
 
Emocji dziś na Piechach nie zabrakło. Trener Marszolik nie mogł w tym meczu skorzystać z 3 zawodników i zdecydował się w pierwszej 11 tce wystawić aż pięciu młodzieżowców. Goście z Ciochowic zagrali chyba najlepszy mecz tej jesieni, a my niestety byliśmy nieskuteczni. Okazji do strzelenia bramek dla Gaszowic było dziś naprawdę dużo, ale brakowało nam precyzji i wielokrotnie też szczęścia. Gdy jednak Grzegorz Brózda podwyższył w pierwszej połowie na 2:0, wydawało się jednak że nie będzie źle, pomimo wcześniejszej nieskuteczności. Goście wykorzystali niestety słabszy okres naszej gry w końcówce 1 połowy. Piłkarze Ciochowic najpierw z rzutu karnego strzelili kontaktową bramkę, by chwilę później po błędzie w ustawieniu obrony Dębu, wyrównać stan meczu na 2:2, bramką do szatni. Gdy jednak po paru minutach 2 połowy zrobiło się 3:2 dla Ciochowic, a skuteczność naszej drużyny dalej się nie poprawiła, zaczęło pachnieć sensacją. Dobre drużyny wyróżnia jednak charakter. Taki też charakter pokazali nasi zawodnicy w ostatnich 20 min meczu. Najpierw Szymon Jezierski kapitalnym uderzeniem dał wyrównanie Gaszowicom, by po paru minutach po zespołowej akcji Tomek Reguła wyprowadził Dąb na prowadzenie.
Spory wkład w końcowy wynik ma też Robert Tlołka. Robert w doliczonym już czasie meczu, wspaniałą interwencją, wybił piłkę zmierzającą pod poprzeczkę naszej bramki i ostatecznie po szalonym meczu Gaszowice wygrały 4:3
Szacun Panowie za 11 wygraną z rzędu !!!

 

 

W sobotę 22 października 2016 r o godz 15 00 pierwsza drużyna GKSu Dębu Gaszowice w ramach rozgrywek 2 grupy katowickiej okręgówki podejmuje na boisku w Piecach spadkowicza z 4 ligi, drużynę Przyszłości Ciochowice. Nasz sobotni rywal, bardzo dobrze rozpoczął ten sezon, gdyż w dwóch pierwszych meczach, 2 razy wygrał. Następne kolejki przyniosły tej drużynie już jednak 6 porażek i  2 remisy. My bardzo liczymy na kolejne 3 pkt i przedłużenie serii zwycięstw naszej drużyny. Na sobotni mecz wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

 

Sponsorzy

MCJ Lorken - Tech Gmina Gaszowice